Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Tünetmentes endometriózis/cisz...

Tünetmentes endometriózis/ciszta elképzelhető?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy egyetlen tünetem van: az egyik petefészkem külső tapintásra is nagyobb és egész különböző időpontokban, pl. menstruáció első napjaiban is fáj. Viszont cikluszavarom nincs, úgy tűnik, hogy peteérésem is van. Lehet attól még endometrózis? Mi lehet még, ha nem az? Teherbeesést így befolyásolja vajon? Van/volt valakinek ilyen problémája? (Hamarosan megyek orvoshoz is, de addig se nagyon hagy nyugodni. Jó lenne tapasztalatokat olvasni)
2016. aug. 8. 09:50
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Most eszembe jutott még egy-két kérdés (lehet, hogy külön kellene, de hátha válaszol valaki):

- Darabos menstruációs bizonyos mértékig normális, igaz? Ezt is írják a tünetek közt, de mióta az eszemet tudom, mindig valamilyen mértékig darabos volt. Ez mindenkinek ilyen, nem?

- Illetve, hogy az, hogy az egyik petefészkemet nagyobbnak éreztem, akár lehet anatómiai adottság is, nem?

(Ezekkel próbálnám magam nyugtatni, ugyanis néha hajlamos vagyok némi túlaggódásra is. Nem tudom mennyire ítélem meg most jól a helyzetet)

2016. aug. 8. 10:14
 2/15 luna26 válasza:
A endometriózis alatt jellemzően megváltozik a ciklus hosszabb vagy rövidebb lesz..nagyon fájdalmas lehet akár a peteérés akár a mensi időszaka és olyan erős görcsök is felléphetnek amit hányás kisér..közben lehet olyan szinü folyásod is ami szokatlan.. de többnyire addig tünetmentes ameddig nem okoz kellemetlenséget (pl meddősséget a szex járhat fájdalommal stb) ha gyanus bármi kérj hasi illetve hüvelyi ultrahangot és kérj hormon pajzsmirigy vizsgálatot is.. mindenképp nagy nőgyógyászati kivizsgálás szükséges (és ha egy mód van rá ha mütétti utat javasolnak ne menj bele csak akkor ha minden más hatástalan)
2016. aug. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm, hogy írtál! Nagyon durva begörcsölés nem volt még. De határozottan az egyik oldal fáj rendszeresen és ciklus közepén, végén, bármikor, viszont nem mindig. Próbáltam tapogatni kívülről, úőgy nem fáj, de valami fura feszülés van. Szexuális együttlétkor is egy-egy "rosszabb" mozdulatkor belenyilall pont oda, az viszont nagyon éles fájdalom. (Érdekes, mert pajzsmirigy alulműködéses tüneteim is vannak. Ezek összefügghetnek?) Ciklusom rendben eddig. Bár most a legutóbbinál sokat, több napot pecsételtem a bevezetésekor. Amennyit tudok itt okoskodni magamnak, úgy gyulladásra gyanakszom még. Neked endometriózisod van/volt? Tudják kezelni?
2016. aug. 10. 08:48
 4/15 luna26 válasza:
Volt amit mütöttek 2 és fél éve..(de ha többet tudtam volna erről a betegségről nem engedtem volna a beavatkozást az utókezelésről nem is beszélve) ennek a betegségnek az a hátulütője hogy tünetmentessé lehet tenni de soha nem leszel egészséges (egyetlen gyógymód van rá a sikeres terhesség ami ebben az esetben nagyon nehéz) 3 éve élek olyan szexuális életet amiből bármikor lehetet volna baba de nem jön össze..jelenleg hormon vizsgálatokra járok stb.. folytonos ellenörzés mellett sem zárhato ki hogy nem ujjul ki ismét és ismét..a legutobbi uh vizsgáton is találtak egy kicsit de az még tul kicsi volt..főleg az egyik oldalon valo has fájás és a ciklus egy egy időszakában jelemző a fájdalom..de mindenképp menny el orvoshoz és ha lehet Budapesten Györben Pécsen vagy hasonlo nagy városokban megtalálhato klinikán nézesd meg magad (5tbre támogatott rendelésen)
2016. aug. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 luna26 válasza:
Összefügghetnek a tünetek de ember függő kinek mi jön elő tünet eggyüttesként.. Nekem az első panasz jobb oldali hasfájás volt..a háziorvosom vakbél gyanuval beutalt ide oda.. majd ez a hasfájás a ciklusom második felére esett és évek teltek el mire kiderült mi is az ok (valoszinüleg gyulladások eredménye de ez mai napig nem derült ki )
2016. aug. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Lehet endometriózisod attól, hogy nincs tünet!!!


Nekem is csak annyi volt, hogy a mensi első napján görcsölt a hasam, de az sem mindig. Akkor derült ki az endometriózis, amikor nem jött a baba... Hiába nem volt semmi tünet, a laparoszkópia során kiderült, hogy belül tele voltam összenövésekkel, és az egyik petefészkemen ott terpeszkedett egy nagy endometrióma (azaz csokoládéciszta). (Lehet, hogy nálad is ez okozza, hogy nagyobbnak érzed.)

2016. aug. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszi. Aggódom így ezek alapján egy picit, de legalább már a héten talán kiderül...

UH alapján ezt meg tudják mondani? Ha elmondom a dokinak, hogy ezek a tünet? Tehát, ha ott nem lát kórosat, akkor megnyugodhatok? Vagy akkor is érdemes majd még pár kört futni?

2016. aug. 22. 07:21
 8/15 A kérdező kommentje:
Majd beszámolok, mi volt!
2016. aug. 22. 07:21
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha már nagyobbacska endometriómák alakultak ki, azok látszanak az ultrahangon. Igaz, nem lehet tudni 100%-ig, hogy az az árnyék, amit a doki lát, az endometrióma-e, vagy esetleg dermoid ciszta, de azért sejteni lehet. Biztosra csak akkor lehet menni, ha laparoszkóppal néznek szét odabent. Ha van összenövés, az pl. az ultrahangon nem látszik.

Engem laparral néztek, és egyúttal ki is vették a cisztát, oldották az összenövéseket. A doki utána már biztosra mondta, hogy ez endometriózis, de azért még ilyenkor is elküldik a kivett cisztát szövettanra, ami 100%-osra igazolja, hogy az volt.

2016. aug. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

Sziasztok! Engem most műtöttek másodjára endometriozis miatt. Nekem a bal petefészkem volt érzékeny, azzal mentem dokihoz, aki az uh.-on látta a cisztat, illetve fajdalas menstruaciom is volt, igaz mar a kezdet kezdetén is. Mivel az ultrahangon már látta hogy vérrel telt a ciszta, ezért laporoszkopos műtétre küldött. Majd a szövettan eredményéből megállapítást nyert az endo. Utána 3 hónapig GNrh injekció kezelést kaptam, azért csak eddig mert nem bírtam tovább. Es rá 2 évre, azaz most ismét műtét volt hiszen ugyanott ismét Kiújult a ciszta.

Szerencsére nálam nem találtak összenoveseket, most babával próbálkozunk, bízunk benne sikerül majd, de az biztos, hogy mindenképp vizsgáltasd ki magad, ha gyanakszol rá kedves kérdező, remélhetőleg nem lesz semmi gond !

2016. aug. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!