Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lassan 2 éve nem tudok állapot...

Lassan 2 éve nem tudok állapotos lenni. Vajon mit csinálhatok rosszul, vagy mi lehet a probléma? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Megpróbálom röviden és lényegre törően leírni a panaszom .... Már 3 éve volt egy méhen kívüli terhességem ,akkor 22 voltam ami folytán sajnos a bal oldali petevezetőmet el kellett távolítani (ahogy utólag kiderült csak csonkra vágták le ami folyamatos fájdalmat is okoz )Ennek előtte volt szintén egy terhességem ami vetéléssel végződött . Kb 1 évig folyamatosan szedtem egy Symicia nevű fogamzásgátlót (bocs ha nem írtam helyesen ) az orvos tanácsára ,mert az ő elmondása szerint ez a hormonomat valamennyire helyre állítja mivel ,hogy eltávolításra került a vezető ez hormonháztartás felborulásával is járt.Már lassan 26 leszek és mostanra érzem azt hogy nagyon szeretnék már kisbabát de sajnos nem sikerül ,ami miatt nagyon elvagyok keseredve :'( Nem tudom igazából hogy én avagy a jelenlegi párom az aki az úgymond "meddőségi" problémát okozza . Csak hogy átlássátok a dolgot ... anno az első 2 terhességem egy másik kapcsolatból volt ahol a srác erős nyugtatókat szedett (nem volt happy,felhőtlen kapcsolat de részletesen most írnék róla de a lényeg hogy "örülök" hogy nem maradt meg az akkori terhességem egyike sem ,amiből az egyik ergo a vetélés főbb okozója a fiatal ember volt na de mind1) és úgy tudom hogy az e fajta szerek lassítják ,esetlegesen bénítják a spermiumokat de még is 2x tőle lettem állapotos. Na most... van egy másik kapcsolatom akivel úgy érzem hogy szeretnék egy gyönyörű gyermeket mert úgy lenne teljes az egész létünk :) Na most ő egy züllött srác volt, drogok tömkelege ,ráadásként szteroidok ,tömegnövelők stb ... ugyan van neki egy másik gyereke egy személytől ahol nem volt jó a kapcsolat így 2 éve már hogy velem együtt él ,már nincsennek drogok se egyéb szerek de lehet kétely a felől esetleg hogy az egyéb szer amiket használt most lesznek úrrá rajta és már nem igazán nemző képes hiába h anno pár éve sikerült neki gyereket nemzenie ? Vagy esetlegesen fenn állhat a lehetőség hogy amit szedtem fogamzás gátló a kiváltó oka az egésznek hogy már 2 éve nem jön össze a baba ? Már minden lehetőséget próbálok megragadni hogy választ kapjak az egészre ezért írtam le a 2 kapcsolatról a fontosabb részeket hátha valaki tud számomra valami okosat mondani vagy esetleg olyan kipróbálható módszert ajánlani ami hasznos lehet számomra ... Válaszotokat előre is köszönöm és az ócsároló hozzászólásokat hogy milyen kapcsolatokat fogtam ki stb-stb ezt kérem hogy mellőzzétek nem ismertek és nem tudjátok mi volt a háttér, az előzmény vagy éppen milyen az az ember akivel most vagyok ! Egyszóval ne ítélkezz és kérlek ha csak ennyit tudnál csinálni inkább ne is írj ! Köszönöm !
2016. aug. 17. 19:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam, hogy lett volna meddőségi vizsgálat. Ha igen, mi volt az eredménye? Mindkettőtöknek meg kéne csináltatni, amúgy a drogos/szteroidos múltja a párodnak nem túl kecsegtető, de attól még nem biztos, hogy ez direkt közrejátszik.

Sok párnál amúgy az a fő gond, hogy nagyon rágörcsölnek arra, hogy legyen gyerek. Nem vagyok phszichológus, de a soraidból mintha ez jönne le... De ha így is van, erre is van segítség.

2016. aug. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

A ciklusodat, ovulációdat figyelembe veszitek az együttlétekkor?


Meddőségi vizsgálat volt?

2016. aug. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Meddőségi vizsgálaton még nem voltam de a héten kerül rá sor . Viszont magán rendelésen belül voltam méh átfúváson ahol annyit mondtak hogy szűkösebb a vezető az átlagnál és pont . Oké megértem ,így nehezebb az egész terhességet létre hozni ,akinek van egy alap gondolkodása az elfogadja megérti ahogy én is . De nem hiszem hogy ez akkora problémát jelentene hogy abszolút ne lehessen terhes az ember lánya pláne ha 2 év az az idő amit reményekkel telve töltött el az ember . Ami még érdekes lehet hogy sokszor jelen van egy éven belül a ciszta ami a méhe kívül terhességem óta beivódott az életembe és fájdalmakat okoz de esetek 100%-át érintően ez magától kifakad és felszívódik. De magán rendelésre ,legalább is ehhez az orvoshoz nem szeretnék menni ,bár anno a varrat szedésnél és egyéb tanácsoknál ő volt jelen akkor még jó orvosnak számított de mára már volt neki baleset amitől nem a régi így már nem látom őt annyira megbízhatónak és magabiztosnak sem érzem a szavait sem pedig teljeskörű tájékoztatást nem ad semmiről szóval nem a régi így új orvos után kutatok ,de a meddőségi vizsgálatot ha minden jól megy holnap vagy azután már útnak indítom és remélem hogy lesznek hasznos információk is . Viszont ha netán tudtok nekem mondani pesten egy igazán dícsért ,jó nőgyógyászt akkor azt megköszönném :) vagy ha közelebb hozzám ( én Salgótarjáni vagyok ) akkor nekem az is megfelel ...
2016. aug. 17. 19:42
 4/24 A kérdező kommentje:
Ja ...és köszönöm az eddigi válaszokat !
2016. aug. 17. 19:44
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
De a meddőségire mindkettőtöknek el kéne mennie. Így most lesz egy féleredmény, ha te megcsinálod.
2016. aug. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Bocsánat a másodiknak nem adtam választ .... nem szoktam sem a ciklust sem pedig ovulációt figyelembe venni mert úgy gondolom ez személyenként változó dolog .mármint a teherbe esés van ez a 2 fajta pont tanácsként amiből ki lehet indulni de ettől függetlenül bármikor állapotos lehet az ember hallottam már menstruációs idő alatt lett terhestől a megfog jönni napok előttiig bezárólag sok fajtát :) szóval én erre úgy 100% -ig nem adok ....
2016. aug. 17. 19:47
 7/24 anonim ***** válasza:
A partnerednél is kezdjétek el a vizsgálatokat mindenképp,ha jól tudom,ott is hónapokat kell várni. Én használtam a peteérésem belövésére ovulációs tesztet, és szépen kiderült belőle,hogy nincs peteérésem.Esetleg megpróbálhatod.Sok sikert.
2016. aug. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

