Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogyan illik meddőségi problém...

Hogyan illik meddőségi problémával küzdőhöz közeledni?

Figyelt kérdés

Néhány hete a szüleimmel és az ő baráti társaságukkal töltöttünk egy hétvégét. A kislányunkat is vittük, illetve volt még néhány felnőtt gyerek (mint, mi) a csapatban.

Anyám előre szólt, hogy lesz ott egy pár, akik régóta próbálkoznak, de nem jön össze nekik. A hölggyel igyekeztem olyankor beszélgetni, amikor a gyerek nem volt a közelben, direkt nem akartam az arcába tolni.


Hetekkel később beszéltem anyámmal és elmesélte, hogy amikor a társasággal hagytuk a gyereket (szüleim ott voltak), ő ment körbe haverkodni. A lány érthető módon nem nyitott felé. Ezt kiszúrta és még inkább barátkozni akart vele. A lány ekkor felpattant és kirohant. Az anyós utánaszaladt, a lány kint sírt a folyosón. Másnap elég gyorsan távoztak a férjével.


Bár tudom, hogy nem tettem rosszat, mégis kicsit rosszul érzem magam. A gyereket ugye nem tarthattuk bezárva, főleg, hogy nagyon társaságkedvelő (bölcsődés korosztály) és élvezte, hogy ilyen sok ember között lehet.


2016. ápr. 14. 03:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, szerintem semmi rosszat nem csináltál. Az lett volna gáz ha faggatod, hogy na mikor jön már a baba? És hasonlók. De akár az utcán is odamehet hozzá egy kisgyerek, ezt nem tudja kikerülni, és nyilván ezzel tisztában is van, lehet hogy rossz passzban volt épp újabb sikertelenség miatt.
2016. ápr. 14. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy rosszul kozelitettel volna.


3 eves a lanyunk, most születik a kistesoja.


Sajnos a szűk környezetben tobb pár is küzd a baba ert, sogornom 1,5 eve baráti korból, pedig 2 kb 2 -3 eve


Meg soha senki nem szaladt el a lanyunk elől...azert kisgyerek bárhol oda mehet hozzad..

Biztos, rossz passzba volt epp, de szerintem ne ragd ezen magad...

2016. ápr. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Velünk egyébként kedves volt a hölgy, de megértem azt is, hogy nem esik jól neki egy vigyorgó kisgyereket látni, mert a saját sikertelenségére emlékezteti.

Ha beszélgettünk, természetesen nem a gyerekről, kifejezetten semleges témákról.

2016. ápr. 14. 08:13
 4/9 anonim ***** válasza:

Nemrég volt itt egy kérdés, egy meddő lány tette fel. Azt kérdezte, hogyan legyen nem irigy azokra, akiknek sikerült a gyerek. A válaszok és ő maga is meggyőztek arról, hogy igazából mi gyermekesek semmit sem tehetünk azért, hogy őket megkíméljük. Persze, kivéve azt, hogy nem kérdezgetem, hogy na, és a kamillateás fahéjat próbáltad már peteérésre (nyilván most túlzok).


Te éppen eleget tettél szerintem, még sokat is. Én simán töltöttem volna időt a gyerekemmel akkor is, ha ő ott van.


Szerintem az a szegény lány már mindentől sír, mert nagyon régóta nem sikerül nekik. Ha a DM-ben előtte áll egy kisbabás csaj a pénztárnál, borzalmasan érezheti szegény magát és biztosan akkor is sír, nem te tehetsz róla!

2016. ápr. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem tettél rosszat. Én nem tolnál el a gyerekemet magam mellől amiatt,mert másnak nem sikerül a baba. Ez nem az én hibám,ettől én még büszke vagyok a gyermekemre. Amit megtennék,nem faggatom és nem beszélek a terhességről,hogy milyen haamr összejött,a szülésről,a gyerekről,csak ha az illető kérdezné.
2016. ápr. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem elég sokáig nem jött össze, most már szerencsére van.

