Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Átjárhatósági vizsgálat!...

Átjárhatósági vizsgálat! Kinek hogyan zajlott, hogy élte meg?

Figyelt kérdés
Akinek ilyen vizsgálata volt, mi lett az eredmény, fájdalmas volt? 3 hét múlva megyek HSG-re, a röntgenes, kontrasztanyagos típusú vizsgálatra, és kíváncsi vagyok, ki hogy élte meg ezt.

2015. máj. 21. 15:04
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Legjobb barátnőmmel voltam, bent is voltam amikor csinálták neki, láttam a monitoron az egészet, a barátnőm közben mellettem szorongott az ágyon szegény, félt tőle.. :) De nem volt fájdalmas, kb. mint egy nőgyógyászati vizsgálat, csak kicsit hosszabb. De szerintem van aki rágörcsöl, és nem éli meg ennyire "jól".
2015. máj. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Manka68 ***** válasza:

A fájdalomnak semmi köze a rágörcsöléshez!

Én úgy mentem oda, hogy fogalmam sem volt mi vár rám, a doki csak annyit mondott, vigyek fájdalomcsillapítót, betétet és kísérőt. Mivel már sokszor ijesztgettek dokik fölöslegesen, nem aggódtam különösebben.

Az ellenségemnek sem kívánom azt a fájdalmat, amit akkor éreztem. És még utána is órákig, a gyógyszer ellenére. És most nem arra a pár másodpercig tartó éles fájdalomra gondolok, amit a petevezetékem megnyitása alatt éreztem, hanem amit végig, míg a katéter és a ballon fent volt. Mintha szét akartak volna tépni belülről. Persze nem mindenkinek fáj ennyire, tényleg van aki szinte semmit nem érez.


Ettől függetlenül lehet ezt altatásban is csinálni, csak az macera a dokiknak, ezért inkább kínoznak minket. Biztos úgy vannak vele, hogy a szülés még fájdalmasabb (bár olvastam már itt olyat, miszerint ez a rosszabb) és legalább szokjuk a fájdalmat.

Kérdező bocs az őszinteségért, de te kérdezted. :-)

Ne ijedj meg, legtöbbünknek azért nem ilyen rossz. :-)

2015. máj. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Köszi a lepontozást. Csak azért, mert a barátnőmnek nem fájt? Hát... ti tudjátok...
2015. máj. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem altatásban csinálták. Nyilván akkor nem éreztem semmit, de mikor kezdtem magamhoz térni nagyon fájt. Valószínűleg azért, mert mind a két oldali petevezeték el vokt záródva. Barátnőmnek nem fájt, és nem is volt elzáródva.

Egyébként bármikor újra csinálnám, már nem félnék. A szülés sokkal rosszabb. 😃

Vigyél betétet, én eléggé véreztem.

2015. máj. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is mostanában volt HSG-m. Engem nem altattak, sőt a másik 3 nőt sem akivel aznap voltam a vizsgálaton. Nagy megdöbbenésemre mind a két oldalon átjárhatók a petevezetőim, talán nekem ezért sem fájt, csak kellemetlen érzés volt. Egy kis mennyiségű vérzésem volt csak, másnapra el is múlt. Azok közül akikkel együtt vártuk a vizsgálatot az egyik hölgynek teljes elzáródás volt mind a két oldalon, neki állítólag fájt, de nem olyan vészesen mint előttem írták. Szerintem kinél hogyan sikerül... Másoknak például nem volt megterhelő a laparoszkópiás műtét, én viszont nagyon lassan épültem fel belőle és hónapokig fájdalomcsillapítót szedtem. Méhen kívüli terhesség miatt volt ilyen beavatkozásom, nekem annál nagyobb fájdalmam életemben nem volt, még a szülés sem fájt ahhoz képest. Azóta viszont elég magas lett a fájdalom küszöböm, talán ezért sem fájt a HSG, illetve a doki ügyes volt, gyorsan megtalálta a méhszájat és nem hibázott. Nekem kb 2-3 perc volt az egész.

Sok sikert!

2015. máj. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és a bíztatást!
2015. jún. 8. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!