A ciklusom 29-30 napos. Ugyanakkor a menzeszem előtt 5 nappal pecsételő vérzésem van. Olvastam hogy ez alacsony progeszteron szintre utal. A kérdésem az mennyi esélyem van így spontán teherbe esni?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 13. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:
A matematikai valószínűségét nem tudom megmondani, de nálam kottára ugyanez volt a helyzet, ugyanilyen hosszúságú ciklussal, menstruáció előtti napokban pecsételő vérzéssel/barnás folyással. Egy év sikertelen próbálkozás után meg is állapították, hogy alacsony a progeszteron-szintem, mivel nincs is peteérésem. Így persze, hogy nem estem teherbe.
2015. ápr. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A progeszteron felelős a terhesség megtartásáért. Ha van is peteérésed alacsony progeszteron szinttel nem biztos, hogy megmarad. Emlisd meg a dokinak és vervetellel kiderül, hogy valóban ez-e a helyzet.
2015. ápr. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És azt lehet tudni mitől alakul ez ki? Van egy 5 éves fiam, tehát ilyen problémám régen nem volt. Igaz nem emlékszem pecsételgettem e akkor. Nagyon szeretnék kistesót neki, most igen el vagyok keseredve
2015. ápr. 13. 21:17
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok, nekem is van már gyerekem, így valószínű, hogy hét évvel ezelőtt még nem volt ilyen problémám, hanem azóta alakult ki.

Elkeseredni nem kell, engem is megnyugtattak, hogy ez egy kezelhető probléma, csak kicsit több türelem kell hozzá.

Én kaptam múlt hónapban gyógyszert, amitől lett is peteérésem, bár most az a tippem, hogy ez önmagában kevés volt, és kelleni fog még progeszteron-pótlás, de ezt majd az orvos megmondja.

2015. ápr. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak most, vagy mindig van pecsételés? Csak mert nekem a terhességem kezdődött így. Azt hittem, megjön. Nemvárt után egy nappal pozi lett a teszt, pár napra rá mentem orvoshoz. Most hét hetesen még mindig barnázok, progi pótlást kapok és sokat kell pihennem, de elvileg a baba renben van.
2015. ápr. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Manka68 ***** válasza:

Akkor alacsony a progeszteron szint, ha nincs peteérés. Ha van, az is megemelkedik szépen. Viszont nem elég peteérést generálni, ki kellene deríteni, miért nincs, mert a hormonrendszerünk összefüggő egész, nem elég egy-két összetevőjét rendbe tenni, ha egészséges babát szeretne az ember, és nem csak a pozitív tesztig szeretne eljutni.

Endokrinológus a hormonok szakértője, oda érdemes elmenni.

2015. ápr. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Vilcsianyuja ***** válasza:

Utolsó, nem feltétlen igaz, hogy csak akkor alacsony a progeszteronszint, ha nincs peteérés! Sok UH-követéses cikluson vagyok túl, peteérésem mindig volt, feltételezhetően tüszőrepedésem is, de a sárgatesttel már gondok voltak, nem képződött vagy nem maradt meg, ezért pecsételtem én is.

De nem kell elkeseredni, ha egyébként van tüszőrepedés, a legegyszerűbb dolog progeszteronpótlást szedni a ciklus második felében, hogy megtapadhasson és megmaradhasson egy embrió. Ha pedig tényleg a peteéréssel vagy a tüszőrepedéssel van gond, azon is tudnak megfelelő gyógyszerrel segíteni.

2015. ápr. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!