Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 31 napos ciklus esetén mely...

31 napos ciklus esetén mely napok a legtermékenyebbek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy mindenkinél más, de ha csak a ciklus hosszát nézzük, akkor a 28 napra 11-13-15-ös módszer alapján 31 napra hogy alakul ez?

2016. jan. 7. 13:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

nem tudom mi az a módszer, de a luteális fázis általában mindig 14-15 nap.

Ennek megfelelően a leghatékonyabb nap egy 31 napos ciklus esetében a ciklus 14.-15.-16. és 17. napja


egyébként nekem most 31 naposak a ciklusaim, épp most tudtam meg hogy terhes vagyok. csak egyszer voltunk együtt, a 17. napon, de reggel 6 körül...

2016. jan. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Gratulálok és jó egészséget kívánok! Remélem hamarosan én is pozit tesztelek, a sok negatívból már nagyon elegem van :(

A módszert orvos mondta egy másik párnak, hogy 28 napos ciklusnál e 3 napon legyenek csak együtt. Máskor ne. Nekik elsőre bejött.

2016. jan. 7. 13:27
 3/20 anonim ***** válasza:
ebben a hónapban kezdtem inni a palástfűt és a cickafarkot...lehet hogy az is segített. reggeli együttlét pedig nálunk nagyon ritka..mindig este voltunk együtt...csak most egyszer reggel...
2016. jan. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Sokszor pont az miatt nem jön a baba,mert meghatározott időpontokban vagytok együtt.Rábízni a természetre,nem rágörcsölni,és sikerülni fog.Sok sikert kívánok!
2016. jan. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:

Szia!


Nekem is 31 naposak a ciklusom és a peteérésem kb.14-18 vagy 19 napig van!

Nekem egy mensis naptár alkalmazás is le van töltve a telefonomra,ott be is jelöli hogy mikor van peteérés!

Nekünk már van egy kislányunk és februártól belevágunk a kistesó projektbe :-)

A kislányomnál számoltam a peteérésemet(az a baj hogy mostmár fejböl tudom plusz szülés óta a testem is jelzi) és kiborultam nagyon ha nem sikerült!

Végül a 3.próbálkozós hónapban sikerült :-) ma már 22 hónapos gyönyörűség!

De!!Megfogadtam,hogy a kistesónál nem számolok semmit,nem használom az ovus mikroszkópomat sem(mert anno azt is vettem) :P

Szóval semmit sem,nem akarok görcsölni rajta hogy most megjön vagy nem jön meg....

Csak annyit fogunk tenni,hogy sűrűbben leszünk majd együtt védekezés nélkül(eddig óvszert használtunk)és élvezzük az együttlét minden pillanatát!Aztán majd jön a kistesó ha akar ;-) Ja és nem fogok kiborulni ha esetleg megjön!El kell fogadni...új hónap,új remények és persze újabb szerelmes együttlétek ;-)

Utolsónak!!!

Nagyon gratulálok Neked és Boldog Babavárást Kívánok :-)

2016. jan. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Szerintem úgy, hogy már van egy gyereked, teljesen más a szitu, mint aki hiába akar, egy sincs.

Nekünk már régóta nem jön össze az első sem :(

Persze, könnyű azt tanácsolni, hogy az ember lánya ne is foglalkzzon ezzel, de aki ilyen helyzetben van, az szerintem megerősítheti, mennyire nehéz nem reménykedni hónapról hónapra, aztán persze semmi. Eddig mi sem foglalkoztunk ilyen kalkulációkkal, semmi. Szóval most e szerint, megtervezetten leszünk együtt, mert nyilvánvalóan a csak szerelmeskedni módszer nem vált be.


Ne haragudj, nyilván kistestvérre várni is idegörlő lehet, de ha valakinek már van egy babája, akkor könnyebb nem rágörcsölni szerintem. Sok sikert a kistestvérhez, remélem egyszer mi is szülők lehetünk.

2016. jan. 7. 14:04
 7/20 anonim ***** válasza:

teljesen igazad van ebben....én a tesóra már nem görcsöltem úgy bár rosszul esett minden egyes negatív teszt, de tény hogy a lányom lekötötte az energiáim.

Mióta várjátok?


1-es

2016. jan. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Persze,ne haragudj,nem úgy értettem.Csak ezt valahogy annyira a természet rendezi,valahonnan tudja a dolgát.Biztos sikerülni fog,ha nincs egészségügyi akadálya,akkor másutt keresendő a probléma.

Sokszor van olyan is,hogy a partnereknek együtt sajnos nem jön össze,a kapcsolat megszakad,aztán csodák csodájára mindkét félnek lesz gyermeke egy másik kapcsolatban.Ezzel csak azt szerettem volna mondani,hogy minél többet görcsöltök rajta,annál rosszabb lesz,és nehogy rámenjen a kapcsolatotok.

Lesz baba,nyugi.:-)

2016. jan. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

ez volt a 6. hónap :(


Tudom, hogy van, akinek évekbe telik, 6 hónap még nem a világ, de minden + sikertelen hónappal egyre nő a kétség, hogy egyáltalán lehet-e?

Következő ciklusban lesz hormonális tesztem, de sajnos egy petefészekcisztát már talált a doki, illetve mivel amúgy is van betegségem (nem nőgyógyászati, hanem allergiás), félek, hogy ez a 6 hónap annak a jele, hogy nem is lehet a betegségem miatt :( El vagyok keseredve.


Júliusban hagytam abba a tablettát, 2. hónapja szedem a femibiont is, 1. hónap, hogy barátcserjét is szedek. Illetve Karácsonykor kicsit a stressz szintje is alacsony volt, azt hittem, sikert hoz a Jézuska ;(

2016. jan. 7. 14:17
 10/20 anonim ***** válasza:

6 hónap még nem jelent az égvilágon semmit.Én pont annyi idő után lettem terhes,de egy pillanatig sem számítottam rá.Meglepett,de boldog voltam.

Nem tudom hány éves vagy,de picit az is számít.

2016. jan. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!