Van itt olyan, akinek nem volt peteérése, és mégis teherbe esett?

Figyelt kérdés
Nekem nem használt a closty, most tanácstalan vagyok, hogyan tovább, van e remény? Tapasztalatokat várok, akik hasonló cipőben járnak.

2016. aug. 31. 22:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Peteérés nélkül nem jöhet létre terhesség, nyilván. Ha a Closty nem válik be, akkor a tüszőérlelő szurik működhetnek. De csak akkor érdemes, ha egyébként endokrinológiailag rendben vagy.
2016. aug. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nincs.

De miért nincs peteérésed.

2016. aug. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem! Lehetetlen kategória :-(
2016. szept. 1. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
12%
Egyáltalán nincs peteérésed? Tehát nem is szoktál menstruálni? Mert anélkül nincs menzi..
2016. szept. 1. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Ez nem igaz. Sokan menstruálnak peteérés nélkül.
2016. szept. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
Utolsó! Lapozgass egy kis biológia könyvet!!!! A menstruáció a méhnyálkahártya leválása miatt van, ami akkor következik be, ha nem ágyazódott be petesejt! Viszont a peteérés a petefészekben történik! Érett petesejt kell ahhoz, hogy a spermiumok meg tudják termékenyíteni! Peteérés nélkül nincs teherbeesés, viszont a menstruációt nem zárja ki...
2016. szept. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%
Akkor a nőgyógyászom a hülye mert Ő azt mondta azért nem menstruálok mert nincs peteérésem... Általában az ember hisz az orvosnak
2016. szept. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen azért. Aki nem menstruál annak tuti nincs. De ha menstruálsz még nem jelenti, hogy van.
2016. szept. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

A petefészekben normál esetben a ciklus elejétől kb 5-7 tüsző indul növekedésnek. (PCOS esetén több) Egy dominánsá válik, nagyobbra nő, és amikor 25 mm körül van, megreped, és ideális esetben a petevezetőbe lök egy petesejtet, ami ott elindul, és ha úgy adódik megtermékenyül. 4-7 nap alatt étkezik a méhbe, ahol, ha megtermékenyült, addigra már több sejtből áll és begpróbál beágyazódni (ez eltart további 7-12 napig) a megvastagodott méhnyálkahártyába. Ez utóbbi azért vastagodik meg, mert a tüsző, ami a peteéréskor megrepedt progeszteront termel, ami felelős a nyálkahártya vastagságáért.

Ha nincs terhesség (vagy a beágyazódás nem ment tökéletesen végbe), akkor a nyálkahártya leválik a peteérés utáni 14-16 napon és kezdődik az új ciklus.

Gyakori hiba a gépezetben

- nem tud egy domináns tüsző megnőni, mert sokan nyomorognak odabenn (PCOS)

- a tüszőben nem volt petesejt (peched van, vagy korai petefészek kimerülésed - utóbbi vérvizsgálattal ellenőrizhető)

- a petevezeték nem átjárható (pl gyulladás miatt)

- kevés a progeszteron, nem elég vastag a nyálkahártya a beágyazódáshoz


Nem tudom mit értesz az alatt, h nem használt a Closty. Meddig szedted, mekkora dózisban? Nekem a napi 3 szem volt a jó adagolás. Elsőre mindig alacsony dózissal kezdik, mert cisztát okozhat, ha túl nagy a dózis, de ha nem működött emelni szokták. Ha esetleg PCOS-ed van, akkor nagyon óvatosan kell bánni az adagokkal.

2016. szept. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%

4hónapig nekem sem érlelt tüszőt (napi 2 szem 5 napig) vártunk 3 ciklust és ismét Elkezdtem szedni.Jelenleg 8hetes múltam.

Nem szabad feladni.


Peteérés nélkül is van menszesz.Nekem pl closti nélkül 14napos ciklusaim vannak 7napos vérzéssel,vastag méhnyálkahártyával.Petefészkeim pcos gyanúsak,progeszteronom meg alacsony.

2016. szept. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!