Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Tünetmentes endometriózis/cisz...

Tünetmentes endometriózis/ciszta elképzelhető?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy egyetlen tünetem van: az egyik petefészkem külső tapintásra is nagyobb és egész különböző időpontokban, pl. menstruáció első napjaiban is fáj. Viszont cikluszavarom nincs, úgy tűnik, hogy peteérésem is van. Lehet attól még endometrózis? Mi lehet még, ha nem az? Teherbeesést így befolyásolja vajon? Van/volt valakinek ilyen problémája? (Hamarosan megyek orvoshoz is, de addig se nagyon hagy nyugodni. Jó lenne tapasztalatokat olvasni)
2016. aug. 8. 09:50
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is!

Közben a többieknek megírtam privátban a fejleményeket: gyulladás okozta a panaszokat. Ez se jó hír: a petefészkek, a méhtest, minden gyulladt és valószínűleg hónapok óta. (UH, meg tapogatás alapján állapította meg) Azért mégis egy kicsit megkönnyebbültem, hogy nem endometriózis, mivel azt sokkal körülményesebb kezelni. Most kaptam antibiotikumot és tanultam ebből, hogy jobb minél előbb elmenni orvoshoz és nem elhessegetni a problémát.

2016. aug. 31. 14:03
 12/15 A kérdező kommentje:

Már eltelt azóta pár hónap és még mindig meg vannak a panaszaim. Úgy tűnik mégse gyulladás volt. Megint előtérbe kerül ez a betegség :( Azt olvasom mindenhol, hogy több év is, mire tudják diagnosztizálni, mivel teljesen csak laparoszkópiával lehet meggyőződni róla. :(

Arra jutottam, hogy figyelni fogom legalább az elkövetkezendő 3 ciklust és, ha még mindig vannak markáns tünetek, akkor azt megmutatva visszamegyek az orvoshoz.

Gondoltam most helyzet jelentek, hogy sajnos még nem zárult ez le.

2016. nov. 9. 14:42
 13/15 anonim ***** válasza:
Sajnos a nőgyógyászok hajlamosak elbagatellizálni, ha "csak" ennyi a tüneted. Én már a meddőségi kivizsgálásokon is túlestem, azt mondták, minden oké, mégsem jött a baba. Több évig szenvedtünk feleslegesen, mire végre kiderítették az endometriózist. Pedig én már felvetettem a dokiknak, hogy gyanakszom rá, mégsem foglalkoztak vele. Otthagytam őket a francba, elmentem egy természetgyógyászhoz. 3 hónap antiösztrogén-diéta és növényi progeszteronkrém-kenés után megvolt életem első teljesen fájdalommentes menstruációja. Most nagyon bizakodom, hogy rendbe jövök és a baba sem késik már soká. Ezt csak azért írtam le, hogy lássátok: attól még, hogy a doki tojik rád, lehet az a gond, amit te sejtesz.
2016. nov. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

igen, sajnos ezt sejtem én is :(

Már nem tudom, írtam-e, de van már egy gyerekem (ő már nagyobb, 5 éves). Ő gyakorlatilag egyből összejött. Most "csak" fél éve várunk, de picit kezdek nyugtalan lenni. Még 2-3 hónapig figyelem magam, de ha minden változatlan, biztos, hogy visszamegyek orvoshoz.

2016. nov. 11. 08:02
 15/15 anonim ***** válasza:
Kérdező! Mi lett végül? Pont én is ezt a kérdést akartam feltenni most, hogy lehet-e tünetmentesen endometriózis.
2022. máj. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!