Engem leginkább az viselt meg, ha hallottam, hogy valaki várandós. Kisbabákat megnéztem, elmondtam milyen szépek, de nem ajnároztam őket... és kerültem a kisgyerekes helyeket. Azt hiszem ez a hölgy is jobban tette volna, legalább nem zaklatja fel magát. Legalábbis én ezt csináltam volna. Te nem tehetsz érte semmit és a gyerekedet meg pláne nem korlátozhatod.

Mindemellett irtóra sajnálom a hölgyet, reméljük majd egyszer neki is sikerül. Nem is olyan könnyű dolog ez, aki sokat várt a babára, az tudja csak igazán.

2016. ápr. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

En is tudok nyilatkozni a masik oldalrol, 5 evig vagytunk babara hiaba, ket evig jartunk meddösegi kezelesre. Te nem tettel semmi rosszat! Az emberek egy jo resze nem ilyen tapintatos, mint Te, nekem borzaszto nehez volt a sok ev alatt elviselni azt a rengeteg kajan megjegyzest ("a gyerekhez dugni is kene am!"), kioktatast ("te se leszel fiatalabb, jo lenne mar vegre összehozni egy gyereket!") es a vajkalodo, szandekosan gonosz kerdeseket ("miota is vagytok hazasok, es meg mindig nincs baba?")... De ilyesmi miatt, hogy ott van egy kisgyerek a tarsasagban, sosem nehezteltem a szülökre. En speciel szivesen jatszottam masok kisgyerekeivel is, a tarsasagunkban született babakkal vagyakozva elbabazgattam, almodozva, milyen jo lesz, ha nekem is sikerül majd. Sajnos az a lany lehetett nagyon rossz passzban, erröl nem Te tehetsz, te nem voltal tapintatlan.

Megjegyzem, nekem az esett nagyon-nagyon rosszul, amikor a közeli baratnöm, aki folyton hangoztatta, hogy nem akar babat, hirtelen bejelentette, hogy terhes. Elötte mar rengeteg baratnöm közölt velem ilyen hirt, de ök sosem mondogattak elötte, hogy nem akarnak gyereket, vagy egyenesen elmeseltek, hogy szeretnenek, igy ezek a hirek mindig felkeszülten ertek. Igy viszont ugy ereztem, mintha hatbadöftek volna... Utolag azt mondogatta, hogy azert mondta, soha nem akar babat, hogy nekem ne okozzon fajdalmat. Ha ez valoban igy volt, akkor nagyon rosszul gondolta, hogy ezzel segit nekem... Tehat ha ilyen helyzetben vagytok, azt a tanacsot tudom adni, hogy egy meddö nönek ne hazudjatok: vagy ne is beszeljetek a temarol, vagy ha jo baratnök vagytok, akkor mondjatok csak meg öszinten, hogy szeretnetek babat.

2016. ápr. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek a 6-os válaszolóval. Engem is inkább az viselt meg, ha megtudtam hogy ez is terhes, az is terhes (holott lehet, hogy a hátuk közepére sem kívánták, de mégis "becsúszott").

A gyerekeket megnéztem, de nem ugráltam körül őket én sem. Mi 9 évig próbálkoztunk. Ezt az érzést csak az tudja, aki egyszer átélte. Nem kívánom senkinek, még az ellenségemnek sem!!!


12hkm

2016. ápr. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem csináltál semmi rosszat, ha a csajszi tudta volna, tűrtőzteti magát még. Vannak ilyen időszakok, amikor az ember kiborul ezen. Ha nem csináltok belőle nagy ügyet, azzal teszitek a legjobbat. Magamról tudom, hogy senkit nem szeretnék kínos helyzetbe hozni amiatt, mert nekem problémáim vannak.

Engem a "mikor lesz már gyereketek" faggatózás zavar csak, van, akit egyszerűen nem lehet lerázni egy "majd"-dal, vagy egy "alakulóban van"nal... A másik a már feljebb szóba hozott dolog, hogy mindenki terhes lesz körülöttem. A barátnőm, a tesóm, mindenki. Erről szeretnének beszélgetni, ami természetes, csak kikészít. És akkor jönnek, akik nem is terveztek babát (3an most éppen) és még egy nemrég adta örökbe a gyerekét... A szívem szakad meg ilyenkor.

2016. máj. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!