Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Cickafark teat ciklus rendezes...

Cickafark teat ciklus rendezesere lehet mas gyogynovenyekkel keverni? Pl koromvirag es citromfu?

Figyelt kérdés
2014. nov. 11. 12:54
 1/8 anonim ***** válasza:
A cickafark tea a menstruációs fájdalmakra való. A ciklusod nem lesz tőle rendszeres.
2014. nov. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor masik kerdeseknel miert irjak, hogy elobbre hozza a peteerest?
2014. nov. 11. 13:10
 3/8 A kérdező kommentje:
+az a kerdes igazabol, hogy lehet e oket keverni?
2014. nov. 11. 13:10
 4/8 A kérdező kommentje:

Ezt a leirast talaltam, ugyhogy jo ra :

A belőle készült tea a gyomor és bélbántalmakra, étvágytalanságra, visszértágulatra, menstruációs görcsökre, és néhány nőgyógyászati problémára is alkalmazható.


A nőknél elősegíti a peteérést, ezért a terhesség előtt érdemes fogyasztani, a menstruációs ciklus első két hetében.

2014. nov. 11. 13:19
 5/8 anonim ***** válasza:

Én a palástfű teát és a cickafarkot hallottam. Be is másolom ide.


A palástfű tea


- Menstruáció rendszertelensége esetén fogyasszuk kúraszerűen, naponta 1-2 csészével. Beállítja a ciklust, szabályozza azt.


- Enyhíti a görcsöket, alhasi fájdalmakat.


- Ha babát szeretnénk, akkor is ihatjuk. Erősíti a méhet, javítja a termékenységet. A ciklus 1. felében a peteérést, a 2.-ban a beágyazódást segíti.


- Terhesség alatt történő fogyasztása csökkenti a vetélés, koraszülés kockázatát.


- Mérsékli a PMS tüneteket: mellfeszülés, hasfájás stb.


- Javítja a méh vérellátását, megszünteti a kismedencei gyulladásokat.


- Egyéb nőgyógyászati problémák esetén is hatásos pl. a méhnyak gyulladásakor.


- Ezeken kívül nagyon jó még gyomor-és bélhurut esetén, hasmenésre, emésztési panaszokra, javítja a vénás keringési elégtelenséget, vízhajtó, szíverősítő hatású.


- Külsőleg alkalmazva ülőfürdőként használható, illetve összehúzó hatása miatt foghúzás után, fogínygyulladáskor szájöblögetésre is alkalmas.


Tipp: Szálas verziót használjunk, leforrázás után 10-15 percig állni hagyjuk, majd leszűrjük.


Keverhetjük dióval, kakukkfűvel, pásztortáskával, cickafark teával.


Maximum napi 2x lehet fogyasztani, ennél nagyobb mértékben károsíthatja a májat!


A cickafark(fű) tea


- Hatását tekintve sokban hasonlít a palástfűhöz. Leginkább görcsoldóként tartják számon, de ugyanúgy pozitívan hat a rendszertelenségre.


- Elősegíti a tüszőérést, szabályozza a ciklust.


- Enyhíti mind a menstruációs, mind az egyéb hasi fájdalmakat, görcsöket – epegörcs, gyomorgörcs esetén is kifejezetten ajánlott.


- Nőgyógyászati problémákra, gyulladásokra szintén hatásos.


- Nyugtató hatású, segíthet az elalvásban.


- Klimax idején mérsékli a kellemetlen tüneteket.


- Vértisztító, vérképző hatású.


- Gyakran alkalmazzák hólyaghurut, felfázás idején. Ilyenkor napi 2 tea javasolt, és ezzel egyidejűleg ülőfürdőt is készítsünk a növényből!


- A legújabb kutatások szerint rendszeres fogyasztása diabétesz- és tumorellenes hatású.

2014. nov. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a reszletes valaszt. Nagyon ertekelem!!!! Remelem rendbejon. Megprobalom a palastfuvet is.
2014. nov. 12. 12:23
 7/8 anonim ***** válasza:
Szívesen, örülök, hogy segíthettem, én is tegnaptól fogtam neki inni a palástfű teát. Nekem mondjuk rendszeres volt idáig, de volt egy méhen kívüli terhességem. És most iszom, hátha segítene, hogy újra megjöjjön és rendszereződjön, és elég sok mindenre jó amúgyis.
2014. nov. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sajnalom a mehen kivuli terhesseget es szurkolok, hogy most minden rendben menjen neked. Sok sikert!
2014. nov. 12. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!