Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Senkit nem akarok megbantani!...

Senkit nem akarok megbantani! Ti hogy latjatok, mi a velemenyetek errol?

Figyelt kérdés
mostanaban mar ennyire nehez termeszetes uton teherbe esni? naponta tobb kerdest latok, ami arrol szol, hogy a no meri a hot, ovu tesztel, terhessegi tesztel, remenykedik honaprol honapra, kezelesekre jar, stb. ennyire sokan kuzdenek ezzel a problemval? vagy egyszeruen csak sokan tulporgik, es mar azert nem jon a baba normalisan, mert ezen stresszelnek minden nap es azonnal teherbe akarnak esni?

2015. okt. 16. 22:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A késői gyerekvállaláshoz pedig annyit hogy olyan is van hogy a férfi nem akarja még (vagy soha ) és a nő ezt vagy megvárja vagy tovább lép .
2015. okt. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem régen is volt ilyen, hogy valaki nem esett teherbe, de a naptárazás és kezelés stb. nem volt, így őt meddőnek titulálták. Mert pl. nem gondoltak arra, hogy nem minden hónapban mensi után kell próbálkozni. Szerintem az lenne a jó/egészséges, ha a párok szeretkeznének, amikor jól esik, és előbb-utóbb jön a baba.
2015. okt. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 2,5 éve nem jön a baba (első),1 év után mentem el elsőnek nőgyógyászhoz,hogy kezdjünk el vizsgálódni.Vérvételt csináltatott és utána azt mondta semmi bajom nincs. Párom spermái tökéletesek.Fél évre rá elvittem a leleteimet egy másik orvoshoz aki progrszteron hiányt mondott, kaptam rá gyógyszert azzal "első" hónapban terhes lettem,de már az elején megállt a fejlődésben és elvetéltem. Utána fél évig végig ezt a hormont kaptam semmi,megcsinálta az orvosom az átjárhatóságit,ahol kiderült,hogy nálam vannak a gondok. Itt volt elsőnek az,hogy megtörtem és amint megjött a mensim elbőgtem magam.Doki ismét azt mondta hormonokat szedjek.Nem gondoltam jó ötletnek elmentem egy újabb orvoshoz, aki sokkot kapott,hogy fél évig terhesség elősegítésére utrogestant szedetett velem a doki.(ismét kibuktam) kaptam tőle a clostyt és mondta ha ezzel nem jön össze akkor beültetés.Most ott tartunk,hogy okt.29-én megyünk a Sote meddőségibe megbeszélni a részleteket.Soha nem ovu teszteltem és nem hőmérőztem.Mindig azt mondtam,hogy ha akar úgy is összefog jönni.Mikor elvetéltem is azt mondtam,hogy inkább most mint később és folytattam az életem. Akinél nem voltak gondok a teherbe esésnél azok együtt tudnak érezni az emberrel,de nem tudják milyen érzés annak aki évekig próbálkozik.Egy biztos azok a nők mint én is soha nem adják fel és addig mennek ameddig nem lesz egy babájuk. Bocsi hogy leírtam de élő példa vagyok és az ismerőseim között még 5-en járnak ugyan ebben a cipőben.
2015. okt. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi 4 éve várunk az első babánkra... 1,5 évig nem görcsöltem a témán: se ovuteszt, se hőmérő, se időzített együttlétek... Elmentünk kivizsgálásra. Nálam pco, párom rendben. Innentől tudtam, hogy oda kell figyelnem, mert lehet, h. csak 3-4 havonta van normális peteérésem és ha nem figyelek, akkor nagyon hosszú lehet az utunk. Elkezdtem ovutesztelni, diétázni, sportolni. Az a fránya ovuteszt nem mindig volt egyforma minőségű. Volt, hogy a controll csík is teljesen halvány volt, vagy olyanok voltak a fényviszonyok, hogy nem tudtam eldönteni, hogy a teszt csík erősebb-e már. Nem akartam állandóan a páromat nyaggatni, hogy 'Nézd, szerinted ez már pozi?!' Meg szerettem volna tartani legalább neki az idillt, hogy a gyermekünk egyszer 'csak úgy' megfogan. Ezért tettem fel kérdéseket itt, mert a korábbi válaszokból láttam, hogy ez nem ciki, sok az ilyen kérdés. Aztán eltelt így még 1,5 év és még egy száradási csíkot sem tudtam produkálni. Elmentünk a meddőségibe. Azóta több probléma is kiderült nálam. 3 műtétem és 2 sikertelen inszeminációm volt ebben az évben. Nyilván sosem fogom feladni. Nekünk előbb-utóbb, így-vagy úgy, de lesz gyerekünk! Addig meg jó, hogy van aki tud itt érdemben tanácsot adni, amikor elbizonytalanodom, aki talán épp akkor ugyanabban a szituációban van, mint én. Nem távgyógyítást kérek -mint itt páran elvárják pár sorból laikusoktól a diagnózist-, egyszerűen néha jó beszélgetni, kérdezni olyanoktól akik hasonló helyzetben vannak, mint én...
2015. okt. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Sok éve olvasgatok ebben a témakörben (sajnos),ez idő alatt számos hőgörbe vezetésen,ovulációs teszten,műtéteken,lombikprogramon estem túl. Sok kérdést ,és választ is írtam ki már,nagyon sokat tanultam itt és más fórumokon. Igen biztosan vannak olyanok akik idő előtt "rápörögnek",mint ahogy olyan is van,aki csak "jól megmondani jön" ,de nem vagyunk egyformák,ki hogyan éli meg ezt a dolgot változó,viszont jó néha megbeszélni az aggályainkat,problémáinkat valakikkel. Egy dologban viszont tutira biztos vagyok,hogy nem azért nem jött össze a baba eddig ,mert túlságosan "rápörögtem".
2015. okt. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Ot eve vaunk az elso babara. Minden lelet alapjan tokeletesen egeszsegesej vagyunk mindketten.Tul vagyunk par felrekezelesen, rengeteg vizsgalaton, ket lombikon, senki nem tudja mi a baj.

