Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mitől van ez? Ugye nem vetélés?

Mitől van ez? Ugye nem vetélés?

Figyelt kérdés

5-6 hetes terhes vagyok es szombattol vettem eszre, ha pisi utan megtörlöm halvany piros, világos rózsaszinű leszva wc papír. Ez a vetélés jele vagy normális folyás szerű? Bugyim nem olyan. Ma megyek dokihoz de csak este 18:00-ra addig még sok idő van. Nagyon meg vagyok ilyedve!!!

H.E.L.P.



2015. nov. 16. 10:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Innen nem tudjuk megmondani, de van néhány dolog, ami vetélésnél jellemző.

Erős alhasi görcsök, nem olyanok, mint menstruációkor, hanem nagyon sokkal erősebbek.

Jelentős mennyiségű élénk piros, tehát friss vér.

Ha volt tegnap együttlét a férjeddel, az pl. okozhatja, hogy most van egy kis pecsételés.

Vagy egy halom más is okoz kis vérezgetést, mint a progeszteron hiány, vagy egy ér elpattanása.

Este orvos mond biztosat, addig is, ne stresszelj.

Minden jót.

2015. nov. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Terhesség alatt a pici vérzés sem "normális", ami alatt azt értem, hogy mindig jobb, ha inkább nincs semmi. Ugyanakkor egyáltalán nem biztos, hogy a terhességre nézve bármi bajt jelez, számtalan oka lehet!


A vetélésnek valóban azok a jelei, amiket az 1-es válaszoló felsorolt. A méhen belüli elhalásnak nem feltétlenül van bármi jele, nekem például semmi sem volt, egy csepp rózsaszín folyás sem, nemhogy vér.


Az orvos meg fog nézni UH-gal, és biztosat mond, remélem, meg fog nyugtatni. Ha a kicsivel minden rendben, akkor lehet hormonhiány, ez könnyen orvosolható, de valóban bármi más is okozhatja, és rengeteg olyan terhességből született már egészséges kisbaba, amely pecsételő vérzéssel indult. Fel a fejjel!

2015. nov. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Koszonom. Bar nem szamitok semmi jora csak remenykedem. Felek nagyon.

Ferjemmel tegnap voltunk egyutt. Hasam neha neha faj de enyhen es el is mulik par masodperc utan.

2015. nov. 16. 10:52
 4/15 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, ha voltatok együtt, akkor simán lehet attól. Minden nőgyógyászati vizsgálat után és minden együttlét után lehet kis vérzés.

Amúgy én a komplett terhesség alatt véreztem hébe-hóba. Pár napig igen, aztán két hétig nem, aztán megint. Mindig elmentem vele orvoshoz, végig veszélyeztetett voltam, de igazán nem tudom, hogy mitől volt. 41. héten indítással szültem egy makk egészséges, fejlett kisfiút.

2015. nov. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nagyon stresszelek hogy baj lesz. Elso terhessegemnel ilyen nem volt azert nem tudom mi lehet ez. Meg az mar tobb mint 6 eve volt
2015. nov. 16. 11:07
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül jelent gondot a vér,de ahogy írták is mindenképpen orvoshoz kell fordulmi. nekem volt hogy sok élénkpiros vér távozott, pár nap kórházzal megúsztam, volt vetélésem is 6hetesen, ott rögtön erős vérzésem volt, nem görcsöltem jobban mint általában, és a görcsök is csak este jelentkeztek, a vérzés pedig már reggel.
2015. nov. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Tegnap egyuttlet kozbe fajt picit.maskor is szokott nem mindig. Fajdalmam nincs a gasamba de rozsaszin ver helyett mar pirosde nem eros
2015. nov. 16. 11:57
 8/15 A kérdező kommentje:
2-tol rendel a dokim, rogton elsore megvizsgal. Veres mar a tampon de se a hasam se semmi nem faj. Nem eros a verzes. Jon mar haza a ferjem munkabol, megyunk dokihoz
2015. nov. 16. 12:26
 9/15 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, hogy kéretlenül tanácsot adok, de várandósan ne használj tampont! Sokkal nagyobb a fertőzésveszély (eleve várandósság alatt nem nyúlunk a hüvelybe, ha nem muszáj), mint betétnél, nagyobb az esélye a hüvelyhám mikrosérüléseinek is (ha kevés a vérzés, mégis gyakran cseréled a tampont, magyarul szinte szárazon húzod ki. Ha meg sokáig tartod benn ugyanazt, az meg azért nem jó nyilván). A vérzés mennyiségének meghatározásához is jobb a betét.
2015. nov. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szorítok, hogy minden rendben legyen! Nekem sajnos nem lett :(

vetélés lett belőle ...

először nekem is barna volt...aztán piros és egyre több.... a görcsölés csak több nappal később jött.....


senkinek nem kívánom, se testileg, se lelkileg, hogy keresztülmenjen rajta


én ráadásul hiába mentem orvoshoz...nem adtak semmit....

csak vártak, hogy megmarad vagy sem :(


6 hetes voltam....nem fejlődött rendesen :(

2015. nov. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!