Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Valakinek volt ilyen váltakozó...

Valakinek volt ilyen váltakozó ciklusa?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


5éve szeretnénk babát, sajnos eddig csak múlt nyáron sikerült terhesnek lennem, de nem maradtak velünk a babák (ikrek). Azelőtt mindig 32-33 napos ciklusaim voltak.

Azóta pedig így váltakozik. 34-39, 35-42, 33-38.

Volt valakinek hasonló?

A rövidebb ciklusban szabályosnak tűnő hőgörbém van amin peteérés és minden látszik. Viszont most az utolsó 33napos ciklusban voltam magánnőgyógyásznál ahol kiderült nem lát peteérésre utaló jelet. Mégis szép görbém lett.


Küldött hormonokat nézetni aminek várom az eredményét, FSH LH tesztoszteron jó (ezek már megvannak) Prolactinra és Progeszteronra még várni kell. Esztradiol viszont nekem alacsonynak tűnik 24. Ezek a ciklus 3. napján lettek levéve.


Dokihoz még nem mentem vissza, mert várom ugye az eredményeket. TSH-m vacakol Letroxot szedek rá először hat aztán 2 hónap után valamennyire visszaugrik. 4,8ról 2,4re ment már le ám megint 3,3-on áll :S


Diétázok, mozgok is már. IR-em sincs rendben ezért is a diéta.



Doki egyenlőre d-vidamint, folsavat, és inofolicot javasolt. Ennyitől tényleg csak a végre picit visszább csökkent ciklus történt. Ovu tesztek alapján se volt peteérésem, bár volt erősödő tesztem, de nem lett pozitív és a görbém is szokásosan összevissza mint minden hosszabb ciklusban.



Bocsánat a hosszú levezetésért.


Tömören váltakozó ciklus, egyik hónap rövidebb szabályos szép görbével (peteérés valójában még sincs)

Másik hónap hosszabb és szabálytalan görbével.


Mindez a missed ab óta!


Valaki volt már így? Vagy tudja mitől lehet? Lassan eltelt egy év, de nem kerültünk közelebb a gyermekáldáshoz :( Legalábbis ciklusügyileg tuti nem...


Előre is köszönöm, ha valaki tud egy pici infóval szolgálni mi lehet ennek a váltakozó szabályos, de mégis rendszertelen ciklusnak.



2016. márc. 10. 07:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ciklusaim 27 és 37 nap között ugrálnak össze vissza...direkt próbálkoztunk tesóval nem jött össze megbeszéltük dolgozok még egy évet és visszatérünk rá.Közben miután letettünk a dologról (végállomás kiszállással voltunk együtt nem tudtam h írjam bocsi) teres lettem...igazándiból fura helyzet de persze örülünk.Igazából ezzel csak azt szerettem volna mondani hogy nem esélytelen a dolog ilyen rendszertelen ciklussal
2016. márc. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Igen azt tudom, hogy nem esélytelen, és nem is ez zavarna, de sajnos peteérésem sincs... szóval ezt kellene rendbe rakni, mert peteérés hiányában lehetetlen teherbe esni :S
2016. márc. 13. 15:33
 13/14 anonim ***** válasza:

Az 5. válaszoló vagyok.

Azóta olvastam, hogy elofordul, h hőmérséklet emelkedés ellenére nincs peteérés. Bár nálad nincs nagy hőmérséklet emelkedés, hisz ovuláció előtt és után is 36.6 fokok vannak. Ha van ovuláció, akkor as ovulacio utan min. 0,2-4 fokos emelkedés kell, es legalább 3 napon keresztül.

Remélem a vitaminok beallitjak a ciklusod:-) állitolag a barátcserje nagyon jó erre. En ebben a hónapban kezdtem el szedni a Maca Vibe vitamint,es mar sokkal jobban rajzolodott ki a görbém, mint eddig. Nem tudom hogy ettol-e?

2016. márc. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Megjött a prolactin eredményem is....az is jó...


Tesztoszteron: 38,52ng/dl (10,00-133,00)

FSH: 5,15 U/l (1,00-133,00)

LH: 3,69 mU/mL (0,56-89,08)

FSH/LH hányados: 1,40

Estradiol: 24,0 pg/ml (21,0-649,0)

Prolactin: 13,66ng/ml (5,18-26,53)


26. napi progi szintem 1,89ng/ml (1,20-15,90) Ovuhoz 5felett kéne lennie minimum :S


Tehát nincs peteérésem, de az eredményeim jónak tünnek. Ma megyek dokihoz kiváncsi vagyok mit mond erre :S

2016. márc. 18. 12:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!