Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogy is van ez a "rágörcsölés"...

Hogy is van ez a "rágörcsölés" dolog?

Figyelt kérdés

Ha már figyelem a testem jelzéseit, hőmérőzök, LH tesztelek.... az már rágörcsölés a babára?

Akkor mért teszik annyian? és akiknek így is sikerült, vagy csak így sikerült a baba? És az ultrahangos peteérés követés? :O

Na és a meddőségi központok? ott is azzal foglalkozik a leendő anya, hogy holnap ilyen vizsgálat...holnapután másik...aztán beültetés....stb.


Gondolom, az se mindegy, hogy indul neki a nő, milyen gondolatokkal a fejében...de nem hiszem, hogy csak azon járna az agya....hogy nem sikerül, áh lesz*rom....majd legközelebb....

szerintem mindenki bizakodva indul, hogy sikerülnie kell...főleg ha már tudja, mi a problémája.


A fő kérdés, mennyire befolyásolja valaki hozzáállása a sikerességet? lehet egyáltalán ez által "befolyásolni" a sikerességet?

tapasztalatok, elméletek is érdekelnek!


köszönöm előre is a válaszokat!



2015. aug. 22. 12:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

a lombik már más szerintem,ott egyéb okok miatt nem lehet baba,és nincs más megoldás....

rágörcsölés az szerintem mikor elvileg semmi gond nincs a párnál,és ahelyett hogy élveznék az együttléteket,kizárólag pé-kor vannak együtt,lh teszt alapján,aztán tesztelések sora,stb....


sztem ha másnaponta van együtt a pár,ugyanannyi az esély mint pé-kor (kizárólag akkor) szexelni kényszerből...lh teszt alapján.

persze legyen hőmérőzés,lh teszt,ismerje meg a nő a saját testét minél jobban,de felesleges tulzásba vinni.

2015. aug. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
nem az a rágörcsölésm ikor csinálsz egy ovu tesztet,hanem az mikor éjjel-napapl csak ez jár a fejedben, lövöd napi 2x a terhességi teszteket már a menzesz előtt egy héttel, és szintén már előtte egy héttel beképzelsz hányingert mindent. sokszor ha lenyugszol,nem leszel olyan görcsös stesszes könyebben összejön,hogy miért azt nem tudni.
2015. aug. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 bithorlo ***** válasza:
100%

Én rágörcsöltem, bár nem mértem hőt, nem ovu teszteztem stb, de lelkileg olyan szinten, hogy az addig tökéletes ciklusom is megbolondult. Aztán új munkakört kaptam a régi mellé, így nem volt időm napközben, és otthon sem ezzel foglalkoztam. Még abban a hónapban megfogant a kislányom.

Sógornőmék meg lombikoztak. 3 alkalom után elfogadták, hogy nem sikerül. Spontán sikerült nekik is a gyerkőc.

2015. aug. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2015. aug. 22. 12:13
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem teljesen kiborìt ez a " ne stresszelj rà, majd akkor jön" szöveg. Mindenkinek ezt nyomjàk, mindegy, hogy egészséges-e ő vagy a pàrja, van-e myomàja, endometriózis, PCOS, stb. Ràérsz évekig! próbàlkozni, úgysem vagy még 40, mi is 5 évig próbàlkoztunk, aztàn mikor nem stresszeltünk, akkor jött. (Persze).


Normàlis pàr úgysem csak gyerekcsinàlàs miatt szeretkezik. Gyors fejszàmolàsba kezdve kb. 6 terhesség jut eszembe, ahol legalàbb a szàmolgatàs szóba jött, ebből legalàbb 2-nél volt LH teszt is, mindenhol hamar jött a baba, a leghosszabb idő fél év volt. Szűk ismeretségi kör.


Én első pillanattól mértem hőt, hasznàltam ovutesztet, figyeltem jeleket. Nem pszichopata szinten, de jobb volt tudni, hogy van-e egytalàn ovum, ill. ha van, mikor. Próbàltunk volna időzìteni, egy kisfiú mellé örülnénk most kislànynak. 2. hónapban összejött, semmi stressz nem.volt az egészben, nem csak középidőben voltunk együtt, és nem 2 naponta.


Itt ebben az orszàgban szép szokàs, hogy mindebki azt vàrja, hogy majd jó lesz, majd megoldódik akàr évek utàn a gond magàtól. Tenni valamiért nem divat. Ha meg gyerekvàllalàsról van szó, egyenesen ciki tervezni, a vizsgàltatni előtte meg főleg. Orvostól is hallottam màr, hogy néhàny dolgot nem àrt előre tisztàzni.


Nem érdekel amúgy màsok véleménye, mindenki csinàlja ahogy neki jó, de ha nekün tervezve esett jól, akkor ne mondja meg senki, hogy az úgy helyes-e vagy sem.

2015. aug. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%
Igazából a "mikor lesz már végre peteérés" sem a legjobb, az ilyen stresszt okoz amire minden ember szervezete különböző módon reagál. Van akire nem hat, viszont van akinek már ez felborítja a ciklust. Eltérőek vagyunk, nem lehet általánosan mondani, hogy ez mindenképpen gátolja a teherbeesést vagy nem.
2015. aug. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Rensszertelen ciklusnàl nekem azért megnyugtató volt, ahogy az LH teszteken mindig kezdett erősödni a csìk. De ahogy mondod: nem vagyunk egyformàk, van, akinek épp ez a stressz forràsa. Épp ezért nem kellene àltalànosìtani, hogy ez vagy az màr ràstresszelés-e vagy nem, fog-e gondot okozni vagy nem. Minden attól függ, hogy pszchésen hogy viszonyul az egészhez az ember. Van aki hobbiból tesztel, van aki meg bemagyaràz mellé mindent magànak, és a kezeit tördeli.
2015. aug. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nevezhetjük rágörcsölésnek is. Én azt ha egy nőnek viszonylag normális a ciklusa ennek ellenére nekiáll hőmérőzni, lh tesztelni, stb. annak nevezem.

Más,ha valakinek rendszertelenül jön meg, bár akkor bízom benne,hogy már a gyerekvállalás előtt volt annyi esze,hogy felkeressen egy orvost.

Nyilván,ha eltelne mondjuk 6 hónap úgy,hogy nem jön össze normál mennyiségű együttlét mellett, akkor kezdje el figyelgetni magát.

2015. aug. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Manka68 ***** válasza:
66%
A rágörcsölés egy kamu szöveg. Nyilván senki nem úgy kezd neki a dolognak, hogy ezen stresszel. Én azt vettem észre a hozzászólásokból, hogy aki azt mondja, akkor sikerült, amikor feladta, az a feladással egy időben sok mindent változtatott az életében. Hogy ezek közül kinek mi hozta meg a sikert, az egyénfüggő. Viszont akinek olyan a problémája, mint pl petevezeték elzáródás, annak nem fog segíteni a pozitív hozzáállás, sem életmódváltás. Ezért ha záros határidőn belül nem sikerül a baba, akkor kivizsgálás és kezelés. Nem kell a dolgokat túlmisztifikálni.
2015. aug. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 bithorlo ***** válasza:
Manka68, nem változtattam semmin. Kaptam két új munkakört, ami minden energiámat, figyelmemet lekötötte. Még abban a hónapban terhes lettem. Nincs ez túlmisztifikálva. Baba nem jön stresszes helyre, a rágörcsölés pedig stressz...
2015. aug. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!