Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Meddig tart a lelki fájdalom?

Meddig tart a lelki fájdalom?

Figyelt kérdés

Mikor jön el végre az az idő, hogy el merek menni emberek közé, és végre nem tartok attól a kérdéstől, hogy: "ti nem terveztek babát?" ?

Mikor érzem újra azt, hogy felhőtlenül tudok beszélgetni a barátaimmal? Azokkal a barátokkal, akik ezidő alatt teherbe estek, sikeresen szültek?

Mikor jön el az, hogy nem azon rágom magam egyfolytában, hogy miért pont velem cseszett így ki az élet?

Mikor lesz az, hogy nem azt látom mindenhol körülöttem, hogy mindenkinek sikerül, csak nekem nem?

Meddig fáj még??????


2015. jan. 22. 11:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
hordták*
2015. jan. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ezt mintha én írtam volna..

Mi 3,5 éve vágyunk a Babára. Tavaly májusban sikerült is, és pozitívat teszteltem. De nem maradt velem. Befordultam én is, és úgy érzem, nem tudok ebből kikeveredni.. :(


Zs

2015. jan. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

4éve nem sikerül a kistestvérke.

2013.tavaszán&nyarán spontán vetélés történt innentől nem próbálkoztunk magunktól.sosem fogom-juk feldolgozni,elfogadni miért nem volt egyik esetben sem a zsákocskába baba.millió ? válasz nincs.

igyekeztem pozitívan,elhessegetni a nem jót hisz olyan jól voltam csodás volt minden.sajnos mindenhol ott van a "volt mert már nincs a pocakomban 18.heti genetikai uh.derült ki a nagy gond addig nem vettek észre semmit.minden vérkép,cukorterhelés afp.ok.12.hét előtti integrált fizetős vizsgálatot nem végeztettük el erre sem válaszol senki,orvos ez a vizsgálat kimutatta volna a gondot.elkellett fogadnunk az elfogadhatatlant genetikai rendellenesség megkellett szülnöm a kisbabánkat.Soha SOHA nem leszek-ünk nyugodtak csak már a karunkba tartjuk a kisbabánkat.Hogy adta a jó isten ezt a sok fájdalmat.Az én-mi fájdalmunk örök ez az életünk része ezt a fájdalmat nem lehet elfeledni,átlépni.Én voltam anyukája,az én kisbabám volt kislány lett volna de sajnos ő nem tudott tovább szépen fejlődni,nem tudott tovább velünk maradni Ó istenem potyognak könnyeim!Nagyon nehéz.... így hogyan tovább?Sajnos mindenkinek meg van a maga keresztje ...

2015. jan. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nálam a nagy nagy fájdalom addig tartott, amíg reménykedtem. Most, hogy már feladtam, jobban érzem magam.

Körülöttem sokan babáznak, velem egykorú 28 évesnek van 3 gyereke, a legnagyobb 10 éves. Van 2 terhes éppen. Sok akinek egy babája van, vagy mostanában szült. Ez már nem érint meg. Megszoktam.

De amikor direktbe rákérdeznek mikor lesz már gyerekünk, na az fáj. Nem elég hogy emlékeztetnek rá, ráadásul közük nincs hozzá, mert magánügy...Volt, hogy az orrom alá dörgölte valaki, hogy neki van, nekem nincs. Mivel tudott a problémámról, privátban elmondtam neki, mégis 1 hónapra rá nyilvánosan elkezdett megjegyzéseket tenni, hogy nem olyan nehéz azt összehozni, kérdezősködni, és aztán írta, hogy "jaa hát neked nem is lehet gyereked, elfelejtettem".

Az ilyeneket rúgnám fel, de nagyon. Egyébként, ha nem kerül szóba akkor már nem fáj úgy. Egyébként majdnem 3 éve...


Feladtam és ennyi.

2015. jan. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
DETTO.. :((
2015. jan. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nálam nagyon társaságfüggő, hogy mennyire vagyok padlón... Most nem dolgozom (részben a kezelések miatt), hanem tanulok, és végre egy olyan társaságba kerültem, ahol a többség harmincas "újrakezdő", már van valamilyen diplomájuk, de szakmát szeretnének váltani, tanulnak. Alig van valakinek gyereke közülük, és soha, de soha nem jön fel a téma, senki sem kérdezte még meg, ennyi idősen (34) miért nincs még gyerekem. Végre, hosszú idő óta sokkal jobban érzem magam, pedig még mindig nem sikerült a baba! Sajnos ebből (is) rá kellett jönnöm, hogy a depressziós érzést nem csak maga a tény, a meddőség okozza, hanem igen nagy részben a rosszmájú környezet!
2015. febr. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

3 es fel evet vartam eletem elso pozi tesztjere ami egy csoda meg felsem fogom,fel a fejjel sikerulni fog neked nem kell depizni jonni fog amikor eljon az ido:)

4 hetes+2 napos kismama

2015. febr. 8. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!