Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Inzulinrezisztencia, pajzsmiri...

Inzulinrezisztencia, pajzsmirigy promléma. Ti mit szedtetek ezekre, és sikerült utána a baba? Az eredményeket látva nektek mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Véleményetekre lennék kíváncsi. A ciklus 21. napján csináltattam vérvételt. Jó a progi szintem? Tudom inzulinrezisztenciám van és sajnos romlott is. 1 hónap múlva tudok menni dokihoz akkorra kaptam időpontot. Pajzsmirigy bajom is van mert ANTI-THYREOGLOBULIN nagyon magas lett, erre milyen gyógyszert szoktak adni? Ti mit szedtek erre? Leírom az értékeimet. Teljesen elkenődtem mert már évek óta nem sikerül a baba és most ezt a leletet látva nem is fog.


0 perc glucose: 5,5

60 perces glu: 12,1

120 perces glu: 7,6


0 inzulin:13,8

60 inzulin:145,2

120 inzulin:110,4

inzulin rez. HOMA index: 3,37


TSH: 2,76

FT4: 17,96

PROGESZTERON: 50,71

ÖSZTRADIOL: 374,6

ANTI-TPO: <28

ANTI-THYREOGLOBULIN: 133



2016. jan. 16. 15:44
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Nah megkaptam a többi eredményemet is.

Prolaktin: 1309,0 mlu/l

aktiv prolaktin: 866,0 mlu/l A visszanyerés >60%: a minta többségében prolaktin monomert tartalmaz.

Ez most mit jelent? Nem volt mellette referencia érték. De ahogy sejtem nagyon magasnak számít. 1 hónap múlva tudok menni a dokihoz akkora van időpontom. Csomó idő elmegy a várakozással. Vááááá.....

2016. jan. 18. 16:23
 12/13 anonim ***** válasza:
szia.az nagyon ir!!erre orvossag kell.PCO,enyhe irs vagyok ket ev sikertelen probalkozas utan bejelentkeztem a Mesmentisbe Breyer doktornohoz.1 honapon belul terhes lettem.Amig nem jon helyre az inzulin addig kicsi az esely hogy teherbe es.dietat kene tartani es metformin kene.Kerj idopontot az mm-be,hodd el ott jo kezekben leszel.addig kar a lombik es az iszem mert a tul magas inzulin vetelest okoz.EZ az autoimun betegseged is a cukortol van (nekem is van)de amint rendezodika cukrod azok az ertekek is jobbak esznek.fogadd meg a tanacsomat!!!Ha kerdesed van irj uzenete
2016. febr. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
A prolaktonod iszonyat magas, nekem 1060 , bromokriptint szedek rá. A cukrom, inzulinom kb mint a tiéd, arra nem kaptam gyógyszert, az endokrinológus szerint a prolaktint kell először kezelni. Elküldött mr-re is.
2016. febr. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!