Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » PCOS-on segített valakinek a...

PCOS-on segített valakinek a paleo diéta?

Figyelt kérdés
2015. okt. 28. 20:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Fogyni segíthet, mert drasztikusan alacsony szénhidrát bevitelt jelent. De az állapoton nem javít, sok esetben ront is, ami a teherbeesés és vetélés szempontjából sajnos nem a legjobb. Itt tájékozódhatsz, szakember szemszögéből:


1. rész: [link]


2. rész, konkrét laborokkal: [link]


Kritika nélkül mondom, hogy ne csináld! Én is csináltam, amíg nem értettem az inzulinrezisztencia lényegét, és azt hittem, jó úton járok. Egy évig tartott, mire helyre raktak a MensMentistben. Azóta lett két szép gyermekem, de nem azért, mert a paleo segített.

2015. okt. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jelen, nekem 1 évig nem volt menzeszem, 3 hónap paleózás meghozta az eredményét. Viszont amellett, hogy van pár jó dolog benne, és nekem sokat segített, szerintem nem mindenben van igaza ennnek a diétának, és sok mindent visszavettem az étrendembe azóta, míg más, elvileg paleós dolgot kiiktattam. Azóta már van paleós cikk a nagyipari húsfogyasztás hátulütőiről, szóval én egy arany közepet javaslok, ami a kajában úgy néz ki, hogy sok-sok nyers zöldség-gyümölcs, teljes kiőrlésű gabona (rozs, zab, stb., tudom, ezt a kettőt pont tiltja a paleo).


Végigcsináltam már életemben pár diétát, a valóban hatékonyak közös vonása, hogy sok bennük a zöldség és a gyümölcs, illetve mellé az esszeciális zsírsavak, illetve mellőzik a fehér lisztet, fehér cukrot, és a nagy mértékben feldolgozott élelmiszereket (adalékanyagok).


PCOs IR-rel szokott társulni, úgyhogy a tejtermékekre is érdemes nagyon odafigyelni, valamint a krumplira.


Nagyon fontos lenne a mozgás, ami segít a hormonjaidnak rendbejönni. Az aviva tornát pl. erre (is) találták ki, és nagyon jó még a hastánc is, kiegészítve jógagyakorlatokkal (lényeg az alhasi vérbőség fokozása).

2015. okt. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
57%

Annyival egészíteném ki, hogy "PCOs IR-rel szokott társulni" helyett: a tudomány mai állása szerint a PCOS-nek az OKA az IR. Ezért nem lehet úgy tekinteni rá, mint "gyakori mellékesen megjelenő jelenségre", és nem is lehet korlátlanul gyümölcsöket fogyasztani, pont emiatt.


Azt nem értem, miért ne lehetne követni a szokásos szénhidrát számláláson alapuló diétát, amit ebben a problémában ajánlani szoktak, amikor szinte alig jár lemondással, némi odafigyelést igényel csak, nem kell éhezni, nem kell csodákat tenni, koplalni, stb. Teljesen jól tartható, finom dolgokat lehet enni, és használ.

Nem divatdiéta, nincs semmi dizájnos neve, szimplán csak egészséges életmód (nagyon közel ahhoz, amit a második is mondott).


[link]

2015. okt. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!