Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Miért van az, hogy az abortusz...

Miért van az, hogy az abortuszt támogatja az állam a meddőséget az az a lombikot és a hozzá tartozó vizsgálatokat nem?

Figyelt kérdés
Számomra hihetetlen ami ma történt velem. A páromnak mennie kellett genetikai illetve hormon vizsgálatra azoospermia miatt. Xy deléció, y kromoszóma + hormon VÉRVÉTELRE az Istenhegyibe és mindez 80.000ft. Döbbenet hogy mi pénzt elkérnek érte.1 hónapja kezdtük el.Velem minden rendben.A párom spermium vizsgálata+ here UH a Humancellbe 39.000ft ez 80.000 a köv.konzultáció 15.000 és ezután derül ki hogy lehet vérszerinti gyereke. Ha igen akkor jön a java.Persze hogy minden pénzt megér hogy szülők lehessünk de felfoghatstlan hogy mi van azzal aki ezt nem teheti meg?
2016. ápr. 4. 16:05
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
Ahogy mondani szokták mindig a megelozesen van a hangsúly! 😉
2016. ápr. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
36%
17-es a te logikáddal nézve a lombikosokat is hátrányosan megkülönböztetik az abortuszosokkal szemben.
2016. ápr. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
72%
Miért, utolsó? Nekik több tb-t kell fizetni? Nem. Fizetnek a kezelesekert - aki meg abortuszra megy, fizet a műtétért. Az más kérdés, hogy az árak különbözőek. Amúgy meg a lombik program is támogatott, csak nem mindegy, hogy pl egy 1milliós kezelesre adnak x százalék támogatást, vagy egy 100ezresre. És továbbra se érthető, hogy hogyan kapcsolódik az abortusz támogatása és a lombik program támogatása egymáshoz.
2016. ápr. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
36%
szerintem rajtad kívül mindenkinek érthető. Te azt mondod akkor diszkriminálják az abortuszosokat ha több tb-t kellene fizetniük. én erre írtam, hogy a te logikádat nézve most meg a lombikosokat diszkriminálják, mivel ők csak minimális támogatást kapnak, ha kapnak egy kezelésre. Egy abortusz is rengeteg pénz lenne, teljes áron. De te, mint elvakult abortuszhívő, ezt úgyse fogod soha megérteni. Ti azt mondjátok, hogy a nőnek joga van ahhoz hogy döntsön a saját teste felett, és ne legyen gyereke, ráadásul természetes, hogy ezt az állam támogatja. De akkor mi van azzal, hogy a lombikosnak is joga lenne dönteni arról, hogy ő igen is akar gyereket, és ehhez legalább olyan mértékű támogatást kéne kapnia, mint a másik kapott az abortuszhoz? Szerinted ez így igazságos?
2016. ápr. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
75%

"Es ötletem van az abortuszta is, tb tamogatotta hagynám annal,aki nem tudja eltartani, de magasabb tb.t fizettetnek vele a következő egy évben legalabb!"


Erre írtam, hogy diszkrimináció lenne.


Azt meg te nem érted meg amúgy, hogy támogatott a lombik program is, csak mivel az jóval drágább, meg azonos mértékű támogatás mellett is evidens, hogy többet kell fizetni. Szerinted a lombik program kellene hogy 30e legyen, az abortusz meg 150? Jó gondolat....

Nem vagyok "abortusz hívő". Abban hiszek, hogy egy nőnek joga van eldonteni, hogy akar, vagy nem akar gyereket.

2016. ápr. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy meg ezt figyeld: [link]


Ahhoz képest, hogy szerintetek nincs rá támogatás, 5 alkalom ingyenes, a gyógyszerekre pedig 70, azaz hetven % a támogatás.

2016. ápr. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
64%

Amikor olyan szavak hagyják el a szátokat/kezeteket, mint az "elvakult abortusz hívő", akkor azt egyébként felfogod, hogy mit írsz???

Nincs olyan hogy abortuszhívő. Elvakult abortuszellenző az van...aki betiltaná az abortuszt és minden egyes gyereket világra hozna, mert joga van élni.

Tudod mit jelentene akkor az "abortuszhívő"? Hogy valaki arra játszik, hogy minél többször teherbe essen, aztán mindannyiszor elveteti és igazából mindenki mást is erre biztatna.


Tehát újra kérdem. Normális vagy?? Vagy tényleg ennyire szellemi fogyatékos??

Komolyan mondom, ezektől forr fel az agyvizem. Az ilyen korlátolt ostoba emberektől, aki gondolkozni képtelen, de a pofája az jár.


(Nem, nem volt abortuszom, remélem soha nem is kerülök olyan helyzetbe, hogy egyáltalán döntenem kelljen két lehetőség között, ugyanakkor én is azt vallom, hogy egy nőnek joga van dönteni a testéről. Sőt mi több, én az Angliában érvényes abortusz törvényekkel értek egyet, pedig azok szélesebb skálán vannak. Számomra az élet ott kezdődik, amikor a magzat már az anya méhén kívül is életben maradhatna, akár gépek segítségével. Erre a 24. héttől van esély. Az pedig végképp nem tisztem, hogy mást gyilkosnak bélyegezzek és fröcsögjek neki arról prédikálva, hogy már pedig nem kellett volna bsznod, ha nem akarsz gyereket. Meg folyamatosan feltételezésekbe bocsátkozni és ti gyakorlatilag mást sem tesztek. Én fenntartom az ártatlanság vélelmét a nővel szemben és elhiszem, ha azt mondja, hogy márpedig szedte a gyógyszer, vagy nem volt lyukas a gumi. A szabad akaratáról nem is beszélve, miszerint ha nem akarja, akkor nem akarja. Senkire nem kényszeríthetjük rá. A saját tested felett dönthetsz, egyébként pedig fogd be a szádat.)

2016. ápr. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
68%

Meg egy apróság :

Komplett IVF program nem OEP finanszírozott pácienseknél*

450 000 Ft


Ebben minden benne van. Fentebb elolvashatod, hogy 5 alkalommal ingyenes tb alapon. 450ezer forint helyett 0 forintot fizet érte. És akkor a 30 akárhány ezres abortusz tamogatasan vagytok fenn akadva.... Tegyuk fel, csak az. alkalom sikeres valakinek. Az állam adott neki összesen 2 millió 250 ezer forint támogatást. Ez nem probléma?

2016. ápr. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
100%
Az ár innen, mielőtt még bele kötne valamelyik okos: [link]
2016. ápr. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul tájékozódtál. Jól írta valaki, ahogy az abortusz sem ingyenes, úgy a lombikot is támogatja az állam.

Itt most kár belemenni,hogy mire járna támogatás. Akkor más betegséggel küzdők, cukrosok, allergiásak stb. is reklamálhatna,hogy miért ilyen drága a gyógyszer, miért nem ingyenes a vércukormérő stb.

2016. ápr. 5. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!