Lehetek terhes?

Figyelt kérdés
16 vagyok, párommal 7 hónapja vagyok együtt. Normálisan védekezünk meg hasonló, mindig leellenőrizzük az óvszert, ha végeztünk. Viszont nem olyan régen kezdődött, hogyha reggel felkelek hányingerem van. Illetve 2. napja késik a menstruációm is. Szokott pár napot késni, de most ez a hányingeres dolog idegesít... Rákerestem, és lehet a terhesség jele, de nem biztos. Érdemes tesztet csináltatni szerintetek? A gumival sosem volt baj, minden egyes alkalom után megnéztük, és sosem szakadt ki kicsit sem, ezért sem értem... Nagyon félek. :(
2015. dec. 29. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Az óvszer az igen jó védekezési forma, viszont az, hogy késik a menstruációd, illetve a reggeli hányinger LEHET terhesség jele. A helyedben vennék egy tesztet, ha késik, már ki szokta mutatni a kevésbé érzékeny fajta is, gyógyszertárakban, de drogériákban is lehet kapni, x-epil pl. csak pár száz forint, de a facelle-t is ajánlom, az elég érzékeny. Reggeli vizeletből csináld a tesztet, akkor a legkoncentráltabb, és akkor mutatja legbiztosabban.


Mindezt azért, hogy kizárd, hogy terhes vagy, mert sajnos egyik módszer sem nyújt száz százalékos biztonságot, de az óvszer az elég jó.


Hogy megnyugtassalak, lehet, hogy csak gyomorrontásod, vírusfertőzésed, vagy egyéb dolog lehet, ami bekavar, ez tolhatja egy kicsit a menstruációdat is, és lehet tőle hányingered is.

Ha negatív a teszted, menj el háziorvoshoz, ha pozitív, nődokihoz.

Szurkolok, hogy minden jó legyen, és írd meg, hogy mi lett!

2015. dec. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezt Nem elsősorban neked írom, hanem esetleg másnak, aki tanulságképpen olvassa a kérdéseket, válaszokat, hogy természetesen az óvszer a jó hatékonyságot a megfelelő használat mellett fejti ki, tehát még behatolás előtt felvéve, minden egyes aktus alkalmával egy újat használva, leellenőrizve használat után, úgy, ahogy írod, és ha esetleg megrepedt, sérült, kicsúszott, akkor 72 órás tabletta felírásával, használatával érdemes. (Tudva azt, hogy az utóbbi igencsak belenyúl a női szervezet hormonrendszerébe)
2015. dec. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kommenteket! Beszélek párommal és akkor együtt megvesszük.

Remélem azért nem lesz baj és csak én parázom túl a dolgokat. :(

2015. dec. 29. 17:38
 4/7 anonim ***** válasza:
Amúgy ha parázol, meg idegeskedsz, az is tudja fokozni ezeket a tüneteket, be tudod magadnak akár beszélni, ha stresszes vagy, késhet a menstruációd, ha ez megnyugtat! De legjobban egy negatív terhességi teszt fog megnyugtatni, nomeg az aztán rendben megjövő menstruációd!
2015. dec. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ma reggel végig hányingerem volt, szinte semmit sem ettem egy peksutin kívül, inni is csak egy kávét ittam. Amióta itthon vagyok, folyamatosan almosnak, fáradtnak érzem magam.. Le is feküdtem aludni, gondoltam hátha utána jobb lesz, de ugyanúgy almosnak érzem magam 2 ora alvás utan is... Mit jelenthet? :(
2015. dec. 30. 16:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Miért nem vettél tesztet? Mellesleg PMS, lappangó betegség is lehet, nem csak terhesség.
2015. dec. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem jutottunk el addig, hogy tesztet vegyünk, mert 5 nap késes utan megjött. Es le is betegedtem :( koszonom a válaszokat.
2016. jan. 1. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!