Inofolicról tapasztalat? Akinek sikerült a baba.

Figyelt kérdés

5 éve próbálkozunk a babával, illetve úgy mondanám, hogy a véletlenre bíztuk volna. Most dokit váltottam, aki első alkalommal közölte, hogy hátrahajló méhem van (ezt 8 évig egyetlen orvos sem mondta)

Pajzsmirigyes vagyok, vizsgálatok alapján most jók az értékeim.

A jelenlegi nődokim nagyon kedvesnek tűnik, de piszkálja a csőrömet, hogy vizsgálatot nem rendelt el, viszont első találkozásunkkor az inofolic nevű készítményt ajánlotta.

Eddig még semmilyen vizsgálatom nem volt ami megerősítené, hogy van-e esélyem teherbe esni. Van akinek segített babával kapcsolatban ez a készítmény? Napi 2*1 javasoltak.



2014. márc. 4. 11:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Itthon csak pár hónapja van de igen van már pár siker sztori. leginkább PCOS-ekenek szokták ajánlani. Van olcsobb megoldás rá én most azt szedem. Külön megvenni az inozitol port és szedni mellé folsavat. igy kb 125 napra való por van 8400 Ft-ért. Mig ugye az inofolic 12e/ho

Terheléses inzulint, cukot néztek már nálad? a hátrahajló méh semmit nem számit, nem egy ismerösöm lett vele ugy babás hogy nem is tervezte. Nálatok más lehet az ok. Párod volt kivizsgáláson?

2014. márc. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Épp azért váltottam legutóbb dokit, mert mikor mondtam, hogy 5 éve próbálkozunk az volt a válasza jön az a baba majd, ha akar...A mostani orvos jónak tűnik, de ő sem kért semmi vizsgálatot tőlem, javasolta, hogy párom keressen fel dokit, mert lehet ott a baj, de ettől függetlenül zavar, hogy engem nem vizsgálnak...nem volt még terheléses cukor sem.. :/ Ha megyek vissza szóljak a nődokimnak? Ezt magától kéne..nem?
2014. márc. 4. 11:34
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

ibnkább keresss egy jó endokrinológust vsagy meddösági szakembert. A nögyóygász nem erre van,. nögyóygász a terhes gondozásra, szülésre van és egyéb nögyógyászati problémákra. A hormon probémák endokrinológusra tartoznak a meddőségi probléma meddösági szakemberre, nem véletelen külön szakmák ezek. A villanyszerelövel sem ácsoltatod a tetőt, hiába épitöiparban dolgozik. A nögyógyász akkor kell ha már meg van a terhesség ö csinálni nem tud vagy ne ajánlatos probálkoznia mert sok felesleges beavatkozást tudnak csinálni körültekintö vizsgálatok nélkül. Terheléses inzulint és cukorra nem is adhat beutalót nögyógyász, scak belgyógyász endokrinológus avgy meddöségi szekember.

A pajzsmirigyeddel jársz endokrinológushoz?

2014. márc. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Értem, így kicsit világosabb. Már most többet mondtál, mint az eddigi orvosaim :)

Meddőségi szakemberhez még senki sem irányított, a régi nőgyógyászaim mind az endokrinológushoz küldött, az pedig vissza a nődokihoz, hogy neki kell gyógyszert írnia, és továbbküldenie....eddig ezt játszottam, úgy, hogy 1 lépést sem jutottam előre, és most hogy váltottam ezt a készítményt ajánlotta az új nődokim, illetve hogy párom is vizsgáltassa ki magát.