Jeleznem 26 eves voltam mikor elkezdtunk probalkozni, ami sztem nem oreg. Valoszinuleg soha nem lesz gyerekunk, es meg csak egy okot sem tudnak megnevezni.

Az elso ket evben biztam az orvosomban, kovettem amit mondott, mig el nem kezdtem furcsallani, hogy amit o mond meg amit a neten irnak az ket tok kukonbozo dolog. Sajnos a netnek volt igaza, kiderult miutan orvost valtotam. A lombikot is csak nyomtak, gyerunk meg egyrt mrg rgyrt. Megint onerobol kellett rajonnom, hogy pl nrm csinaltak genetikat, veralvadast.

Sokan vannak akinek nem sikerul, es ez tenyleg sokszor nem tulporges. Van hogy az orvos nem ad valaszt, nem latod a kiutat, a megoldast. A kornyezettol meg nem varhatsz sem megertest sem segitseget. En mostanaban azt mondom ha megkerdezik mikor lesz baba, hogy nekunk soha. Erre megprobal a legtobb meggyozni, hogy pedig akarjam, meg amugy is benne vagyok a korban, es itt lenne az ideje. Most ezekkel targyaljak ovutesztrol, mrg lombikrol? Aki negy gyerekkel esett rogton teherbe, az mondta nekem hogy menjuk lombikra, nagyon nehez, de megeri. Tudja is o milyen negy es fel ev utan teherbe esni es elvetelni az otodik heten... Hat inkabb kerdezek olyantol aki megerti mert atelte

2015. okt. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte én sem görcsöltem rá.. Kíváncsi lennék, ha neked nem sikerülne éveken át, hogy tudnál-e nem rágörcsölni...
2015. okt. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!