Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Megnéznétek a hormonvizsgálat...

Megnéznétek a hormonvizsgálat eredményemet? Ha tényleg jó miért nem jön a baba?

Figyelt kérdés

5. napi vérvétel alapján:

TSH: 1,13

Prolaktin: 133

Tesztoszteron: 0,63

SHBG: 84,2

FSH: 7,1

LH: 9,0

Ösztradiol: 248


22.-ik napi vérvétel (6. DPO)

Progeszteron: 88,0


Több mint egy éve próbálkozunk, mégsem lettem kismama. Ma vagyok a 7. DPO-n, tehát ennek a ciklusnak még nincs vége. Az orvos szerint minden tökéletes, vajon egy endokrinológus is ezt mondaná. Nem vagyok járatos ebben a témában. Tudnátok segíteni?

Köszönöm előre is!


2014. szept. 12. 12:12
1 2
 11/18 Manka68 ***** válasza:

Szia!

A 4-es válaszoló tökéletesen leírt mindent.

Nekem is az a tapasztalatom, hogy nem szabad elkezdeni semmiféle hormonturbót, amíg nincs kivizsgálva minden, mert többet árthat, mint használ. Ráadásul három hónapig csak az idődet rabolják. :-(

2014. szept. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Manka! Te olyan járatos vagy a témában, tényleg jók az eredményeim? Nincs semmi olyan amin javítani kellene?

Eldöntöttem hallgatok rátok és nem fogom beszedni a clostit. Előbb legyen meg a párom eredménye és az IR vizsgálatom. Ha 3 hónap múlva sem leszek terhes visszamegyek a dokihoz és kérem az átjárhatósági vizsgálatot.

2014. szept. 12. 18:03
 13/18 anonim ***** válasza:

Aktív pajzsmirigy-hormonokat is nézess, a TSH önmagában semmit sem mond. Én 0,135-ös TSH-val alulműködő vagyok, mert az aktív T3 hormonom az alsó határértékhez közelít. Az endodokim TSH-t tőlem már nem is kér.


Aktív pm-hormonok: fT3 és fT4

2014. szept. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2014. szept. 12. 20:13
 15/18 anonim ***** válasza:

sziasztok, velem is ugyanez a helyzet! minden jó, átjárható vagyok, párommal nincs gond, mégsem estem teherbe egy éve. most vannak meg a leletek, és azt mondta az orvos, hogy ismeretlen eredetű meddőség az ilyen. tökre félek, hogy nehogy elkezdjenek engem is tömni valami gyógyszerrel, ami felboritja a hormonom.


hogy a francba derül ki az az ir??? azt hogy kell intézni, mielőtt elkezdenének gyógyszerrel tömni feleslegesen? nincs sok időm hogy félrekezeljenek 36 vagyok.


nem is értem egyébként hogy miért nem viszgálnak ki teljesen mielőtt elkezdenek kezelgetni??? miért ?

2014. szept. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Manka68 ***** válasza:

Azért nem vizsgálnak ki előtte, mert az a TB-nek kerül pénzbe, míg a kezelgetés nekünk. Nekik így olcsóbb.:-(

Az IR terheléses cukor + inzulin vérvétellel derül ki.

2014. szept. 13. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

A hormonvizsgálatra sztk-s orvostól kaptam beutalót, a magánrendeléseken egyik doki se ajánlotta fel. Egy évig hordtam a pénzt feleslegesen.

Van egy nagy laboratórium, melynek országszerte vannak vérvételi pontjai. Ott láttam, hogy az ir vizsgálat 10900, azt írják 2 pontos. Az is elég?

Kedves utolsó előtti! Kívánok Nektek is mielőbbi egészséges babát! Ha ennyire nem találnak semmi okot menjetek még el egy kineziológushoz. Nálunk is tervben van.

Köszönöm Mindenkinek a válaszát, sokat segítettetek!

2014. szept. 13. 05:52
 18/18 Manka68 ***** válasza:
Egy jó endodoki a kétpontosból is látja ha valami nem jó, de jobb a három pontos, ha van lehetőséged, kérd azt.
2014. szept. 14. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!