Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Embriótranszfer után csak...

Embriótranszfer után csak hanyatt lehet feküdni, vagy ugyanolyan jó az oldaltfekvés is? Hason lehet?

Figyelt kérdés

2014. szept. 25. 07:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Közvetlenül utána a hason vagy az oldalt fekvést ajánlják. Hanyatt állítólag a méh vérellátása miatt nem jó.
2014. szept. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Manka68 ***** válasza:
100%

Ha arra gondolsz, hogy közvetlenül utána, ott helyben, amíg haza nem engednek, minket hanyatt fektettek kb 1 órát. Bár nem mondták, hogy nem fordulhatunk meg, de nem is javasolták a mozgolódást. Ennyi idő alatt a méh vérellátása nem romlik.

Ha arra vagy kíváncsi, hogy a következő napokban, első egy-két héten, arra az időre nem is nagyon javasolják a folytonos fekvést semmilyen pózban, inkább laza pihenést. Rövid séta is lehet, csak az emelgetést, stresszt kell kerülni. :-)

2014. szept. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 timike35 válasza:
100%

Szia!


Nekem tegnap volt az ET.(3.)és rákérdeztem az orvosomtól erre is,aki azt mondta,hogy teljesen mindegy milyen pózban fekszem,fekszünk transzfer után. Más országokban erre az időszakra nem is jár a táppénz,pont azért mert nem kell feküdni. Szerinte a sikerhez 3 dolog kell: 1, fejben rendbe tenni a dolgokat és elfogadni a helyzetet.2,egy jó embrió 2,megfelelő nyálkahártya :-)

Egyébként én itthon vagyok-mert a és a jövő héten sem megyek dolgozni,de nem fekszem egész nap.Jövök megyek,olvasok sétálgatok. Sok sikert mindenkinek :-)

2014. szept. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én utána itthon a 2 hetet nem feküdtem végig, de nagyon sokat pihentem. Minden pozícióban:-) Fél-ülő helyzetben is sokat voltam, de emellett elláttam a 4.5 évesemet, főztem, néha mostam..., DE nem emelgettem, nem stresszeltem, nem nézegettem neten a tüneteket...rengeteg fehérjét ettem és nem gondoltam arra, hogy nem sikerül. Az et+5. naptól rettenetesen sokat puffadtam, nem is éreztem még ilyet. Et+7. napon délután halványat teszteltem, et+8. napon reggel egyértelmű pozitívat és vérből még aznap 24-es hcg-t mértek. A lényeg, hogy foglald le magad, olvass, tévézz, szedd a vitaminokat...34 hetes km
2014. szept. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!