Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » A PCOS-ről kérdezném, ha...

A PCOS-ről kérdezném, ha valakinek is az van, hogy a gyerekvállalási nehézségen kívül milyen problémát okozhat még?

Figyelt kérdés
Azt mondta a doki, hogy nem kell vele foglalkozni és csinálni sem kell semmit. Ez igaz, éljem tovább az életemet és nem fog elrákosodni, vagy nem lesz egyéb probléma belőle később? Nem kellene gyógyszereket szedni? Gyerekem már van, ezért kérdezem a többi dolgot.
2014. dec. 9. 20:18
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Találtam egy vérvételes papírt akkorból és a TSH a pajzsmirigyre jó értéket mutatott.
2014. dec. 10. 14:48
 12/21 A kérdező kommentje:
Na most beszéltem a dokival és azt mondta, hogy amit tegnap láttunk az nem ciszta volt, hanem tüsző, nem? Így kérdezte tőlem. De többször is elmondta, hogy csak pár darab és nem kell vele foglalkozni, de jövő héten bemegyek vérvételre és megnézik a hormonokat és akkor kiderül minden.
2014. dec. 10. 15:12
 13/21 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok, nekem semmi más tünetem nem volt, csak a rendszertelen vérzés, és a policisztás petefészkek. Mondjuk nekem valóban gyöngysor szerű volt mindkét petefészkem felszíne. Ha biztos akarsz lenni a dologban, kérj egy terheléses cukor és inzulin vizsgálatot.

Ja, a pajzsmirigyem is teljesen rendben van.

2014. dec. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Ja és még annyit, hogy ha volt is ciklusom, nekem is átlag 32 naposak voltak.
2014. dec. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Leírtam, hogy mi alapján mondható ki a PCOS diagnózisa. Nem a hasamra ütöttem, ez a mostani hivatalos álláspont. Az inzulinrezisztencia/emelkedett éhomi vércukorszint/2-es típusú diabetes NEM tartozik a kritériumok közé, és nincs is jelen minden PCOS-es nőbetegnél.


A diagnózishoz azoknak a vizsgálata kell, amit az egyik válaszomban leírtam.

2014. dec. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
15-ös, ezt most a 13-asnak írtad?
2014. dec. 10. 16:34
 17/21 A kérdező kommentje:
13-as, és kitől kell kérni ilyen vizsgálatokat, háziorvostól? De az elején azt írtad, hogy már nem is menstruáltál, most meg azt írod, hogy 32 naponta. Akkor most mit jelent a rendszertelen vérzés? PCOS-nél szerintem nem azt jelenti, hogy minden hónapban máskor jön meg, hanem azt, hogy kimarad hónapokra, vagy egyáltalán meg sem jön, nem? Nekem minden hónapban megjön, csak nem mindig ugyanannyi időre, sosem volt olyan, hogy nem menstruáltam. Jövő szerdán megyek hormon vérvételre, de addig megírhatnád, hogy az inzulinos és vércukros vizsgálatokat kitől kell kérni?! Nőgyógyászom most az előbb is azt mondta, hogy az nem ciszta, hanem tüsző, és nem kell vele foglalkozni, dehát nem a visszamaradt tüszőből lesz a ciszta? Őtőle nem merek már kérni semmit!
2014. dec. 10. 16:39
 18/21 anonim ***** válasza:

Szia 13-as vagyok, igen ez egy kicsit így valóban zavaros. Szóval ez egy folyamat, a menstruációm bár sose volt igazán pontos, folyamatosan lett egyre rendszertelenebb, és kimaradozott néha. Ha volt is ciklusom, az harminc nap fölötti volt. Kb 35 lehettem, amikor teljesen elmarad a menzeszem. Ebben az évben híztam hirtelen 15kg-ot, és mikor az inzulin rezisztencia vizsgálatra mentem, már az éhommi cukrom is magas volt, nemcsak az inzulin értékeim. Régebben, ha valami miatt nézték, teljesen normál vércukor értékeim voltak.

Ebből is látszik, hogy ez egy eléggé alattomos állapot, sokszor alapvetően tünetmentesen alakul ki. Éveken keresztül semmi jele nincs, de a háttérben folyamatosan rosszabbodik. Nem mindenkinél jelentkeznek markáns tünetek.

Endokrinológus, vagy , lelkiismeretes nődoki tud elküldeni vizsgálatra.

2014. dec. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. dec. 10. 19:16
 20/21 anonim ***** válasza:
Szívesen:)
2014. dec. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!