Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Több éve babára várók! Nektek...

Több éve babára várók! Nektek nem viselte meg a házaséleteteket a gyermektelenség?

Figyelt kérdés
Mi 6 éve várunk babára, és a miénket igen. Kissé eltávolodtunk e téren. Persze próbálunk tenni ellene, mert együtt akarunk maradni és szeretjük is egymást. Ti mit tesztek ellene?

2015. jan. 20. 10:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
95%

Nem akartalak megbántani, ne haragudj, ha mégis sikerült. Csak arra akartam célozni, h az ilyen-olyan ismerősök, szomszéd néni, netezők által ajánlgatott csodakencékre, porokra, krémekre éveket tud az ember elsróni, ha elkeseredett. Persze, hogy mindent ki akar próbálni, ez érthető. Ha neked ez az utad, járd végig.

Aki még előtte áll, annak azt tanácsolom, hagyja a francba a csodakencéket, menjen rögtön orvoshoz. Ne csinálja azt, h elkeseredettségében már elmegy inkább táltoshoz meg füvesasszonyhoz inkább, csak orvoshoz ne kelljen! Én zt mondom, akkor jöhetnek az alternatív gyógymódok, ha az orvosok nem tudnak segíteni és nem fordítva. Na de hát aki türelmes, van ideje, nincs kikészülve idegileg, az csinálhatja fordítva is.

2015. jan. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
43%

Mi 2011 novembere óta próbálkozunk tudatosan, de igazából már az előtte levő két évben sem nagyon védekeztünk. Úgy voltunk vele, ha jönne akar, jöjjön, nem bántuk volna. Voltunk kivizsgálásokon, műtéteken, átjárhatóságin, hormon, sperma, ciklusfigyelés, minden. Már "csak" a lombik van hátra, de úgy vagyunk vele, hogy jobban szeretnénk, ha természetes úton sikerülne, még akkor is, ha erre igen kevés az esély. A remény hal meg utoljára, és történtek már csodák :)

Az elején én voltam kiakadva, aztán egy idő után már a párom is, főleg, hogy sorra születnek a "tervezetlen" babák körülöttünk és ettől néha totál kivagyunk. Nem mondom, voltak mélypontok, kiborulások, hisztik, veszekedések, de egyet sosem tettünk meg, sosem hibáztattuk a másikat a sikertelenség miatt. Talán ez az, ami még jobban összekovácsolt minket. Mindenben a másik mellett állunk. Azt szoktuk mondani: Együtt sírunk, együtt nevetünk"

Nagyon nehéz ezt feldolgozni, de most épp egyéb projektek futnak, így könnyebb elviselni, és nem ezen agyalni egész nap. Hónapok óta nem is jártam itt.

Próbálok átállni az abszolút pozitív gondolkodásmódra, és nagyon bízom benne, hogy 2015 a mi évünk lesz, minden tekintetben :)


Mindenkinek nagyon sok sikert kívánok!

2015. jan. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Igen, azzal én is teljesen egyetértek, hogy először ki kell vizsgálni hogy mi a probléma és nem látatlanban kell "kezelni" a dolgot. Nem sértődtem meg, csak azért írtam le körvonalakban a történetünket, hogy értsétek meg nem egy tudatlan, mindent összevásároló, kipróbáló ember vagyok. Amiket kipróbáltunk azokat orvosok ajánlották.( pl. reflexológia) Csak mi is abban bíztunk, hogy összejön természetes úton is. Plusz nagyon érzékeny vagyok a hormonokra, ezért is halasztottuk eddig a lombikot. Teljesen átérzem a helyzetedet kedves utolsó hozzászóló, mi is ebben a cipőben járunk. És mi sem vádoltuk soha egymást, csak a varázs tűnt el. Azt kéne valahogy visszaszerezni. :-)
2015. jan. 21. 07:34
 14/20 anonim ***** válasza:

Bocsi,én csak az utolsó kommentelőre reagálnék! Az ilyen ismerősi körökben véletlenül fogant babák fele is tervezett, csak hát ugye ilyenekkel nem dicsekszik senki.Még a rokonoknak sem!


Annyi véletlenről hallani egyébként,csodákról is, hogy nem szabad feladni.


Nekem megmondták már kamaszként, hogy mivel nem menstruálok,gyerekem sem lesz.Én bőven 20-on felül voltam,mikor magamtól menstruáltam norcolut és egyéb gyógyszer nélkül 50-100 naponta peteéréssel.Voltam én is endokrinológusnál,különböző klinikákon, rengeteg vizsgálaton, még az inzulinom,prolaktinom stb is teljesen rendben volt. De hiába a sok mérés, ha nem lehetett sosem kiszámolni,mikor vagyok menstruáció előtt 7 nappal. Párom is volt vizsgálatokon.Ő rendben van, nekem meg egy X-et tettek mindig kérdőjellel a diagnózisra. Ettől függetlenül bizakodom még én is,és megyek lombikra, utolsó esélyként.