"Bocsánat a másodiknak nem adtam választ .... nem szoktam sem a ciklust sem pedig ovulációt figyelembe venni mert úgy gondolom ez személyenként változó dolog .mármint a teherbe esés van ez a 2 fajta pont tanácsként amiből ki lehet indulni de ettől függetlenül bármikor állapotos lehet az ember"


Hát persze, aki tökéletesen egészséges, az bármikor terhes lehet, talán könnyebben is. Akinek hátrafele hajló méhszája van vagy éppen mint neked, egy petevezetékkel kevesebb, annak eleve lényegesen nehezebb teherbe esnie, és nem túl logikus a spontán ovulációra apellálnia.


Egy hónapban 3-4 olyan nap van, amikor valóban termékeny vagy, és kétlem, hogy minden hónapban sikerül pont olyankor szeretkeznetek. Főleg, hogy nem minden együttlétkor vannak "csúcsformában" a spermák, a férfi részéről is akkor a legjobb az esély, ha előtte 2-3 napig nem ürültek ki.


Magyarán úgy hogy:

- eleve nehezebb helyzetben vagy (méhen kívüli terhesség, vetélés,hiányzó petevezeték)

- nem nézed a ciklusod

- nem koncentráltok rá, hogy a párod is a megfelelő formában legyen


Elég alacsony rá az esély valóban, hogy teherbe ess.


Ezt most azért írom hogy ne ijedj meg, nincs feltétlenül meddőségi gondotok. A vizsgálat nem árthat, de mindkettőtöknek el kell végeznie. Viszont ha tényleg ennyire fontos lenne a baba, akkor a ciklusod figyelése egyénileg illetve annak a havi 1 együttlétnek az ütemezése (a többi mindegy, mert kicsi az esélye, hogy terhesség lesz belőle) szerintem igen csekély erőfeszítés lenne a siker érdekében.

2016. aug. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Rengetegen vagyunk olyan helyzetben, mint Te.

Sokan már mindent megtettek, és mégsem jön össze. Te viszont még nem tettél semmit - ne haragudj, hogy ezt mondom.

Aki babát szeretne, de 1 évig nem jön össze, az elmegy orvoshoz. Először a pasit vizsgálják, hiszen ott egy egyszerű vizsgálattal ki lehet zárni, hogy van- e probléma. (Egyébként netről lehet rendelni otthon végezhető férfi termékenységi teszteket is. Ez nem olyan pontos, mint az orvosnál, de azért nagyjából megmutatja, mi a szitu.)

Alapvető az is, hogy megismerd a saját ciklusod. Valóban bármikor teherbe lehet esni, csak nem mindegy, hogy olyan napon vagytok együtt, amikor az esély 0,1 % vagy olyan napon, amikor mondjuk 30 %. Ennél magasabb százaléknyi esélyed egy petevezetékkel nem nagyon lehet. Persze ez is elég ahhoz, hogy egy idő után összejöjjön a baba, de ha nem ragadod meg a nagyobb esélyt, akkor lehet, hogy 10 évet kell várnod.

Igenis meg kell tudnod, hogy mikor van ovulációd, hogy előtte pár napi önmegtartóztatással a pasid is szert tegyen kellő adag municióra, és akkor a megfelelő időben akcióba lépni.

A legjobb, ha hőgörbét vezetsz (pl. ciklus.hu oldalon, de mobil alkalmazások is vannak). Így 1-2 hónap tanulóidő után már látni fogod, hogy alakulnak a ciklusaid. Amúgy sem árt, ha egy nő tisztában van a saját működésével, megismeri a saját ritmusát.

2016. aug. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

És ha már megvoltak a kivizsgálások és kiderül, hogy nincs semmi olyan, ami lehetetlenné teszi a teherbe esést, és ha megfelelő időben akcióztok, és mégsem jön össze, akkor is számos dolgot tehetsz a sikerért:


- természetgyógyászat (gyógyteák, Gynex csepp, méhpempő, algakapszula, stb.)

- táplálkozás (finomított cukrot, fehérlisztet tartalmazó ételekről való lemondás, hús és tejtermékek fogyasztásának visszább szorítása, sok zöldség és gyümölcs)

- rendszeres testmozgás (jóga, Aviva-torna, hastánc vagy más, alhasi keringésre jótékony hatású mozgás)

- lelki okok feltárása


Amíg a fentieken (+ orvosi kivizsgálás + ciklusfigyelés) nem vagy túl, addig nem mondhatod, hogy mindent megtettél. Ezek hatalmas áldozatok, tudom, de neked kell tudni, megéri-e.

2016. aug. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!