Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ha nem sikerül a beágyazódás,...

Ha nem sikerül a beágyazódás, előbb jöhet meg a menstruáció?

Figyelt kérdés

A peteérés az utolsó menstruációt követő 25. napon következett be (ovu teszteltem, a 24. napon este volt nagyon erős pozitív, addig halvány). Viszont rá 12 napra már megjött a menstruáció.

Ha hosszabb a ciklus, az gondolom ront a petesejt minőségén.

Vagy azért is jöhet meg előbb, mert bár megtermékenyült, nem tudott beágyazódni, és amikor ez úgymond eldőlt, meg is jött?

Nem értem, ha a ciklus első fele ennyire hosszú, az ovu és a következő menstruáció kezdete miért rövidebb?


Valakinek a gyógyteák fogyasztása segített rendbe tenni a ciklust, vagy javítani? Milyen eredménnyel?


2015. máj. 31. 16:04
 1/4 anonim ***** válasza:

"Nem értem, ha a ciklus első fele ennyire hosszú, az ovu és a következő menstruáció kezdete miért rövidebb?"


A ciklus első fele bármilyen lehet és a hosszából NEM lehet következtetni a második szakaszra,

ugyanakkor önmagában a 13-15-nél rövidebb luteális fázis, utalHAT (feltételes mód - tehát nem fix, hogy gond van) progeszteron-problémára is.

2015. máj. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Manka68 ***** válasza:
A normál luteális fázis hossza kb 14 nap. 1-2 nap eltérés nem gond. Hogy a ciklus eleje milyen hosszú, az itt nem számít. Ez azért van így, mert a tüsző, amiből kiszabadult a megérett petesejt, ennyi ideig él, ez termeli a progeszteront. Amint a sárgatest (ilyenkor így nevezik) nem működik tovább, a progiszint leesik, és ez hozza meg a vérzést.
2015. jún. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem önmagában a hosszú ciklus nem ront a petesejt minőségén. Ahogy előttem is írták, az inkább lehet gond, ha a ciklus ovuláció utáni második fele rövidebb (de a 12 nap úgy tudom, még normális, 11 napnál rövidebb luteális fázis már okozhat gondot).


Tehát egyáltalán nem biztos, hogy Nálad gond van, ráadásul egy ciklusból nem is lehet kiindulni, legalább három, mások szerint 4-6 ciklust érdemes megfigyelni, mert a legutóbbi akár egyedi eset is lehetett nálad.


Gyógyteák közül a ciklus első felében lehet málnalevél + cickafark teát inni,a második felében palástfű teát. sokaknak segít a Lady ciklus tea is.


Nekem segített a Maca, a Női tinktúra, Barátcserje is a teák mellett. Ha kifejezetten gond lenne a luteális fázissal, esetleg menses előtt pecsételnél, akkor progeszteronkrémen is lehetne gondolkodni, vagy magas hatóanyag tartalmú wild yam kapszulán a ciklus második felében, ez segít emelni a progeszteronszintet. De mielőtt aktívan besegítenél a hormonoknak, a legjobb lenne egy laborvizsgálat, hogy kiderüljön, miből van túl sok vagy kevés, ha egyáltalán van ilyen probléma.

2015. jún. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tippeket! :)

Laboron voltam nem olyan rég (február), de konkrétan hormonszintet nem néztek, csak általános dolgokat. Nem volt semmi rendkívüli eltérésem. Enyhe magnéziumhiány, de azt azóta MagneB6-tal pótolom.

2015. jún. 2. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!