2014. márc. 4. 11:48
 5/20 A kérdező kommentje:
Még az lenne a kérdésem, hogy ha felkeresek egy meddőségi szakembert, ott kit vizsgálnak először? Illetve mennyibe kerülnek az alap vizsgálatok? (nem tudom mik vannak ilyenkor gondolok itt a terheléses cukorra, átjárhatósági, stb)
2014. márc. 4. 11:52
 6/20 anonim ***** válasza:
ha tb által támogatott helyre mész ott minden vizsgálat ingyenes csak a gyógyszerekért kell fizetni ha kell stimuláció. A kivizsgálások ugy kezdödnek hogy neked néznek telejes hormon sort (3. és kb 21. napi vérvétellel) sima labort. párodnak pedig sperma vizsgálat és egyéb vérvizsgálat pl aids hepatitis stb Utána lehet menni átjárhatóságira hacsak nem oylan rossza párod eredménye hogy muszáj a lombik. Ha neekd kiderülne hogy van inzulin rezisztenciád vagy ha scak annyit modnanak hogy policisztás a petefészked akkor midnneképp menj el a mens mentis intézetbe mrt sok emddöségi intézetben sem kezelik még rendesen,, és emlett a 99%-unknak spontán lesz babája ha az rendbe jön és nincs más gond. Tehát enm is kell meddösági kezelés. Sokan több siekrtelen lombik avgy inszemináció után jutnak el ebbe az intézetbe és kiderül nem is jól kezelték avgy ne is diagnosztizálták a meddöségin nekik ezt a problémát pedig ez a meddöség oka. Ahogy ez is botrány hogy neked ezeket mondták és nem irányitottak meddöségi szekemberhez.... Vannak magán intézetek (pl Kaáli, Róber Károly klinika) Ott minden fizetös csak maga a lombik beültetés nem. de minden vizsgálat, vérvétel (lehet vinni tb alapon megcsinált vérvételi eredményt de beutalóért neked kell házalni). A mensmentis is fizetös de ott tuti nem diagnosztizálnak félre éstuti nem vetnek alá felesleges kezeléseknek. Szeritnem elöször mindneképp viszgáltassatok ki alap dolgokat és utána szedj bármit is. persze nemárthatsz az inofoliccal csak leghet felesleges pénzkidobás mert van valami komolyabb gond. Menstruációd rendszeres? van túlsúlyod? pajzsmirigyeddel mi a gond? alul avgy túl működik?
2014. márc. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Hú...köszönöm szépen, nagyon sokat segítettél nekem.

Szépen sorjában elkezdem akkor így..

Akárhol olvastam fórumokon soha nem tudtam ezen kiigazodni hol kell kezdeni, és onnan merre, stb...

Tehát elsődlegesen elkezdjük párom vizsgálatát párhuzamosan felkeresek egy (lehet másik) endokrinológust, és meddőségi központot, ahol lehetőleg tb-re lehet vizsgálatokat kérni.


A mensim rendszeres.

A pajzsmirigyem alul működik.


Neked volt hasonló problémád, ha nem vagyok túl indiszkrét?!

2014. márc. 4. 13:43
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Én PCOS-es avgyok. Nincs pajzsmirigy problémám, de peteérés problémáim vannak. Mi is 5 éve vérjzuk lassan a kis csodát ebben volt másfél év amikor belefáradtam nem jártam orvoskhoz. Most 1 hónapja csinálom a pontos kezelését a PCOS-nak mert azelött sak félig csináltam. Sajnos ugy nem siekrült, most igy angyon remélem fog. Az alulműködés nagyon gyakori egyébként inzulin rezisztencia mellett. Van túlyúlyod?
2014. márc. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a videot, most láttam, végig bögtem, remélem a mi kis lelkecskkénk is épp bezsélget... (nekem most van a napokban peteérsem és nagyon bizakodó vagyok a kezelésem sikerében)

Ha egyedül vagy nézd meg ha éppp melozol akkor inkább ne mert tuti sirás van belöle...:)


http://www.youtube.com/watch?v=-rqTOHQgQPU&feature=share

2014. márc. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Bocs az offért: Utolsó, alig bírtam olvasni a szöveget. A párommal együtt néztük meg (ő kiment sírni, hogy ne lássam).

On: Kedves kérdező keress egy jó endokrinológust! Mi 8 éve járunk orvosról orvosra. Az összes azt mondta minden rendben van. Tavaly januárban sikerült találnom egy nagyon jó endokrinológust! Kiderült rengeteg probléma van! Most már minden eredményem tökéletes lett. Szerinte 2-3 hónapon belül a mi kis csodánk is meg fog történni!

2014. márc. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!