Lombik - milyenek így az esélyeim? (részletek alant)

Figyelt kérdés

A jobb oldali petefészkem 3éve eltávolították egy nagy ciszta miatt, akkor megállapítottak endometriózist is, volt 6 hó gnrh-m, majd az első műtét után 2 évvel újabb műtét, megint ciszta miatt. A bal oldali petefészkemet részben csonkolták, a vezetékből pedig az utóbbi műtét során leszivtak vmilyen folyadékot is. 3 éve nem védekezünk, egy hónapja kezdtem el járni a pécsi meddőségi központba. A kivizsgálás után azt mondták peteérésem van, a spermaszám tökéletes, a méhemet jövő héten megnézik, aztán az előzmények miatt rögtön a lombikra ugrunk.

A konzultáción minden olyan érthetőnek tűnt, most mégis úgy érzem semmit sem tudok... Járt már valaki hasonló cipőben?



2015. márc. 3. 22:20
 1/2 anonim ***** válasza:
szia!Nekem is endometriozisom van,igaz nekem a petefészkeim meg vannak!Túl vagyok már 3 beültetésen abból 1 volt fagyasztott!Sajnos sikertelenül!Jövö héten kezdem a következőt!Peteérésem nekem is van,csak sajna bal petevezetékem nincs,jobb is el van záródva!
2015. márc. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hydrosalpings a neve az elvizesedett petevezetéknek, elképzelhető, hogy nem rendesen átjárható, sajna ezért kell a lombik. Ha van peteérésed a maradék petefészkedben,jó esélyed van lombikkal teherbe esni, ráadásul saját petesejttel. Az endometriózis egyik fő oka az ösztrogén dominancia, de szépen javulhat teljes gluténmentes étrendre is. Belinkelek két nagyon jó oldalt, ahol sokat olvashatsz erről:

[link]

[link]

Fontos, hogy tégy vmit az endó ellen magad is, mert sajnos hátrányosan befolyásolhatja a teherbe esést még lombikkal is.

Sok sikert kívánok!

2015. márc. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!