Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Miért nem jön össze a 2....

Miért nem jön össze a 2. baba, miért vetélek el újra és újra? Volt valakinek hasonló esete? Megoldódott?

Figyelt kérdés

Az elsö baba szinte elsöre összejött, az egész terhesség, szülés gond nélkül zajlott le, csodálatos idöszak volt.

Erre most 1 éve próbálkozunk a párommal és szintén nagyon hamar terhes is lettem, de 7 hetesen elvetéltem és azóta volt még kettö korai vetélésem. Ráad a peteérést, esetleges megtemékenyülést követö héten rendszeresen fáj a hasam, nem menszesz szerüen inkább feszülö érzés, mint görcsös.

Rendszeresen megnézettem magam nögyógyásszal, de ö semmit nem vizsgált ki, csak azt nézte meg van-e problémám a pajzsmiriggyel (nincs) és folyton azt hangoztatta hogy ez normális, ennyi vetélés teljesen rendjén van, ne aggódjak, csak próbálkozzunk tovább. Most épp másik orvost keresek, mert már nem bízom benne.

Ti mit gondoltok ? Tényleg "csak" próbákozzunk tovább ? Tényleg "normális" ami velem történik és csak én aggódom túl ? Volt másnak is ilyen ? Kiderült valami? Minden választ köszönök !



2015. szept. 21. 10:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem inzulinrezisztencia okozta a vetélést. Jártál már endokrinológusnál?
2015. szept. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem jártam még máshol csak a nögyógyásznál. De látod erre pld. én is gondoltam, mert furcsa módon a szülés után allergiássá váltam minden antibiotikumra, ami azelött nem volt. (és ugye az allergás reakció az immunrendszer túlzott reakciója).

A háziorvos adhat a vizsgálathoz beutalót ? Ez vérvételböl nem mutatható ki ?

2015. szept. 21. 10:37
 3/12 A kérdező kommentje:

Bocsi, asszem félreolvastam. Én a túlzott immunmüködésre gondoltam.

Ami az inzulinrezisztenciát illeti, a tünetek:hasi hízás, száraz bör, gyakori gombás fertözések, cikluszavar-közül nekem egyik sincs, így sztem ez nem lehet gond. Nekem pld. épphogy óramü pontos a ciklusom is.

2015. szept. 21. 10:43
 4/12 anonim ***** válasza:

A másik orvostól én egy beutalót kérnék vérvételre, és nézzenek teljes hormonpanelt. Ne csak pajzsmirigyre, hanem az összes hormonra, és legyen mellette egy cukorterhelés és inzulinszintmérés. Ha nincs is gond egyikkel sem, legalább megnyugtat a tudat, hogy biztos nincs rejtett gond a cukorral.

Szerintem is valami más gond van, 3 korai vetélés után nagyon is indokolt a teljes kivizsgálás.

2015. szept. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
3 vetélés után nem normális az az orvos, aki azt mondja nem kell kivizsgálni semmit.. Se utrogestant se semmit nem kaptál egyszer sem?
2015. szept. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az Ir nem ennyire egyszerű. Sovány nők is szenvednek tőle, és férfiak is. A férjem is ir-es pedig 68kg és sportos. És nekem is rendszeres ciklusom volt vele, mégis a normál 20 alatti terhelt inzulin helyett 200-zal éltem. Nem mindegy. 3 pontos cukor és inzulin kell hozzá.
2015. szept. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ismerősömnél Leiden mutáció okozta a vetéléseket. Az első gyereknél mákja volt, akkor még nem is tudott róla.
2015. szept. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Manka68 ***** válasza:

Nem aggódod túl, az orvos veszi félvállról. :-(

A nőgyógyász nem ért sem a hormonokhoz, sem a pajzsmirigyhez. Márpedig három korai vetélés felveti a gyanút, hogy ezekkel van gond. Ha rendes kivizsgálást szeretnél ezirányban, akkor endokrinológust keress, azok közül is olyat, aki meddőségre szakosodott. Nődokid milyen TSH értékre mondta, hogy rendben van?

2015. szept. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az egyik ismerosomnek mehszajseb miatt nem maradt meg 3babaja. Elotte 10evvel gond nelkul esett teherbe,es hordta ki a fiat.

En 1evig nem estem teherbe IR miatt. Nem volt nagy elteres,igy az orvossag is segitett.

2015. szept. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindegyik nagyon hasznos volt !

Tényleg nem volt semmilyen kivizsgálásom, a pajzsmirigy eredményt is csak a nögyógyász látta aztán el is tette.

Tudjátok azért is nagyon hálás vagyok Nektek, mert már teljesen magam alatt voltam, kezdtem azt gondolni hogy igaza van az orvosnak, tényleg teljesen átlagos eset vagyok és én lelkizem túl az egészet.

Most viszont beszéltem a férjemmel, megcsináltatjuk a teljes vérképet, és mihamarabb keresünk olyan orvost aki rendesen kivizsgál.

Nagyon köszönöm Nektek a támogatást !

2015. szept. 22. 11:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!