Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Sikerülhet-e valaha nekünk?...

Sikerülhet-e valaha nekünk? Szeretnék hasonló meddőségi problémával küzdő nőkkel beszélgetni, hátha tudunk tanácsot, biztatást adni egymásnak.

Figyelt kérdés

1,5 éve próbálkozunk a férjemmel. Kb. fél évig teljesen nyugodtak voltunk, de mivel nálam probléma volt a kb 4 éve fennálló rendszertelen menstruáció, orvoshoz fordultam. Vizsgálat vizsgálatot követett, semmi érdemleges nem derült ki. Idén júliusban Debrecenben felkerestem egy nagyon jó hírű endokrinológust, aki megállapította, hogy IR-m van, és elkezdtük a 3-as kezelést. Azt mondta 3-6 hónap és baba lesz, sok ilyet látott már. Bár javulás jelentkezett a kezelés hatására, minden hónapban menstruáltam, azonban novemberben közölte velem, hogy már nem tud tovább kezelni, mert szerinte más baj is van és forduljak nőgyógyászhoz. Decemberben elkezdtem a kivizsgálásokat, most is folyamatban van a leletek gyűjtése. A 2. napi hormonvizsgálaton az eredmények borzalmasak szerintem: FSH 23, LH 17 és az ösztradiol is magasabb. Sajnos a férjem spermavizsgálata sem lett valami jó, a morfológia 2 %, illetve a gyors mozgású is kevesebb. A többi az rendben van. Februárra kész lesz az AMH eredményem is, akkor megyünk vissza konzultációra.

Már most abban reménykedem, hogy hátha lombikkal sikerül. De mi van, ha az sem jön össze? Nektek milyen tapasztalatotok van? Hogy bírjátok az állandó kudarcot?


2016. jan. 25. 12:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Szia! Én is hasonló problémával küzdök,én 2,5 éve nem esek teherbe.De én még nem tartok ott ahol te.. Nekem még mostadtak időpontot a Debreceni Meddőségi Szakrendelésbe hogy kivizsgáljanak. Hogyan működnek ezek a vizsgálatok? Milyen hosszadalmas?
2016. jan. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Ir, pcos, pajzsmirigy alulműködés, magas prolaktin és tesztoszteron... 2 szèp, spontán fogant, egészséges gyermekünk van. 3as kezelés és Mensmentis volt a sikerünk kulcsa. D. Breyer Helga volt az orvosunk. Elképesztő orvos és nagyon kedves ember.
2016. jan. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Kedves 1. válaszoló!


Köszönöm, hogy írtál. Mi is Debrecenbe járunk vizsgálatra. Még most kezdtük el, mi egy magánorvosnál vagyunk, aki endokrinológus és nőgyógyász is. Engem elküldött 3. és 21. napi hormon vérvételre, illetve AMH hormon vérvételre. Korábban végeztek terheléses cukorvizsgálatok, ami IR-t mutatott, bár az új dokim szerint annyira nem vészes a helyzet és nem áll fenn PCOS. A páromat spermavizsgálatra küldte. Még nem készült el minden leletem, 2 hét múlva megyünk, akkor tudjuk meg hogyan tovább és milyen vizsgálat vár még ránk.

2016. jan. 25. 13:02
 4/22 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszadó!


Köszönöm Neked is, hogy írtál. Mindig jó hallani, hogy van remény természetes úton is gyermekvállalásra. Bár nem zárkózunk el a lombiktól sem, ha nincs más megoldás, remélem lombik programra alkalmasak leszünk. Neked a pároddal minden rendben volt? Milyen kezeléseket kaptál?

2016. jan. 25. 13:04
 5/22 anonim válasza:
Mi is 1,5 éve próbálkozunk. Most voltam ultrahangos átjárhatóságin, átjárható! A hormon eredményeim jók a doki szerint, a férjemnél minden rendbben. Az amh 1,3 ami talán kicsit alacsony. Most van spontán peteéerésem ,de volt 3 hónap stimulált (clostis) hónapom.Most megvárjuk ezt a hónapot, és ha nem, megyünk inszeminációra!
2016. jan. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Első vagyok:) Akkor persze egyértelmű hogy sokkal hamarabb megcsinálják a vizsgálatokat egy magánorvosnál mint egy szakrendelőbe.Biztos sokat kérnek a vizsgálatokért? Egyébként én drukkolok nektek hogy sikerűljön. Türelem,kitartás,és sok sok erő kell. Én tudom hogy nem könnyű,de mást nem tudsz tenni. Csak várni,és reménykedni! Ha nincs más akkor én kívánnom nektek hogy akkor legalább a lombik program sikerűljön. Hajrá:) :*
2016. jan. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Köszönjük a jókívánságokat! Nektek is minden jót kívánok! :) A magánorvosnál eddig minden gördülékenyen megy, nem tudom a meddőségin milyen a helyzet. Lehet előbb-utóbb minket is odaküldenek. Az első konzultáció 15 ezer volt, ami tartalmazta a korábbi leletek kiértékelését, rákszűrést és teljes körű nőgyógyászati vizsgálatot. A vérvételek a Klinikán zajlanak, ami ingyenes. Az andrológiai vizsgálat 20 ezer volt, a mintát a Klinikán adtuk le, az ultrahang magánrendelőben történt. Borzasztó amilyen árak vannak.... :( a gyógyszerekről és vitaminokról nem is beszélve. Alapvetően pozitív vagyok, most törtem egy kicsit össze, úgy érzem nem jutunk 5-ről a 6-ra.
2016. jan. 25. 13:44
 8/22 A kérdező kommentje:
Az sem lehet könnyebb helyzet, ha minden rendben van, mégsem jön a baba. :(
2016. jan. 25. 13:45
 9/22 anonim ***** válasza:
sziasztok.én is csatlakoznék.1.5éves próbálkozunk de nem sikerül.2015.júliusban volt petefészek endometriózis műtétem akkor a doki fél évet adott spontánra..sajnos ez is le telt.febr 3-án megyek az első meddőségi konzultációmra..párom volt sperma vizsgálaton nem túl fényes az eredmény de nem is rossz.15millió/ml jó a mozgásul. viszont én is teljesen kétségbe vagyok esve,kívánom nektek h sikerüljön.
2016. jan. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Sziasztok, mi is 1,5 évnél tartunk. PCOS, IR, hármas kezelés, drilling, átjárható, de nem volt tüszőrepedés gyógyszerekkel sem, így júliusban meddőnek nyilvánítottak. Folytattam a hármas kezelést, drilling után szépen beállt a ciklusom, decemberben pedig pozitívat teszteltem, de 8 hetesen elvesztettem a picit. :( Most kivárjuk a kötelező időt, aztán bízom benne, hogy újra beáll a ciklusom. :(
2016. jan. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!