Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » A PCOS-ről kérdezném, ha...

A PCOS-ről kérdezném, ha valakinek is az van, hogy a gyerekvállalási nehézségen kívül milyen problémát okozhat még?

Figyelt kérdés
Azt mondta a doki, hogy nem kell vele foglalkozni és csinálni sem kell semmit. Ez igaz, éljem tovább az életemet és nem fog elrákosodni, vagy nem lesz egyéb probléma belőle később? Nem kellene gyógyszereket szedni? Gyerekem már van, ezért kérdezem a többi dolgot.
2014. dec. 9. 20:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Maga a pcos egy tünet, ha inzulin rezisztencia okozza, akkor azzal foglalkozni kell, mivel abból idővel kettes típusú diabétesz lesz. Nekem is ezt mondta 25 éves koromban a nődoki, mint neked, most 38 vagyok, és 2 típusú diabéteszes. Az első gyermekem születése előtt vizsgáltattam ki magam, mert nem akart összejönni a baba, már nem is menstruáltam (persze nem ahhoz a nagyokos dokihoz mentem, aki közölte a pcos tényét és ennyi). Kiderült, hogy komoly inzulin rezisztenciám van, ez okozza a petefészkek nem megfelelő működését. Megfelelő kezelés után jött a gyermekáldás:)

Második terhességemnél már inzulinos gdm-es voltam, a diabétesz megmaradt terhesség után is, de elég a gyógyszeres kezelés, inzulin nem kell.

Összegezve: a válaszom igen, foglalkozni kell vele.

2014. dec. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Fokozott a 2-es típusú diabetes, a metabolikus szindróma (és ezek összes szövődménye természetesen), a méhtestrák és a csontritkulás kockázata is.

Elég szomorúnak tartom, hogy szakorvos képes ilyen kijelentést tenni, holott a szakirodalom tele van erről szóló tanulmányokkal és kutatásokkal.

2014. dec. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondta az orvos, hogy mivel nem akarok még egy gyereket ezért nem kell vele foglalkozni csak ha szülni szeretnék! Szerinte nem probléma,hogy csak 2 havonta van menstruációm! Ráadásul magánba járok hozzá, de azt hiszem váltanom kell!
2014. dec. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondta, hogy csak pár kis ciszta van és ez nem probléma, lehet gyerekem még és lombikra is mehetek, ez nem befolyásolja. Akkor van gond, ha ilyen gyögyfüzérszerűen vannak a ciszták, pontosan nem tudtam kivenni mit mond, tegnap volt és még nem volt időm utána olvasgatni. De az rémlik, hogy mindig kérdezgeti rákszűrésen minden évben, hogy magának azért kellett 6 éve a lombik, mert PCOs-e van? Én meg mondtam, hogy nem, hanem a férjem miatt mentünk, mert rossz a spermaképe. Ezek szerint már akkor látták a PCOS-t a lombikon és azóta van. Nekünk csak annyit mondtak akkor is, hogy nekem komolyabb bajom nincs. Akkor voltak mindenféle vérvizsgálatok és a hormonok rendben voltak, akkor ott megnézték ezt az inzulinos dolgot is szerintetek? Mert azt nem gondolom, hogy neves lombikos doktorok (2) is azt mondja, hogy nem kell vele foglalkozni, ha tényleg kellene. Nem akarom bebeszélni magamnak, hogy semmi gond, de azt sem akarom, hogy az ő hanyagságuk miatt legyen valami bajom. Amúgy minden hónapban megjön, nem mindig ugyanannyi napra, de eddig nem volt semmi gondom a vérzéssel. Azt mondta, hogy a PCOS miatt hosszabbbak a ciklusaim, töbször is rákérdeztem, hogy akkor ezzel kell foglalkozni, de azt mondta nem.
2014. dec. 10. 09:12
 5/21 A kérdező kommentje:
Most olvasgattam a tüneteket, a külsőkből egyik sem jellemző rám. Majd ma megkérdezem a dokit, hogy nem kell-e hormonvizsgálat meg az inzulin rezisztanciát is.
2014. dec. 10. 09:44
 6/21 A kérdező kommentje:
Azt akor értem, hogy gyógyszert miért nem írt fel, mert azt írják, hogy a hormonok miatt kell, hogy megjöjjön a vérzés, de nekem az minden hónapban megjön. A magas ösztrogénszintet és a magas férfihormont kell akkor ellenőriztetnem, hogy ne legyen később méhtestrák, illetve a rezisztanciát a cukorbetegség miatt, ha jól értem. Van egy kislányom és amikor elvégezték a terheléses cukorvizsgálatot, nem volt gond.
2014. dec. 10. 10:04
 7/21 anonim ***** válasza:

Na várjál. Ezek alapján neked még az sem biztos, hogy PCOS-ed van.

Ugyanis a diagnózishoz szükséges néhány dolog...

Az alábbi 3 dologból legalább 2-nek meg kell lennie, és az összes más, hasonló tünetet okozó betegséget (pl. pajzsmirigyműködés zavara, mellékveseműködés zavara stb.):

1. UH-n policisztás petefészek morfológia (ami nem 1-2 cisztát jelent, hanem min. az egyik petefészekben 12nél több apró folliculust, vagy megnagyobbodott petefészket)

2. Magas androgénszint klinikai vagy laborjelei (aknés bőr, hajhullás, túlzott mértékű szőrösödés, magas tesztoszterontszint)

3. Ritka vagy hiányzó ovuláció/menstruáció.


Szóval első körben azt kellene eldönteni, hogy van-e PCOS-ed vagy nincs.

2014. dec. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
A külső tünetekből semmi, tehát hajhullás, szőrösödés, stb. nincs. A menzeszem 14 éves koromban jött meg, 20 éve és minden hónapban megjön, csak 28 és 35 nap között váltakozik, hormonszintet nem tudok mondani, de volt már 4 lombikom és ott nem mondták egyszer sem, hogy gond lenne.
2014. dec. 10. 14:15
 9/21 A kérdező kommentje:
Az UH-on a bal petefészekben kb 4 db kisebb cisztát látott, azért is mondta, hogy ez nem gond, mert valami gyöngyfüzérhez hasonlította, hogy ha úgy helyezkedik el a sok ciszta, akkor van gond. Gondolom rámnézve is látta, hogy vékony vagyok és nem vagyok se szőrős, se pattanásos. Mindjárt megkeresem a 6 éves papírokat, hátha azon látok hormoneredményeket!
2014. dec. 10. 14:17
 10/21 A kérdező kommentje:
Azt írja, hogy a jobb pf-emben 4-5 db 3 mm-es, a balban 15-20 db 3 mm-es volt 6 éve. Diagnózis: PCOS. Tegnap a rákszűrésen azt mondta, hogy a jobb petefészekkel semmi gond, semmi nincs benne, a balban 4-5-öt láttam, de nem kell vele foglalkozni. Most akkor mi van? Ha PCOS-em van, akkor azok nem szívódnak fel, ugye? Mert akkor egyértelmű, hogy nekem, amik voltak 6 éve, azok felszívódtak. Akkoriban ittam a cickafark-palástfű teát, lehet azért érett meg ennyi tüsző. De márciusban megyek lombikra, akkor megint fognak mindenféle vizsgálatot csinálni, és olvasom a papíron, hogy volt vérvétel hormonra, meg minden. Most a másik dokihoz fogok járni, remélem ő mindent jól elmond majd! Keresgélek még, hátha találok vérképes papírt, amin rajta vannak a hormoneredmények, de fel is hívom a dokit és megkérdezem, hogy akkor most mi van?!
2014. dec. 10. 14:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!