Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Inofolic és 160g szénhidrát...

Inofolic és 160g szénhidrát diéta okozhatja-e a ciklus hosszabbodását?

Figyelt kérdés
12 hete napi két tasak inofolicot iszom és az endokrinológusom tanácsára inzulinrezisztencia miatt szigorúan tartom a 160g szénhidrát diétát. Az elmúlt évben átlagosan 26 naposak voltak a ciklusaim (24 és 28 nap között), de a múlt hónapban csak a 29. nap estéjén jött meg… most pedig már a 30. napon járok és mensinek még jele sincs! Általában érezni szoktam előtte a melleimet, de most tényleg egyetlen pms tünetem sincs. Szerintetek? Ciklus közben figyeltem az LH csúcsot és elvileg indikált peteérést a 13. nap magasságában… Előre is köszönöm a meglátásotokat.
2016. júl. 15. 20:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Tesztet csináltál?
2016. júl. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is a tesztet javaslom, viszont ha negatív, érdemes elgondolkozni egy újabb cukorterhelésen. Sok esetben ront az inofolic, a 160 g-os diéta az nem okozhatja :) IR mellett érdemes heti 3x sportolni, az a legjobb inzulinérzékenyítő a sejteknek. :) Durva IR mellett most vagyok 10 hetes kismama :)
2016. júl. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én Metformint szedek + Inofolic + diéta az IR-re. Az első 2 hónap után először nekem is egy kicsit romlott az eredményem, de az endokrinológus türelemre intett, ezért folytattam tovább a kezelést. Nem rég voltam újra laborban, és 4 hónappal a kezelés elkezdése után az eredményeim tankönyviek. Szerintem folytasd, légy kitartó és következetes a diétában! (Fontos a mozgás is, de én nem tudtam beiktatni és mégis javultam.)
2016. júl. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én napi 1 inofolicot szedtem és az első hónapban 40. napra jött meg, de másodikban vissza állt a szokásosra.
2016. júl. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok tanácsot.

Tesztet csináltam, természetesen negatív… ;-(

Én pontosan 12 hete szigorúan tartom a 160 g ch diétát és mellette heti 5 alkalommal sportolok. Ehhez jön a Meforal, Inofolic és egyéb vitaminok… szóval tényleg mindent megteszek, hogy rendben legyenek a dolgaim. Korábban gyönyörű, pontos, kiszámítható ciklusaim voltak (minden esetben tüszőrepedéssel), de most valahogy teljesen felborult a rendszer. Már egy hete késik….

2016. júl. 18. 22:15
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ez azért nem 3 hónap alatt fog megoldódni... amikor elkezdtem a meforalt, kitolódtak a ciklusaim 50 napra, kiderült hogy többet árt mint használ. Sok volt a napi 2000 mg... utána 1000 mg az meg kevés. És ez így folytatódik, amíg meg nem találják a megfelelő dózist. Azt viszont hozzáteszem, hogy a dokim szerint az inofolic sok embernél káros, és szerinte először meforalt kell beállítani, és utána jöhet az inofolic, mert ha kitolódik a ciklus, illetve rosszak az inzulin terhelés eredményei nem tudják hogy a meforal dózissal vagy az inofoliccal van baj...

én tavaly júliusban kezdtem a 160 g-os diétát, szeptembertől endokrinológushoz kerültem, 120 g diéta, majd meforal, és most májusban jött össze a baba... mindezt úgy, hogy elvileg 23 évesen a legkönnyebb teherbe esni, mégis majdnem 1 év kezelés kellett :) kettes voltam!

2016. júl. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!