Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ilyen problémával hogy fog...

Ilyen problémával hogy fog sikerülni a baba?

Figyelt kérdés
A férjem 40 én 27 éves vagyok. Minden vágyunk egy kisbaba. Egy éve próbálkozunk, denem sikerül.Sajnos a férjemnek olyan problémája van, hogy havonta max 3x tud elélvezni. :( de ebben a hónapban csak 1x.Így valószınű hogy soha nem fog sikerülni. :( szexuâlpszichológus nem tudott segíteni.:(
2016. jan. 18. 12:12
 1/7 anonim ***** válasza:
szervi problémának is utánajártatok?
2016. jan. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Havi egyszeri alkalomból is össze lehet hozni babát, ha az jól van időzítve... viszont itt szerintem nem ez a lényeg, mert a szexuális zavar a párkapcsolatra is hatással van.

Kérdés, hogy neki van-e igénye a változásra, vagy hárítja a problémát... kérdés, hogy van-e egyáltalán igénye a szexre, vagy hyposzexuális, "jól elvan" ritka szexszel, vagy szex nélkül. Vagy pedig a szexet igényli, csak ejakulációs zavara van (ejakulatio (re)tarda), ami mindenképpen pszichés okra vezethető vissza.

Mindkettővel volt dolgom életemben, partnereim révén... A hyposzexualitás neccesebb, mert ez a nő számára súlyos önértékelési zavarokat is okoz idővel, és ha létre is jön terhesség, utána sokat romolhat a helyzet. Ilyenkor a férfi nem is nagyon akar változtatni, "belekényelmesedik" a helyzetbe. Az ejakulációs zavarok ezzel szemben orvosolhatók, némi tudatosítással és elfogadó partnerrel.

Az is lehet, hogy a férjed tudattalanul hárítja a gyerekvállalást, és bár tudatos szinten úgy érzi, vágyik rá, a szervezete nem engedelmeskedik.

Azt írod, a szexuálpszichológus nem tudott segíteni, de kérdés, hogy milyen segítségről van egyáltalán szó... az ejakulációs zavarok háttere mélyebb, összetettebb, mintsemhogy egy-két alkalommal meg lehetne oldani. Sokkal inkább "normál" pszichológus tud benne segíteni, aki nem csak a szexualitás, hanem a személyiség oldaláról közelíti meg a problémát, ez pedig lehet hosszabb folyamat is. De ez csak akkor működik, ha a páciens is akarja a változást és képes szembenézni önmagával.

Fizikailag nincs akadálya a teherbeesésnek, csak kérdés, hogy érdemes-e így, mert bármi is áll a probléma hátterében, hosszabb távon bizony kapcsolatromboló, és a gyereket nem csak megcsinálni kell, hanem felnevelni is, ha lehet, harmonikus családban...

2016. jan. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen attól félek én is hogy rámegy a kapcsolatunk.szerinte lehetnék megértőbb de egy év után már hogy legyek türelmesebb? Már lassan nem lesz kedvem a szexhez mert "úgysem tudom kielégíteni"
2016. jan. 18. 12:37
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tehát akkor ejakulatio tarda...

Ennek oka általában az anya-gyermek kapcsolatban keresendő. A férfi a társát tudattalanul az anyával azonosítja, és ezért alakul ki a belső gátlása az ejakulációnak.

Tény, hogy a partner elfogadással, türelemmel nagyon sokat tud segíteni, de az is lényeges, hogy a férfi szembenézzen a problémával.

Célszerű lenne nem szexuál-, hanem "normál" pszichológushoz fordulni, aki feltárja a probléma gyökerét.

Az én párom a kapcsolatunk elején egyáltalán nem tudott elélvezni szex közben (se orális szextől, se közösülés során), és előttem egyetlen kapcsolatában sem. Gyakorlatilag soha nem volt még orgazmusa nővel! Pszichoterápiával és sok-sok türelemmel sikerült teljesen megoldani.

2016. jan. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged! :)
2016. jan. 18. 12:58
 6/7 anonim ***** válasza:

Tudom, kögtsög vagyok.


Az a kérdés, minek akarsz gyereket szülni neki, ha erre rámegy a kapcsolatotok?

Ketyeg az a roh.adt biológiai óra, kell a gyerek, teherbe esel, megszülöd. Egy-két évig elbabázol, neked is kevesebb lesz a kapacitásod, elleszel szex nélkül is napokig.

Aztán újra nőnek akarod érezni magad, jobban, mint előtte.

Eddig se volt kielégítő a szexuális életetek. Nem lesz jobb a helyzet, ha azt kell nézni, nem kel-e fel a kisgyerek, meg akkor van szex, mikor lehet, és nem akkor mikor szeretnétek.


Borítékolható, hogy pár év múlva te a legszebb, virágzó női éveid éled, illetve élnéd, és keresni fogsz mást.

2016. jan. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer volt olyan partnerem, aki az anyjával élt együtt. Csak otthon volt képes elélvezni, sehol máshol. Plusz én már arra is gyanakodtam, hogy homoszexuális is volt (gyakran volt homis témája, kérdése), csak erősen elnyomta. A szex borzalmas volt vele, csak úgy tudott elélvezni, ha saját magának verte ki. 8 hónapig birtam, 5 hónál szakítottam vele egyszer, de visszakönyörögte magát, de nem lett jobb. Szerintem vegyél egy nagy levegőt, és ennyi volt.
2016. jan. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!