Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Más is járt úgy, hogy az...

Más is járt úgy, hogy az orvos tévesen állapított meg nála terhességet?

Figyelt kérdés
Azaz hogy nem volt baba, mégis azt hitte. Esetleg fordítva?
2015. okt. 31. 08:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt el lehet képzelni,hogy van baba,majd fiatal korban elhal.Ebben az esetben hiheti valaki,hogy tévesen lett megállapítva.8 hetesen a szívhang már hallható,ekkor biztonsággal megállapítható a terhesség.

És van fordítva,amikor valaki terhes,elmegy dokihoz,az azt mondja nem az.A legelején még nincs szívhang.Lehet pár hét múlva derül ki.A terhességi teszt pedig a korait is kimutatja.Nekem 6 hetesen pozitív lett a teszt a lányommal.

2015. okt. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Leírom a történetet, már régi, de még mindig nem hagy nyugodni, hogy a XXI. században hogy sikerül ez egy orvosnak. Tizenévesen elmentem nőgyógyászhoz (talán rákszűrésre), és határozottan állította, hogy terhes vagyok. Mondtam, hogy nem, mert védekezünk a barátommal, óvszerrel. Mondta, hogy az nem jó. Erre én, hogy peteéréskor nem is voltunk együtt. Hát azt meg honnan tudom, hogy mikor van? Amúgy csak kézzel vizsgált meg, ultrahangot nem csinált. (Egyáltalán ez így "szabályos"?) Mondta is, hogy menjek el a családsegítőbe és szedjek terhesvitamint. Hiába mondtam, hogy nem lehetek terhes, szerinte "nem neki kell elhinni, hogy nem vagyok, hanem nekem, hogy igen". Ja meg hogy csináljak egy tesztet, majd meglátom. Csináltam másnap, egyértelmű negatív lett.

Tulajdonképpen csak egy éjszaka bizonytalanságban hagyott, de mi van, ha egy olyan lány megy hozzá, akinél tényleg van esély arra, hogy becsúszott. És hazaállít egy szigorú családhoz, hogy ő bizony terhes. Na ő vajon mit kapott volna? Vagy egy nő, aki sok-sok éve próbálkozik sikertelenül, elmegy egy rutinvizsgálatra, ahol reményt adnak neki, beleéli magát, hogy vérre baba, aztán 2 nap múlva megjön. Ez a nő vajon mit érezhet az orvos hibájából?

2015. okt. 31. 08:55
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja igen, a vizsgálat után 1-2 nappal meg is jött. De ha jól tudom, a vetélés után a teszt még egy ideig pozitívat mutat, ugye?
2015. okt. 31. 08:56
 4/6 anonim ***** válasza:
54%

"a vetélés után a teszt még egy ideig pozitívat mutat, ugye?"


Nem jól tudod. Ha nagyon fiatal a terhesség, akkor rögtön ürül.

2015. okt. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként igen, tapintással is meg lehet állapítani. Szimplán a méh méretéből. Illetve elég megnézni a hüvely színét is, abból is látszik.
2015. okt. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Manka68 ***** válasza:

Egy manuális vizsgálat során maximum terhességi gyanút állapíthat meg a doki, biztosra nem mondhatja a terhességet. Maximum akkor, ha már előrehaladott terhességről van szó. Csak akkor lehet biztosra mondani, ha van egy pozitív teszt, vagy vérvételi eredmény, esetleg ultrahang. A doki tehát annyiban hibázott, hogy biztosnak mondott egy gyanújelet.

Viszont mi nők tudjuk, hogy nem szabad készpénznek venni egy másik ember szavait, csak ha bizonyítékokkal támasztja alá.

A családnak meg akkor jelentjük be, ha mi is látjuk a bizonyítékot. Pl teszt, vagy uh kép. Addig nem kell tudniuk. :-)

Egyébként az alapállás az, hogy aki nemi életet él, az teherbe eshet, bárhogy védekezik is. Minden védekezési formának van egy hibaszázaléka, és az bármikor beüthet. Ezt érdemes figyelembe venni. Láttam már spirál mellett fogant kisbabát. :-)

2015. nov. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!