2015. jan. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Hozzátenném (12-es válaszoló vagyok), hogy én elég szerencsés helyzetben vagyok a párommal, akinek birka türelme van hozzám, és a legdrasztikusabb helyzetekben is meg tud vigasztalni és együtt tud érezni velem.

Persze, igazad van utolsó, voltak félig-meddig tervezett babák is, de több ismerős párt is tudok, akik nem is akartak gyereket és már a második is vagy úton van, vagy megszületett.

2015. jan. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Én is remélem, és kívánom Nektek is hogy 2015 legyen a mi évünk! :-D
2015. jan. 21. 10:28
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi 12 éve próbálkozunk azzal, hogy belőlünk is igazi család válhasson. Ebből az első 10 év aktív, mindent átfogó "próbálkozással" telt, de a 2 évvel ezelőtti sikertelen lombikunk után arra az elhatározásra jutottunk, hogy feladjuk. Az évekig tartó szélmalomharc teljesen felemésztett engem, így utólag visszatekintve csodálkozom is azon, hogy a férjem kitartott mellettem.

Amióta nem központi téma a baba, azóta ismét könnyedebbnek tűnik számomra a lét. ...mintha visszafiatalodtam volna. És ez adott egyfajta pluszt a házaséletünknek is.

Kívánom a legjobbakat neked, Kedves Kérdező!

2015. jan. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm Kedves utolsó, a jókívánságot és a hozzászólásodat is! Én is minden jót kívánok Neked! :-)
2015. jan. 22. 07:54
 19/20 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Ne aggódj, nem vagy egyedül! Én pontosan értem a problémádat... Röviden elmondom a mi történetünket. Fiatalon ismerkedtünk meg, és én nagyon sokáig nem éreztem magam késznek az anyaságra. A férjem már régebb óta akart volna gyereket, ezért mikor végre (akkor már 8 éve tartott a kapcsolatunk) én is elszántam magam a gyerekvállalásra, túl nagy akarattal, igyekezettel vágtam bele, mert azt akartam, hogy végre most, hogy én is készen állok, minél gyorsabban teljesüljön a vágya. Természetesen a lehető legrosszabbat tettem, amit lehetett... Időzített szex, számolgatás, később már hőmérőzés, ovu-tesztek, stresszelés, hogy miért nem esek teherbe hónapok óta, szép lassan totál tönkretették az addig (8 éven át!) tökéletes házaséletünket. Egyre kevesebbszer voltunk együtt, akkor is nagyon rövid ideig tartott, ráadásul a teljesítménykényszer miatt a férjemnek már merevedési zavara is jelentkezett időnként... Persze egy év után voltunk sima nőgyógyásznál ill. andrológusnál, akik elvégezték az alapvizsgálatokat, és azt mondták, mindketten egészségesek vagyunk, biztos a stressz az oka a meddőségnek. Így aztán megpróbáltunk mindent, hogy a stresszt orvosoljuk, rengeteg közös programot csináltunk, én az idegőrlő munkahelyemet is otthagytam, de nem lettem terhes, és sajnos a házaséletünk továbbra is padlón volt. Végül elmentem egy meddőségi központba, és amióta oda járunk, mindketten fellélegeztünk. Úgy érezzük, már nem nekünk kell "produkálnunk", hanem az orvosok kezében van a sorsunk. Mindkettőnknél kiderültek kisebb problémák, aminek mi szinte örültünk, hiszen egy szervi bajt könnyebb kezelni, mint a lelki problémákat... Mióta fél éve a központba járunk, a házaséletünk fokozatosan egyre jobb lett. Igaz, nem vagyunk olyan sűrűn együtt, mint előtte, de minden együttlét szuper, ahogy a nagy "babaprojekt" előtt volt... Merevedési zavarnak már nyoma sincs... :)
2015. febr. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az értékes választ! Igen valóban erről beszéltem és szerettem volna beszélni én is. Örülök, hogy nálatok rendeződni látszik a helyzet. Valamennyire én is érzem ezt, amit írtál. Mi is most kezdtünk el újra meddőségibe járni és elkezdődtek a kivizsgálások, és tényleg mintha kicsit megkönnyebbültünk volna. Remélem nálunk is helyre jönnek a dolgok! Minden jót kívánok neked! :-)
2015. febr. 3. 08:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!