Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Szerintetek mekkora családi...

Szerintetek mekkora családi vagyon esetén érdemes belevágni a gyerekvállalásba?

Figyelt kérdés
Tehát az egyik fél részéről kb. mekkora összvagyon megléte szükséges (megtakarítás, ingatlan, stb.), ha kb. ugyanennyi a másik fél részéről is megvan (hiszen suba a subához, guba a gubához elv kell érvényesüljön.) Ide értem azokat a vagyontárgyakat, megtakarításokat is, amit a gyerekvállaló még csak később fog várhatóan örökölni, pl szülőktől, nagyszülőktől, stb.

2015. márc. 11. 23:20
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

ne haragudj kérdező, de az első kérdésem nekem is az volt, hogy "te hol élsz?"


szerintem te nem a középosztálybeli kategória vagy. a fogalmazásod is furcsa. "vagyontárgy" életemben nem használtam ezt a szót :D max azt hogy hitel, vagy fizetés.


nem tudom miért itt akarsz tanácsot kérni a "surmó" rétegből, bérből és fizetésből élőktől, akik örülnek ha annyi örümük van az életben, hogy gyerekük születik.

2015. márc. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Csak azért gondoltam, mert az ismerettségi körömben egyre több olyan "fiatal" 40-45 éves van, akik csak szüleik elhunyta után tudnak/mernek belevágni, tehát miután már hozzájutottak az örökséghez.
2015. márc. 15. 22:20
 23/28 anonim ***** válasza:
Továbbra is azt gondolom, hogy nem a vagyon megléte az elsődleges szempont. Persze jó, ha van félretett pénz a plusz kiadásokra és a kieső bevétel (a te fizetésed) fedezésére, saját lakás stb., de ennél - anyagi szempontból - sokkal fontosabb, hogy legyen jövőképetek, értem ez alatt azt, hogy olyan képesítés, szakma birtokában legyetek, ami garantálja, hogy tudtok normálisan fizető munkát végezni, bármi történjék is, és a jövedelmetek várhatóan folyamatosan nőni fog. Szerintem ostobaság 40-45 éves korra halasztani a gyerekszülést pusztán amiatt, hogy még nincs meg a 20 milka a takarékban, fizikai és pszichés szempontból sem mindegy, hogy egy nő mikor szül. Bocs, ha sarkosan fogalmazok, de szerintem ilyen nő jobb, ha egyáltalán nem vállal gyereket, tudomásul kell venni, hogy a gyerek jár bizonyos "áldozatokkal", ha valaki ezt túl soknak érzi, inkább ne vágjon bele, mert érzelmileg nem elég elkötelezett, és ennek a szerencsétlen gyerek fogja meginni a levét, aki nem kérte, hogy hozzák világra.
2015. márc. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát mi most szeretnénk babát, de nincs milliós vagyonunk. Albérletben lakunk, van egy 18 éves kis autónk, 250.000.-Ft kb. a havi bevételünk. Felelőtlenek lennénk?

Ha arra várnánk, hogy millióink legyenek, az életben nem lenne gyerekünk. Max. ha megnyernénk a lottó főnyereményt. Ennyi erőből az ország nagy része ne vállaljon gyereket kb. Érdekes felfogás...

2015. márc. 16. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

szerintem úgy érthetőbb lett volna a kérdés, ha úgy teszed vel, hogy mennyi bevétel kell egy családnak havonta a gyerekvállaláshoz? ugyanis szerintem itt vagyontárgyakról ritkán beszélhetünk. Jó lehet hogy van egy örökölt ingatlan, meg egy apuci megunt kocsija, és még mellette egy havi 3oo-4oo ft-os két főnyi jövedelem, de akkor már tényleg a nagyon jómódúakról beszéltünk, és ilyenek is inkább a nagyvárosban vannak.


az átlag tudod mi? albérlet, és a nő keres 1oo ezret, a férfi 15o-et. mire kifizetnek mindent, marad 1oo ezrük egy hónapban. mégis mindenki igy vállal gyereket. A vidékiek még kevesebbet keresnek, de általában a szüleikkel laknak, vagy a szülők hordják át a kaját, és kaját már nem kell venniük, az is nagy segitség. tehát itt nem arról van szó, hogy mi van, hanem arról, hogy hogy sakkoznak az emberek azon, hogy egy gyereket valahogy felneveljenek.


Babaruhát lehet szerezni, kiságy, babakocsi is csurran cseppen innen onnan, ott van az olx, lehet venni mindent használtan, szerintem sokan igy oldják meg. Játékok is jönnek innen onnan, nem olyan nagy befektetés egy gyerek. Inkább később a tanulás, meg a zsebpénz.


nem jó dolog szegény gyereknek lenni, aki vágyik erre-arra de nem tudják neki megvenni, de ez van, ennek ellenére mégis sokan vállalnak gyereket, és felnevelik használt ruhában, használt játékokkal, használt kiságyban. ez jelenleg Magyarország.

2015. márc. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Azok szégyelljék magukat, akik arra várnak, hogy meghaljanak a szülők, majd aztán vállalnak gyereket. Ennyire életképtelenk? Durva... Döbbenet...
2015. márc. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Miért van olyan érzésem,mintha mondjuk bútorvásárlásba való belevágásról lenne szó?

Hol van itt az emberi,érzelmi háttér,valami melegség a jéghideg megfontolások között,mögött?

Szörnyű.

2015. márc. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Ami kell: biztos jövedelem mindkét részről, otthon ( ide értem az albérletet is ha épp az van, de egy hely ahol nyugodtan élhettek). Mi albiban kezdtük, 9 hónapos volt a kicsi amikor kertes családi házat vettünk. Én nem alapoznék arra h mikor és mit örökölünk, mi úgy voltunk vele megteremtjük a feltételeket mi, nem várunk senki "halálára" , kicsit csúnya így fogalmazni de a lényeg ez. Az meg h ha egy gyerek későn születik attól az unoka nem lesz beteg. Makk egészséges szülőtől is lehet beteg gyerek generációkon át...
2019. jan. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!