Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Pco inzulinrezisztenciaval,...

Julianna91 kérdése:

Pco inzulinrezisztenciaval, mit szóltok? Hol rontottam el?

Figyelt kérdés

2012-es eredmenyek vércukor 3,9 mmol/L

Vércukor 120 - 3,7mmol/L

Inzulin 10,5 mU/L

Inzulin120 - 23,4

Tesztoszteron 104 ng/dL

Ezek eredmények utan kezdtem a dietat a metformint mar előtte is szedtem 1000mg-ot


Es a mai eredmenyeim:

Éhgyomri glukóz 4,7

60 perces glukóz 4,8

120perces glukóz 4,3


Inzulin 8,6

Inzulin60 perces : 144,1

Inzulin120perces: 57,7

Inzulin rezisztencia HOMA index: 1,80

Tesztoszteron : 97,8

Vagyis rosszabbak az eredmenyeim mint mielőtt elkezdtem a diétát ! Most meg megemelték reggel 850mg + este 850mg meforal + 2000mg D vitamin+ inofolic napi 2 + a pajzsmirigyre napi 1 L-thyroxin

Nagyon elkeseredtem...


2015. okt. 29. 17:07
 1/10 Manka68 ***** válasza:
Nézd át a diétádat, mi lehet benne, ami nem jó. Ha nem mozogsz rendszeresen, akkor kezdd el. Az én tapasztalatom, hogy az segít a legtöbbet. Ha eddig a pajzsmirigyed nem volt kezelve, az is okozhatja, hogy nincs javulás. Ne keseredj el, kitartás!
2015. okt. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Szia én sajna megértelek kb egy cipőben járunk semmit nem javultam 2012-ben kezdődőt nekem is! Cukros nem vagyok de viszont az inzulin szintem magas merckformin 1000 mg kell szednem plusz kell szednem d vitamint 2000 mg, bromocriptin 2,5 mg és erős diéta 1200 kalóriát ehetek meg és mozogni, de sajna csak híztam el vagyok keseredve én is az élet velem jól ki cseszet ennyi így babám sem lehet élni sincs kedvem
2015. okt. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon hányingerem van kb fel órával kesobb hogy bevettem este a meforal 850 mg-ot....valószínű hogy a napi 1700mg -hoz hozza kell meg szoknom..a pajzsmirigyre szedtem gyógyszert az szépen le is vitte ..de ez 2,5eve volt es most megint felmennt 3,6ra es ugye a teherbeeseshez 2 alatt kell lennie..ezért 1honapig kell szednem az L-thyroxint es utana kontroll
2015. okt. 30. 20:33
 4/10 anonim válasza:
Sajna velünk ki cseszet az élet! Hasmenésed nincs a gyógyszertől a meforaltól?
2015. okt. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Manka68 ***** válasza:
Abbahagytad a pajzsmirigy gyógyszert? Akkor nem csodálkozom hogy híztál. A hízás pedig ront az IR-en. A diétád mit tartalmaz? Hányszor eszel, miket, mennyit? Nekem kicsit fura, hogy az előző válaszoló kalóriában méri a diétáját, IR-eseknek a szénhidrát tartalmat kell számolgatni. Lehet hogy neki is azzal van gond.
2015. okt. 31. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Nekem az endokrinologus mondta, hogy 1200 kalóriát vihettek be a szervezetembe.
2015. okt. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én nem hiztam hogy abbahagytam a pajzsmirigyre gyógyszert, azóta mindig 63-64kg vagyok . semmi feher lisztes vag cukros kajat elhagytam, reggel 8korul van a reggelim 2abonett +1szet szalámi, utana 10korul a tízórai az is abonett vagy tojast , ebédre általában csirke vag pulykamell +basmati rizs vag bulgur +zöldségek, uzsonna 3ora körül 1alma vagy ananász vagy egy fel grapefruit vagy valami lightos joghurt, vacsorára meg olyasmit mint az ebédem de annál kevesebbet.. Jo bevallom neha volt hogy megettem valami sütit vagy feherlisztes péksüteményt de ez kevés ahhoz hogy romoljon az inzulinom. Talán a mozgás miatt lehetett..ezt nem vettem komolyan es nem csináltam ugy ahog kellett volna. Ti mit mozogtok? Es hogyan mit esztek egy nap?
2015. okt. 31. 08:34
 8/10 A kérdező kommentje:
Manka68 de van hasmenésem ma egész nap :((( mégcsak tegnap kezdtem el, de tegnap nem volt hasmenés csak ma. Meddig fog ez tartani?? Vagy van valami amit tehetek ellene?mert nagyon rossz igy ki se merek menni az utcára!!
2015. okt. 31. 16:07
 9/10 Manka68 ***** válasza:
Nekem akkor volt hasmenésem a gyógyszertől, amikor túl sok szénhidrátot ettem. Azzal veszik össze. Azt kipróbálhatod, hogy nem egyszerre kezded el a teljes adagot, hanem fokozatosan emeled. Elvileg pár nap kell a szervezetnek. Csak azt nem értem miért hagytad abba a pajzsmirigy gyógyszert. A pajzsmirigy ha már egyszer alulműködik, nem fog meggyógyulni, sőt idővel romlik az állapot. :-( Amit gyógyszerben kapsz rá, az a hormon, amit nem tud előállítani. Egy hiánypótlás. Nem szabad abbahagyni a szedését.
2015. nov. 1. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Te mit eszel amikor beveszed a meforalt? Annyira gyengének fáradtnak érzem magam , etvagytalansagom van ez mind a gyogyszertol van ? Lehet hogy nem birom az 1800mg-ot?
2015. nov. 1. 08:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!