Laparoszkópiás műtét?

Figyelt kérdés

Segítségeteket szeretném kérni! Márc.16-án lesz laparoszkópiás műtétem Pécsen, és arról szeretnék infót kérni, hogy mi lesz a műtét menete? Sajnos nem mondtak sok infot, sőt csak annyit, hogy 16-án reggel 7:10-re menjek, előtte éjféltől ne egyek, és ne igyak.

2012-ben volt már ilyen műtétem, akkor előtte nap befeküdtem, hashajtás, beöntés volt. Mennem kellett előtte háziorvoshoz EKG-ra+teljes vérkép. Most ezt sem mondták... Aznap fognak mindent megcsinálni? Babát szeretnénk, volt egy cisztám, ami remélhetőleg felszívódott, és csak szeretne körül nézni ismét a doki. Amitől még félek, az a dréncső. Szerintetek lesz? Ne haragudjatok, lehet, hogy kicsit értelemtlen dolgokat írtam, de kezdek parázni... :(


2016. márc. 10. 15:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem előtte kb. 1 héttel volt vérvétel és EKG. Beöntést, hashajtást nem kaptam.

Szerintem hívd fel Őket nyugodtan és kérdezd meg, hogy vigyél e labort meg kell e EKG.

Nehogy e miatt maradjon el a műtét.


A kórházat nem ismerem, de ha állami, akkor valahogy kizártnak tartom, hogy ott hipp-hopp csinálnak neked egy teljes labort :)

2016. márc. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kérdezz rá mindenképp, mert valóban minden műtét előtt kellene EKG + vérkép, sőt, ha utóbbinál ellenanyag-pozitivitás van, akkor még egy plusz vérvétel is. Nekem is volt a laparos műtétem előtt hashajtás is, bár ez szerintem nem kötelező, de a többi nélkül tuti nem műtenek meg senkit előre tervezetten.
2016. márc. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy válaszoltatok. Holnap felhivom őket.....
2016. márc. 10. 18:50
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem is Pécsett volt a laparoszkópiám. Nekem előtte való nap kellett befeküdnöm. Volt hashajtás meg beöntés is. Nekem is csak körülnéztek odabenn, így dréncső nem volt utána, sőt vágás is csak a köldökben meg egy vastagabb tűszúrás helye a szemérem fölött. Két oldalt nem volt semmi, csak annak akinek csináltak is bent valamit, drénjük is csak nekik volt. Labor nem kellett. Az altatóorvos megvizsgál helyben, ha szerinte valamit meg kell nézni majd elrendeli.
2016. márc. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem 2hete volt, előtte nekem is volt ekg, labor, röngen. én előző nap feküdtem be, hashajtót kaptam, szőrteleníts előtte ha nem akarod, hogy ők csinálják, a hasat is, nemcsak lent. nekem cisztát távolítottak el. nem volt dréncső, másnap már haza is engedtek.
2016. márc. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Csináltattam labort,Ekg-t meg mellkas röntgent is kért a háziorvosom. Kezdek izgulni, elvileg 16-án meg is műtenek. Így nem tudom hogyan lesz a hashajtás, hát majd kiderül.
2016. márc. 12. 20:00
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha nagyon aggaszt akkor vegyél be otthon előző este és utánna ne egyél ha kibirod :)
2016. márc. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
:D bocsi kimaradt a hashajtót :D amugy ne aggódj nagyon hamar felépülsz majd, nem olyan nagy műtét :) és kérhetsz a műtét előtt nyugtatót én ajánlom neked és nem fogsz annyira izgulni :)
2016. márc. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi,azt hiszem élni fogok a nyugtató lehetőségével. :)
2016. márc. 14. 19:59
 10/12 A kérdező kommentje:
Ma lett volna a műtét, de új időpontot kaptam, mert fáj egy kicsit a torkom, így nem vállata a felelősséget az altató orvos. Szóval ismét kezdhetek izgulni, az új időpont április 13. :(
2016. márc. 16. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!