CsBZs kérdése:

PCOS dieta betartasaval sikerult valakinek teherbe esni?

Figyelt kérdés
Mar regota probalkozunk. A masodik baba nem akar jonni. Kiderult h pcos vagyok. Hallottam a pcos dietarol viszont eleg kemenynek tunik (amit nyilvan a cel erdekeben kibirok). Arra lennek kivancsi h aki hasonlo cipoben jar/jart hogyan sikerult osszehozniuk a babat?

2015. szept. 11. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Nos, van egy jo hirem, es egy rossz hirem. A jo az, hogy nok ezrei, tobbek kozt en is, estek teherbe a dieta szigoru betartasaval! A rossz az, hogy a pcos kiderulese utan mar nem csak a babasodas a cel, hanem az egeszseg fenntartasa, es a cukorbetegseg elkerulese! Ez nem egy betegseg, amibol ki lehet gyogyulni, hanem egy allapot! Ezt a szigoru, de amugy nem nehez dietat az eleted vegeig tartanod kell majd, ha latni akarod a gyerekeid felnoni, es\vagy nem akarsz cukorbeteg lenni par even belul! Ugyhogy jobb ha megnaratkozol a dieta gondolataval egy eletre!!! Egyebkent elmondom neked, en sokkal valtozatosabban etkezem 3 eve, miota nalam is kiderult, magam sutok, fozok mindent, nem eszunk bolti szemeteket, gyorskajakat!
2015. szept. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

IGen, számtalan sok nőnek sikerül. De a rossz hír igaz, ez az életmód változtatás nem csak a babáig tart. Nagyon fontos betartani utána is, mert egyenes az út a cukorbetegség felé, ráadásul nem mindegy, hogy meddig és milyen minőségben tudunk a gyerekeink mellett lenni az életükben! Ez nem egy pár hetes, hónapos dolog.


Motiválni fog, nézd meg, nekik már sikerült:

https://www.youtube.com/watch?v=n1ZAG5ZhPlc


Tanulmányozd, hasznos lesz: www.pcos.hu

2015. szept. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Es miket eszel? Az elso gyerekem kb aznap osszejott ahogy kitalaltuk. Annyira hihetetlen h most meg nem. Nem vagyok elhizott, nem eszem halalra magam semmi szemettel persze ha megkivanok egy sajtburgett vagy kettot akkot megeszem. Cukrommal soha nem volt gond es hihetetlen h egyszer csak lehet. Teljesen tanacstalan vagyok es szomoru. Meg nagyon fogyni se akarnek. Amikor neked osszejott akkor mennyi ideje dietaztal es mit csinaltal meg a dieta mellett? Dietetikushoz menjek el? Ez h a neten bogaraszom h mit ehetek elegendo? Vagy vmi speckosabbra van szukseg?
2015. szept. 11. 13:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Endokrinológushoz menj első körben. Ha ő gyógyszert ír ki, megnez mindent akkor kereshetsz dietetikust.
2015. szept. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Javaslom a MensMentist. Ott mindent egy helyen találsz. Orvost, nőgyógyászt, dietetikust, oktatást, tankonyhát, könyvet elméletről és gyakorlatról, személyi edzőket, akik a sport részét segítenek összerakni és pszichológust is, akik támogatnak lelkileg.


Ez nem csak a babavárásról szól, a PCOS egy életre szóló diagnózis. Nem gyógyítható, csak kezelhető. Ha nem veszed komolyan, súlyos következményei lehetnek, pl. korai cukorbetegség is. Nem csak addig kell vele foglalkozni, míg sikerül a baba. Ez már mindig így marad. Innentől kezdve a legjobb helyre menni életre szóló befektetés. Nekem segítettek sokat, és még így is egy évig tartott, mire sikerült a baba.

2015. szept. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!