Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogyan dolgozzam fel azt ha...

Hogyan dolgozzam fel azt ha nem lehet gyerekem?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok már 6 éve élek párkapcsolatban.

Már 11 hónapja probálkozunk a gyerekel de nem jönn össze.

DE !!! Még másfél éve kaptam egy fogamzásgátló inekciot (depo.provera)

Össze zavarza a ciklusomat a mai napig rendszertelen van amikor egy hónapban 2 x jön meg (jövö héten megyek orvoshoz)

A legnagyobb félelmem hogy cisztám van és hogy nem lehet gyerekem ..

20 éves vagyk nem szeretném leélni az életemet baba nélkül

Amikor meglátok egyet nagyon szomoru vagyok elkap a görcs minden bajom van.

Lehet hogy a stresz is közbe játszik.nem tudom de minden esetre nagyon de nagyon félek

Tudom ez nem lelki tanácsado

De én ezt nem tudom senkivel megbeszélni..


2014. nov. 30. 19:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak akkor görcsölj ezen, ha orvos mondta a szemedbe, hogy nem lehet gyereked. Van, aki sokkal többet vár a teherbeesésre, előzmények nélkül.

De még akkor is fogadhatsz örökbe.

2014. nov. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem is lenne szabad, hogy ez így ebben a formában megfogalmazódjon benned! RENGETEG nőnek vannak problémái a ciklusával, peteérésével, ma már nagyon kevés olyan dolog van, amire nem lenne orvosi megoldás. 11 hónap még nem vészes, nekünk 1 év 8 hónap alatt sikerült. Lassan elkezdhetnének kivizsgáltatni magatokat ilyen szempontból. Bármi is a probléma, biztos, hogy tudnak rá megoldást! Még nagyon messze vagy attól, hogy ennyire el kellene keseredni! Nagyon sokan várnak 3-4 éveket babára, nem szabad feladni!
2014. nov. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy PCOsod van (cisztáka petefészken), de ez egy kezelhető dolog, nekem is volt sok kis ciszta a petefészkemen, ezek 5 hónap alatt teljesen eltűntek módosított étrenddel, rendszeres mozgással, és egy Merckformin nevű gyógyszerrel.


Menj el endokrinológushoz, és nézesd meg az értékeidet, lehet, hogy csak ki kell dobnod az étrendedből a lisztes és cukros dolgokat, és mozogni heti 2x60 percet. (aviva torna ajánlott, ha nem szedsz semmilyen hormon tartalmú készítményt).


A stressz savas környezetet eredményez, ami akadályozza a megtermékenyülést, valamint a beágyazódást, ezért érdemes lenne megtanulnod valamilyen relaxációs technikát, vagy légzőgyakorlatokat csinálni.


Egyébként 11 hónap neked lehet, hogy soknak tűnik, de vannak itt akik 6 évet vártak a babára, mire összejött, sőt volt, aki még többet. Az orvos is csak 12 sikertelen hónap után küld el kivizsgálásra, a rendszertelen menstruációd miatt viszont már elmehetnél.


Érdemes kihazsnálni az extra peteérős napokat, itt tudod kiszámolni a születési időd és helyed megadásával:

[link]

(Ez független a biológiai ciklusodtól, ezért a menstruációd idejére is eshet akár, ez lehet a magyarázata annak, hogy valaki a menstruáció alatt is teherbe eshet az extra peteérés miatt).


Ne add fuel, és ha mar rástresszelsz, valamivel kompenzáld a stresszt, hogy meg tudon tapadni a megtermékenyített petesejt.

2014. nov. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Olyanon aggódsz előre feleslegesen, aminek semmi értelme. Eleve az ilyen injekciókat követően 4-5 hónap mire helyreáll rendesen a ciklus, peteérés, tehát ha ezt leszámoljuk, akkor kb. próbálkoztok fél éve aktívan a babával, ennyi időn belül még teljesen evészséges embereknél sem jön össze mindig. Nálad úgy látszik több idő kell a hormonháztartás helyreállásához, ha még mindig nem szabályos a ciklus. De attól még nem kell mindenféle cisztát, meg baromságot beképzelni magadnak. Ilyen felfogással neked még nem való a gyerek, te is nagyon gyerek vagy, persze tudom ez nem hat meg, de legalább törekedj arra, hogy józanon állj hozzá a dolgokhoz.
2014. nov. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Valszeg valami hormonlis gond van amit simán lehet kezelni. De az, hogy van, hogy 20 éves vagy és 6 éve együtt éltek. 14 évesen összeköltöztetek?
2014. nov. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
kicsit bepörögtél, feleslegesen. A fog. gátló szépen felborított nálad mindent, de a hormonproblémák többsége szépen kezelhető. Ha ez sem elég, ott a lombik, vagy az inszemináció. Millió olyan nő van, akit papíron meddőnek mondtak, aztán azóta legalább 1-et szült.
2014. nov. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen ! Rossz családba születtem

Kitagatak utáltak stb .

Jött ő rozsaszin kőd ami mai napig tart

De ebbe ne menjünk bele ...

2014. nov. 30. 20:15
 8/11 anonim ***** válasza:
Előre kár aggódni! Egyik ismerősömék 13 évet vártak babára, úgh ti még jól álltok! Sztem te csak nagyon rá görcsölsz!
2014. nov. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
még egy nagyon fontos dolog: a párodat is nézessétek meg.
2014. nov. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Épp ezért amit megkellet volna kapjak nem drága ajándékok meg stb hanem a szeretett törödés szeretett ..

Ezért szeretnék minél jobban egy kis babát..

Nekem is legyen kis kincsem..

Nem telik el ugy nap hogy ne gondoljak rá nagyon nehéz ..tudom nem sok ez az idő ...de nekem éveknek számit

2014. nov. 30. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!