Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Komoly kérdés. Hogyan kell...

Komoly kérdés. Hogyan kell gyereket csinálni?

Figyelt kérdés
A lényeg: szeretnénk babát, de az elmúlt pár hónapban nem jött össze. Én (férfi) csináltattam Fertility Score sperma tesztet, aminek nagyon jó eredménye lett. Feleségem már fél éve nem szed fogamzásgátlót, viszont PCO szindrómás. Hőmérőzni csak most kezdtünk el, de az is komplikált, mert össze-vissza dolgozik, hol éjjel, hol nappal. Tudom, nem a legjobb a műszakja, de hát ilyen az egészségügy. Szóval a hőmérős eredmények nem tudom, mennyire megbízhatók így. Ti mit tanácsoltok?

2016. aug. 18. 10:27
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
52%
Én nagyon ajánlanék egy olyan természetgyógyászt, aki egyúttal táplálkozási tanácsadó is. A mesterséges hormonok, amiket a PCO-ra szed, csak összezavarják a ciklus természetes folyamatát, és ha abbahagyja őket, megint kezdődik elölről. De van végleges és természetes megoldás is, csak kicsit több áldozatot kíván, mert szigorú diétával jár. Viszont cserébe sokkal jobb lesz az általános közérzet is, a szervezet méregtelenedik, megszabadul a sok vegyülettől, amit előbb a fogamzásgátlóval, később a gyógyszerekkel vitt be. Lelkileg is jót tesz, ha az ember megszabadul a betegségtudattól és a selejtesség-érzettől, mert tudatosul benne, hogy a saját kezébe vette a sorsát és nem az orvosoknak van kiszolgáltatva. Tudom, ezt egy egészségügyben dolgozónak nehéz megmagyarázni, de szerintem megéri. (Tapasztalatból mondom. Én ugyan nem PCO hanem endometriózis miatt mentem keresztül ezeken, de utóbbi talán még nehezebben kezelhető. Most pár hete diétázom, és javul az állapotom.)
2016. aug. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!