Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Valakinek volt ilyen váltakozó...

Valakinek volt ilyen váltakozó ciklusa?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


5éve szeretnénk babát, sajnos eddig csak múlt nyáron sikerült terhesnek lennem, de nem maradtak velünk a babák (ikrek). Azelőtt mindig 32-33 napos ciklusaim voltak.

Azóta pedig így váltakozik. 34-39, 35-42, 33-38.

Volt valakinek hasonló?

A rövidebb ciklusban szabályosnak tűnő hőgörbém van amin peteérés és minden látszik. Viszont most az utolsó 33napos ciklusban voltam magánnőgyógyásznál ahol kiderült nem lát peteérésre utaló jelet. Mégis szép görbém lett.


Küldött hormonokat nézetni aminek várom az eredményét, FSH LH tesztoszteron jó (ezek már megvannak) Prolactinra és Progeszteronra még várni kell. Esztradiol viszont nekem alacsonynak tűnik 24. Ezek a ciklus 3. napján lettek levéve.


Dokihoz még nem mentem vissza, mert várom ugye az eredményeket. TSH-m vacakol Letroxot szedek rá először hat aztán 2 hónap után valamennyire visszaugrik. 4,8ról 2,4re ment már le ám megint 3,3-on áll :S


Diétázok, mozgok is már. IR-em sincs rendben ezért is a diéta.



Doki egyenlőre d-vidamint, folsavat, és inofolicot javasolt. Ennyitől tényleg csak a végre picit visszább csökkent ciklus történt. Ovu tesztek alapján se volt peteérésem, bár volt erősödő tesztem, de nem lett pozitív és a görbém is szokásosan összevissza mint minden hosszabb ciklusban.



Bocsánat a hosszú levezetésért.


Tömören váltakozó ciklus, egyik hónap rövidebb szabályos szép görbével (peteérés valójában még sincs)

Másik hónap hosszabb és szabálytalan görbével.


Mindez a missed ab óta!


Valaki volt már így? Vagy tudja mitől lehet? Lassan eltelt egy év, de nem kerültünk közelebb a gyermekáldáshoz :( Legalábbis ciklusügyileg tuti nem...


Előre is köszönöm, ha valaki tud egy pici infóval szolgálni mi lehet ennek a váltakozó szabályos, de mégis rendszertelen ciklusnak.



2016. márc. 10. 07:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyenek voltak a ciklusaim. 26,35,30,44... Érdekes mert mielőtt próbálkoztunk volna,akkor sem védekeztünk,mégis 30 naposak voltak a ciklusaim. Csak megszakítással voltunk együtt és nem koncentráltam a babára.

Mióta "élesben" voltunk együtt,azóta volt ez. De unokatesómmal pontosan ugyanez volt ciklus ügyben.


Az első 3 hónapban nem volt peteérésem,cikk cakkos görbéket produkáltam. Majd elkezdtem szedni a barátcserjét,e vitamint,folsavat,magnéziumot és a 3.hónapban sikerült. A ciklusom mivel babás lettem,nem tudom beállt-e,de gondolom igen.


Az elsővel 4 évet próbálkoztunk,átérzem amit érzel. Akkor még nem tudtam a barátcserjéről stb. Nekem határozottan beválltak. Esetleg megpróbálhatnád

2016. márc. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, olvasgattam már én is róla, lehet ki kellene próbálnom.
2016. márc. 10. 08:59
 3/14 anonim ***** válasza:
Szia! Mi is már 5 éve szeretnénk babát, de sehogy sem akar összejönni... :( Nekem is ilyenek a ciklusaim: egy hosszabb, egy rövidebb 25-35 nap között. Túl vagyok már rakás hormonpanel-en -volt, hogy fél évig minden hónapban csináltak- annyi derült ki, hogy nem jó, vagy nem jó minőségű a peteérésem. Hol határeset a progeszteron, hol iszonyat kevés. A petefészkeim időnként PCO jellegűek, de ennek hormonálisan nyoma sincs. IR-em sincs. Azóta volt 3 sikertelen inszeminációnk, és egy lombikunk is, aminek az eredményére még várunk. A lombiknál is az derült ki, hogy gyenge minőségűek a petesejtjeim. 13-at szívtak le, de ennyiből 'csak' két embriónk lett. A többi meg sem termékenyült. Én már sok mindent kipróbáltam, nem tudom mit lehetne még...
2016. márc. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy leírtad, és sajnálom, hogy ezeken mentek át :S :( Nem lehet könnyű.


Én remélem nálam nem feltétlen lesz ez a gond, végülis terhesség előtt minden szuperül működött leszámítva a pajzsmirigy alulműködést. Terhesség után meg felborult nálam minden :S


Most megjött a progi eredményem 26. napi és hát 1,89.... tehát igazolva, hogy nincs peteérés. Prolactinomat nem kaptam meg azért mehetek be újra, mivel a többi értékem jó ez lesz a ludas és remélem tudunk rajta változtatni.


Szép napot és mielőbbi babásodást kívánok mindenkinek!

2016. márc. 12. 08:06
 5/14 anonim ***** válasza:

Ez nekem teljesen új információ, hogy a szabályos hőgörbe ellenére nincs peteérés? Barhol olvastam eddig mindenhol azt írják, hogy a peteérés hatására megy fel a progeszteron szint es ez okozza a hőmérséklet emelkedést.


Sajnos az egyéb mért hormonszintekhez nem értek.

Nekem eddig 29 naposak voltak a ciklusaim, de az utóbbi 3 honapban 32,32,35 naposra nyúlt. Erre az orvos azt mondta, hogy önmagában ez nem utal semmire, valószínű, hogy korral jár:-(

De ez a peteéréses dolog most eléggé megrazott, azt hittem, hogy legalább peteérésem biztos van.


Fel tudod tenni azt a hőgörbéd, amelyiknél azt mondta az orvos hogy nem volt peteérés?

2016. márc. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Off!


Pár hónapja volt itt egy kérdező,nagyon szép görbével,de uh-on nézték és peteérése nem volt.

2016. márc. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Jaaj az off azt jelenti, h nem a temaban irtam? Ezt még meg kell tanulnom...
2016. márc. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Szerintem én voltam az , de nem biztos, máris felrakom azt a görbémet.
2016. márc. 12. 22:31
 9/14 A kérdező kommentje:

[link]


17. ciklusnapon voltam dokinál amikor is mindent megnéztünk uh-n és se tüsző se semmi jele nem volt peteérésnek. Pedig elvileg ott körül kellett volna lennie ovunak :( Pedig egész szép görbe. Terhességem óta ovuteszteltem is 3 hónapig abból egyszer volt pozitív a görbék ellenére is... így tényleg létezik, vagy létezhet normálisnak tűnő görbe ellenére, hogy nincs peteérés... ezek után azt mondom, hogy ovuteszt plusz görbe.

2016. márc. 12. 22:38
 10/14 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, hogy minden második ciklusom ilyen "szép" görbés. szóval tényleg nem értem... kövi héten megyek megint dokihoz. Remélem ad valamit ami segít!
2016. márc. 12. 22:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!