Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » A 11 napos luteális szakasz...

A 11 napos luteális szakasz abnormális?

Figyelt kérdés

Mióta nyomon követem, tehát 3 ciklus óta kétszer 11 nappal ovu után jött meg a menstruációm. Babával próbálkozunk, tehát ovu teszttel néztem.

Legelőször 34 napos ciklusban jött meg ovu után 11 nappal, aztán volt egy hónap, ahol nem tudtam figyelni (munkabeosztás és gagyi ovu teszt miatt lemaradtam az ovu pontos időpontjáról), ahol viszont már ittam a cickafarkat, és 30 naposra rövidítette az egyébként 34-37 napos ciklusaimat, aztán most egy újabb 30 napos, cickafarkas, majd palástfüves ciklusban, ovu után 11. napra jött meg.

Lehet-e ez progeszteronhiány miatt? Pecsételővérzésem/barnázásom nem szokott menstruáció előtt lenni, ha megjön, akkor megjön rendesen. Viszont mióta iszom a cickafarkat, ovu utántól (előző hónapban csak sejtem, hogy onnan) rögtön feszül a mellem, petefészek tájékon meg a környéken a legváltozatosabb érzések voltak.

Most világosan látszott, hogy meg fog jönni, mert az előtte 37.0 körüli ébredési hőm visszaesett 36.5-36.6-ra.

Ha sanszos a probléma, hova forduljak? Nem egy év sikertelenség után akarok kapkodni orvosért. :(


2015. júl. 29. 23:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

kedves 9-es válaszoló, a luteális szakasz a ciklus második fele az ovulációtól a következő vérzés első napjáig. Valóban nem az első szakasz határozza meg a dolgokat, hanem a második és a kérdezőnek a második szakasz 11 napos.


Kedves kérdező, itt nézz körül légy szíves hormontanácsadó-ügyben:


[link]


Ha ninc s aközvetlen közeledben tanácsadó, akkor ezt az oldalt ajánlom:


[link]

2015. júl. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Ha gond van a hormonjaiddal, (az eredetileg 34-37 napos ciklus szerint van), akkor mielőtt magadat kezded kezelgetni, menj el rendes kivizsgálásra. NE nődokihoz, háziorvoshoz, hanem endokrinológushoz. A hormonok az ő szakterülete. A laboreredménybe pedig bekavarhatnak a gyógynövények, így nem a valós eredményt fogják látni.

2015. júl. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Rég elmentem volna, de itt állítólag nincs jó endokrinológus az egész rohadt Dunántúlon, vagy ezt mondja a lobbi. Mivel nálam a PCOS és az IR is esélyes.

Egyelőre reménykedem, hátha sikerül teákkal. Meg végtére is van ovulációm. Még adok 1-2 hónapot a barátfűnek és társainak. Meg a minél több együttlétnek, mert szerintem az ovu táján összesen két alkalom szánalmasan kevés... De sajnos férjem meg elélvezési gondokkal küzd, csak nehogy egyszerű legyen... Annyira nem bírom már most, biztos beleroppannék több hónap/év sikertelenségbe.

2015. júl. 31. 01:22
 14/21 A kérdező kommentje:
Vagyis barátcserje. Már azt sem tudom, mit beszélek.
2015. júl. 31. 01:24
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Pcos+ir -re viszont nem jó a tea. Ugyanis cisztàsodàst fokozhat. Tényleg menj orvoshoz, és legyél türelmesebb, mert belerokkansz ebbe az egészbe.
2015. júl. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

PCO vagy PCOS esetén tényleg nem szabad cickafarkteát inni (palástfüvet, barátcserjét lehet).


Vigyázz az öndiagnózissal. a PCOS tünetei, vagy a tünetek legalább egy része, legyünk őszinték, szinte mindenkire ráillenek. Ugyanakkor ha betegségtudatod van, az már majdnem haosnlóan hat, mint ha tényleg beteg lennél, tehát már csak azért is járj utána a dolgoknak, ha kell, menj fel Pestre néhány alkalommal. Vagy menj el egy középszerű endokrinológushoz vagy meddőségi szakemberhez, ha kiváló nincs is felétek (de azért ez erős túlzás. Nem az a kiváló endokrinológus, aki mindenkinél megállapítja a PCOS-t vagy IR-t, aki felkeresi).


Az teljesen igaz, hogy ha kivizsgálás előtt kezded el magadat természetes szerekkel kezelni, akkor azok meghamisíthatják az eredményt.


És az is igaz, hogy ha már most kiborulsz (de mitől is? Felmerült benned egy probléma lehetősége, komoly diagnózis érdekében viszont nem szeretnél tenni, de igazából nem írtad, hogy komolyabb kudarcaitok lettek volna a babavállalásban, néhány hónap próbálkozás teljesen normális), akkor mi lesz később? Hátra van még a terhesség, az újszülött gondozása, stb.

2015. júl. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Nem tudtam, hogy cickafarkat nem lehet inni PCOS esetén. Vagyis esetemben gyanú.

Arra gondoltam, valami hormonális téren nem lehet rendben nálam, mert pl. elég erős a szőröm, arcon is van, amit csipeszekkel szedek. Súlyproblémáim is mindig voltak, bár egy jó ideje diétázom. Előtte pl. állandóan ment a hasam, ha egy kevésnél több lisztes, cukros dolgot ettem. Meg hamar leesik a vércukrom, ha x óra eltelik evés nélkül, szédülök, stb. Ezért gondoltam IR-re. Mivel ha megmaradok mondjuk kb. 160 gm ch-nál egy nap, meg pár óránként eszem valamit, akkor semmi panaszom nincs. Sima cukorvizsgálat szerint nincs baj, terhelésesen még nem voltam. Abban ludas vagyok, hogy lépni bezzeg dokihoz nem akaródzok, mindig halogatom, kifogást keresek... Annyi igaz, hogy szar a munkarendem, és a bejelentett lakcímemre kell utaznom, falura háziorvoshoz, de már igazán szakíthattam volna erre időt. Meg hogy kérjek beutalót endokrinológiára.

2015. júl. 31. 11:08
 18/21 Manka68 ***** válasza:

A tüneteid stimmelnek IR-re, tényleg dokihoz kéne menned...

Én is vidékről járok Budára endodokihoz. 3-6 havonta egy alkalom simán belefér időben is, anyagilag is. Mivel magánrendelés, nem kell beutaló, csak időpontot kell kérni. :-)

2015. aug. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Kedves 11-es! Köszi, de valamit félreérthettél. l. fázis=luteális fázis.
2015. aug. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ha van ovulációd (hőgörbe, teszt által, vagy uh-n igazolt)és 11 napos luteális szakaszod akkor MINDEN esélyed megvan a babára, nem kell, sőt nem szabad feleslegesen terhelni teával, bogyóval a szervezeted.
2015. aug. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!