Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mit csináljak azzal, hogy azt...

Mit csináljak azzal, hogy azt gondolom nekem úgyse sikerül a terhesség? Mit csináljak ezzel?

Figyelt kérdés

Két férfi volt az életemben, mindkettőnek voltak spermium gondjai. A volt férjemmel inszeminációra akartak küldeni, de addigra elváltunk. utána összejöttem egy sráccal, akitől azt hittem terhes leszek majd, erre kiderült, hogy teljesen alkalmatlan a spermája, csak lombikkal lehetett volna gyerekünk. volt 3 lomibkom, majd ez is és más ok miatt is, szakitottunk 3 év után. Most van egy új párom, de már annyira mélyen belém ivódott, hogy sose leszek terhes, mindig megjön, hogy már nem birom ezt kiverni a fejemből, hogy nekem úgyse lesz gyerekem.


Engem A-tól z-ig kivizsgáltak az orvosok a több év lombikozás alatt, és semmit se találtak, vagyis egészséges vagyok testileg.


Az új páromról még nem tudunk semmit, hogy milyen a minőség stb. De ennyire peches nem lehetek, hogy a 3. nak is baja legyen. legalábbis remélem.


Nem tudom érti-e valaki ezt, de itt vagyok elvileg minden eredményemmel ami tökéletes, és agyilag már nem tudom magam beleélni hogy nekem lehet gyerekem. mit kezdhetnék ezzel? (feltéve ha azt feltételezzük hogy most már normális spermával van dolgom)


Ebben a hónapban is próbálkoztunk, de már arra generálomm az agyam, hogy tuti meg fog jönni.


mit csináljak ezzel? hogy legyen újra ehhez hitem, bátorságom, bizalmam? Hogy gondoljam úgy újra, hogy a gyerek az csak úgy jön, és nem spermium szám, és műtőasztal kell hozzá?


segitsetek! lehet itt állok a lehetőség kapujában, de az agyam már nem tudja ezt elhinni. mit csináljak?


A lombik nagyon kikészítő dolog egyébként, és az ember teljesen eltér a normális dolgoktól agyban. hogy lehet ezt visszacsinálni?



2016. szept. 9. 14:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Lehet kapni férfi termékenységi tesztet. 7-8 ezer forint, pár perc, és bizonyosságot szerezhetsz.


A pozitív teszt pedig meggyőz minden másról.

Türelem.



Nálunk fordítva volt, a férjem hitte, hogy ő terméketlen. Aztán 2. hónapban összejött.

2016. szept. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát az első sor után még azt gondoltam felajánlom hogy megduglak, mert nekem már van egy 5 éves fiam és más nő is volt már tőlem terhes majdnem 10 éve, csak ő elvetette végül, de aztán végigolvastam és inkább nem teszek ilyen ajánlatot még komolytalanul sem.

Drukkolok, hogy sikerüljön!

2016. szept. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

én nem vagyok terméketlen. nem ez a gondom. hanem hogy eddig csak terméketlen férfiakkal voltam akiktől gyereket szerettem volna. most meg már azt se tudom elhinni, hogy aki most van, az esetleg alkalmas.


tudom mégis úgy hangzik, hogy mintha azt hinném hogy én vagyok a hibás, holott az agyammal tudom hogy nem, de mégis valahogy olyanok blokkolják az agyam, mintha "nekem ez nem adatik meg" vagy hogy nekem ehhez nincs jogom, vagy hogy a "sors nem rendeli ki" isten nem adja meg" ilyesmi szerű életérzés. tehát nem konkrétan biológiai eredetű bajra gondolok magammal kapcsolatban, hanem hogy ezt "bebuktam" peches vagyok stb.

2016. szept. 9. 15:16
 4/8 A kérdező kommentje:
második :D köszi, egy kis humor jól jött. ezen már csak röhögni lehet. igen. de azért köszi :D :D :D ha ez a srác is bajos, akkor :D :D ... na jó csak vicceltem. de ez tényleg vicc. nem? egyre több férfi van akivel bajok vannak. ha a 3. is ilyen, én komolyan világgá megyek :D
2016. szept. 9. 15:18
 5/8 anonim ***** válasza:

Én megértem a problémád, mert bár semmi alapja nem volt én is úgy voltam, hogy tuti nem, vagy csak nagyon nehezen leszek terhes. Hiába próbálkoztunk és tudtam, hogy egészséges vagyok (és feltételezhetően a párom is az), úgy gondoltam, hogy nem leszek terhes és nem is igazán számítottam rá (egyetlen terhességi teszt nem volt otthon). Akkor voltam a legbiztosabb benne, hogy megjön, amikor végül nem jött meg :D


Gyakorlatilag a teherbeesést egyáltalán nem befolyásolja, hogy mit gondolsz róla...

2016. szept. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De jo. Ez biztató. Koszonom.
2016. szept. 12. 09:51
 7/8 anonim ***** válasza:

De igen, befolyásolja... mentálisan.

Ismered ezt a mondást? "Akár azt hiszed meg tudod csinálni, akár nem, mindig igazad lesz"


Kérdező a lényeg, amit nagyon nehéz megtenni, ne stresszelj rá. Engedd el. Minél jobban rágörcsölsz, annál nagyobb az esély, hogy nem jön össze, lehet a pasid a legnagyobb "gyerekgyáros".


Az én férjem előttem egy olyan kapcsolatban élt, ahol évekig próbálkoztak gyerekkel, lombikkal sem jött össze, az orvosok közölték, hogy a férjem hibás, nem lehet gyereke. Ezek után jöttem én: 3x estem tőle teherbe! Szóval helyesbítenék a hülye orvosi diagnózison: Ők ketten nem illettek össze biológiailag, és a végén a csajt agyon hormonozták és ahogy telt az idő egyre jobban rástresszelt a dologra. Nem szabad, csak magadnak ártasz vele.

2016. szept. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az biztos. Utólag teljesen tisztán látom, hogy a volt párommal nem illettünk össze, és azért nem lett gyerekünk. (ezt akkor nem láttam)


Konkrétan nem a gyerekre vagyok rágörcsölve, elfogadtam hogy lehet nem lesz gyerekem. Hanem inkább az zavar rettenetesen hogy végül nem derült ki, hogy most nekem van-e, vagy volt -e bajom vagy nem? Igazából ezt úgy lehetne kideriteni, ha majd idő elteltével az új párom is végeztetne egy ilyen tesztet. mert ha neki jó (esetleg) akkor arra lehetne következtetni, hogy velem is mégis volt valami gond annak ellenére, hogy a másik két pasimnak nem volt jó az anyag. Igazából ez az egy idegesit de nagyon, hogy nem tudtam meg hogy nekem van-e valami bajom. Elvileg az orvosok azt mondják, hogy nincs, de szerintem is lehet lelki eredetű is egy meddőség. Az én esetemben ez azért bonyolult, mert eddig egyik férfi sem volt olyan, aki tudott volna egyből gyereket csinálni. borzasztó egy állapot ez, hogy nem tudom meg hogy miért alakul úgy a sorsom esetlegesen, hogy nem lesz gyerekem, igy a feldolgozás is nehezebb lesz.

2016. szept. 14. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!