Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Endometriozis és magas prolakt...

Endometriozis és magas prolaktin szint, hasonló problémák?

Figyelt kérdés

2 éve endometriozist állapítottak meg nálam. Műtét is volt utána 3 hó GnRh injekció kezelés, majd idén dokit váltottam, aki kiújult endot igazolt, illetve elküldött lab

orra is, mivel a párommal már nagyon szeretnénk babát és sajnos 8 hónap utáni próbálkozás után sem akar jönni a pici. Továbbá kiderült, hogy peteérésem sincs. A labor eremény alapján a prolaktinom a megengedett 2X volt.Erre bromocriptint kaptam napi 2 szem, aminek eredményét 1.5 hó szedés utána doki ellenőrizte.

Majd január 27.-én megtörtént a csoda, egy érett petesejtet látott az uh.-án a ciklus 13. napján. Aznap és rá két napra voltunk együtt párommal.


A doki nagyon bizakodónak tűnt, de izgulok nagyon,hiszen az endometriozis hatásairól nem sok jót hallottam.


Jövő7 csütörtök környékén kell megjönni...

Viszont ha megjön, akkor újabb műtét (laparoszkópia- petevezetők átjárhatósága)vár rám :(


Volt már valaki hasonló helyzetben, aminek baba lett a vége. Szükséges lenne erőt meríteni pozitív történetekből, mert nagyon el vagyok most keseredve!



2016. febr. 4. 09:13
 1/10 anonim ***** válasza:

Dettó! Természetes úton jött össze a baba, nekem ugyan első fokú volt, de ismerősömnek harmad-vagy negyedfokú, szóval a legdurvább változat, és műtétet követően (kitisztították odabent, cisztákat távolítottak el stb), első nekifutásra, természetes módon lett babája!


A prolaktint le lehet vinni, nekem is magas volt.


Nekem több műtétem is volt, mind ciszta miatt, mégis összejött a baba, szóval nehogy elkeseredj!!


Ha kell, válts orvost újra meg újra, menj természetgyógyászhoz, menj családállításra (én azon is voltam), össze fog jönni, csak kitartás!

2016. febr. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Addig is érdemes próbálkozni ezekkel is: Premens tabletta vagy más, barátcserjét tartalmazó készítmény, vagy méhpempő, vagy cickafarkfű-palástfű teák kúrája, homeopátia...stb. stb.
2016. febr. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én nem is tekintek magamra betegként, pedig kórházi zárójelenésem volt feketén-fehéren, hogy cisztáimat az endo okozta.
2016. febr. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást! Már most elsőnek az is nagy előre lépés volt, hogy egyáltalán peteérésem lett :)

A bromot azt szedem továbbra is, illetve kaptam vitamin gyanánt innofolicot, nagyon dicsérik, jótékony hatása lehet a teherbeesésre is... meglátjuk :) Premenst próbáltam korábban én is, de csak 1 hónapig, mert utána megjött és iszonyatos görcseim lettek utána. Nem tudom, hogy attól, vagy amúgy is lett volna, de inkább nem erőltettem.

Úgyhogy most így állunk.

Bízok benne, hogy hamarosan én is pozitív példa lehetek a hasonló problémával küzdőknek :)

2016. febr. 4. 11:06
 5/10 anonim ***** válasza:
Tesóm inofolictól esett teherbe, őt is műtötték amúgy.
2016. febr. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, hogy vagy azóta?
2016. febr. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Még sajnos nem sikerült :( Jövőhéten megyek vissza dokihoz, valószínű lesz egy petevezető átvizsgálás, áttisztítás.

Remélem minden rendben lesz.. hiszen tudjuk az endometriozis képes a petevezetőket átjárhatatlanná tenni.

2016. febr. 27. 21:28
 8/10 A kérdező kommentje:
Ha valaki olvassa ezt még :) Túl vagyok a műtéten! Sikeres volt a beavatkozás, átjárható mindkettő petevezető!
2016. aug. 17. 21:18
 9/10 anonim ***** válasza:
Remek, akkor hajrá ;) Szurkolunk :))
2016. aug. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm !!!!
2016. aug. 23. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!