Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ti mit csinálnátok a helyemben?

Ti mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés
Szeretnék gyereket vállalni a párommal. De van egy szembetegségem amiről az orvosok sem sokat tudnak. Félek hogy a gyerek örökölheti. Ti mit csinàlnátok a helyemben?
2016. jún. 18. 16:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Te is jól elélsz vele, párod van, családod lehet.

Ha örökli neki miért ne lenne elég jó élete?

2016. jún. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Nagyanyám teljesen megvakult, mire öreg lett. Apámnak bitang rossz volt a szeme míg élt, ő korán halt, anyám egyik szemére 90%-ban vak, a másik sem szuperál. Most akkor legyek öngyilkos és abortáljam a 18 éves gyerekem???
2016. jún. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ez súlyosbodhat idővel már most is sok hátrányom van miatta.
2016. jún. 18. 17:11
 4/9 anonim ***** válasza:
Az emberek elfelejtenek egy nagyon fontos dolgot: a hálát az életért és a lehetőségekért. Igen, talán nem a legjobb a szemed, de van két kezed és két lábad. Másnak az sincs. Mégis tud boldog lenni. Mindenkinek meg van a maga keresztje. Személy szerint én egyetlen egészséges embert sem ismerek. Mindenkinek van valami baja. A lényeg az, hogy megtanítjuk a gyermekeinknek, hogy örüljenek az életnek és használják ki a lehetőségeiket, vagy azt tápláljuk beléjük, hogy ami rossz az életünkben, arra kell koncentrálni és agyon kell sajnálni magunkat miatta.
2016. jún. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ah, mérgemben nem írtam a lényeget: nekem is rossz a szemem, hisz örököltem. Fiamnak viszont tökéletes. Ha egy olyan félelem miatt nem akarsz gyereket, ami egyrészt nem is biztos hogy bekövetkezik, másrészt egyáltalán nem hátrány (nekem te nem tudod bemesélni, hogy a rossz szem bármiben is hátrány!), akkor keress szakembert.
2016. jún. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azért azt csak tudják, hogy örökölhető-e.

Azt meg te tudod, hogy ez milyen hátrányt jelent.

Pl. ha tudnám, hogy örökli és x éves korára megvakul, akkor nem vállalnék gyereket, nem akarnám, hogy szenvedjen. Ráadásul vakon nagyon nehéz élni. Pl. süketen, némán simán lehet közlekedni utcán, stb.

2016. jún. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
52 százalékos ha te nem érzed hátránynak akkor neked kellene orvos. Amúgy meg máshol trollkodj.
2016. jún. 18. 18:18
 8/9 anonim ***** válasza:

A szüleidnek is van ilyen betegsége?

Mert sokszor átugranak néhány generációt az ilyen betegségek.

És addigra lehet hogy többet tud majd az orvostudomány is.


Nem tudom, én mit csinálnék, én csak a saját helyzetemet látom. A negyedik gyerekünket várjuk, van két "tartósan beteg" (ez a kategória, bár nem súlyos állapotúak), de mivel ők is boldogok, és mi is, ezért vállaltunk még egyet.


Szerintem nem lehet látni a jövőbe, és teljesen vak embereknek is vannak gyerekei, ami mellett meg teljesen egészségesen született gyerekeknél is kialakulhat súlyos betegség.

2016. jún. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én attól válallnék, nem biztos, hogy örökli :)
2016. jún. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!