Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Pajzsmirigy alulműködés, de...

Pajzsmirigy alulműködés, de nem autoimmun?

Figyelt kérdés
Röviden a történetem fogamzásgátlót 6 évig szedtem. Abba kellett hagynom, mert gyulladásokat okzott a testemben. Amint abbahagytam 2 hónap alatt 10 kilót híztam ok nélkül(tornázok, egészségesen étkezem), nem volt menzeszem. 6 hónap kimaradás után felkerestem egy nőgyógyászt, aki meg nem ért tüszőket látott a petefészkeimben és továbbküldött endós dokihoz. Az endokrinológus az 1,9-es tsh-ra és a menzeszkimaradásra rávágta, hogy pcos és pm alulműködésem van. Elkezdtem letroxot szedni és már az 50-es adagtól mérhetetlenül alacsony lett a tsh-m a t4-em viszont az alsó határon. Tovább emelte az adagot 100-ra. Fél évvel később megjött a menzeszem és rendeződött. T3-at is szedtem t3 rezisztenciára. Mivel nem éreztem a hatásukat a menzeszem rendeződött elkezdtem abbahagyni a letrox szedését, csak a t3-at szedtem továbbra is. Terhes lettem első adandó alkalommal, úgyhogy újra szedni kezdtem a letroxot megint. Azóta megszületett a kislányom és endokrinológust váltottam, aki szerint sosem volt pm alulműködésem, hagyjam el a gyógyszert és újabb vérvétel. A következő lett az eredmény: tsh:2,5 t4 9,6(10-22) atpo kevesebb mint 10 (60-nál kevesebb). Tehát nem autoimmun, viszont az előző endokrinológus szerint ez alulműködés a másik szerint nem. Kinek higgyek? Azért kérdem mert szeretnénk majd még egy gyereket én meg már 30 éves vagyok.
2016. júl. 13. 20:58
 1/1 anonim ***** válasza:
Pont a tegnap beszelgettunk a TSH tol a ferjemmel. Es magyarazta hogy normal hataron levo TSHba miert nem nyulnak bele gyogyszerel. AZ 1,9 normal is...igaz AZ eredmeny osszevetendo AZ FT4-el...es mindig egeszeben ertekelendo...szerintem a kerdesedre irt nen igazan kapsz hasznos valaszt kevesen vannak itt orvosok Minden mas csak laikus talalgatas. MIT mind AZ orvosod?
2016. júl. 14. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!