Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Elmondjátok a szülőknek,...

Elmondjátok a szülőknek, barátoknak, hogy nem jön a baba? Miért? Vagy miért nem? És mennyi idő után?

Figyelt kérdés

#baba #barát #szülő #jön #elmondjátok
2016. szept. 25. 21:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%

Szerencsére nem vagyok érintett, de barátainkról tudjuk, hogy nem jön a baba immár 2 éve, mert már akkor mindenkinek a "babaprojektről" beszéltek, amikor a feleség még abba sem hagyta a fogamzásgátló szedését.

Most már nem olyan bőbeszédűek, ha valaki érdeklődik.

2016. szept. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%

Intelingensebb családoknál ezt úgy illik, hogy nem firtatják egy idő után a témát mert valószínűleg már mindenkinek leesett,hogy nem jön össze.

És tök fölösleges tanácsokkal ellátni az érintetteket mert valószínüleg tudják hová forduljanak segítségért.

2016. szept. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%

Nem.

Eddig sem kötöttem senkinek az orrára a szexuális èletünket, most sincs hozzá senkinek semmi köze.

2016. szept. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
Édesanyámnak mondtam el. Illetve a munkahelyemen 2 kolléganőmmel beszéltem meg. Egyikük szintén hasonló problémákkal küzd, tartottuk egymásban a lelket.
2016. szept. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
44%
Szerencsére nem vagyok érintett, viszont biztos vagyok benne, hogy a szüleimnek és a legjobb barátnőmnek elmondanám...ugyanúgy, ahogy arról is tudtak, hogy próbálkozunk, arról is, hogy van pozitív teszt, illetve azt is tudták, amikor az első terhességem elhalt.
2016. szept. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
29%

Az egyik kolléganő mesélte mindenkinek a cégnél (kb közvetlenül ez 10fő). Voltak több inszemen, lombikon meg egy csomó kivizsgàlàson. Csak az volt vele mindenki baja(eleinte sajnàltuk,plàne amikor nàlunk is jött a gólya). De aztàn kiderült, hogy hétvégente bulizni jàr, mentolos cigit szìv napi 1-1,5 dobozzal stb.

Ezzel nem azt mondom, hogy nem szórakozhat, de ha nekem nem jönne össze és egy vagyont adnék ki dokikra, gyógyszerekre, akkor én is mindent megtennék. Azért a szesz, a hajnalig ugrabugra meg a cigi nem igazàn orvosi ajànlàs a lombikhoz pl.


A màsodik babánk 1 év utàn jött össze, nem mondtam senkinek, de nagyon aggódtam màr. Ha többet kellett volna rà vàrni 1-2 baràtnak biztos mondom.

2016. szept. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk szülők, testvérek, közeli barátok tudták, aztán mikor belekezdtünk a lombikba, el kellett mondanom a főnökömnek és pár közvetlen kollégámnak is a hiányzások miatt. Ahogy telt az idő, egyre több mindenki tudta meg barátok közül is. Eleinte még el is meséltem mindenkinek, mikor mi történik, a végén már annyira besokalltam, hogy mindenkinek be kell számolnom, hogy az utolsó beültetésről még a szüleimnek sem szóltam. Végül ez lett sikeres, láttam, hogy nem tetszett nekik, hogy nem tudtak róla, de nekem így könnyebb volt.

Szóval én azt javaslom, hogy a közvetlen környezet tudjon nagy vonalakban róla, de részletekről nem kell tudniuk, mert teher egy idő után erről beszélni, főleg, hogy azért tele van kudarccal sajnos ez az út.

2016. szept. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
42%
Én csak a szüleimnek,testvéreknek mondtam el,valamint a kollégák tudják,de nem szeretném ha a bővebb család is megtudná ezeket a betegségeket,hogy emiatt nem jön a baba. Nem kell,hogy sajnáljanak,meg hogy mindig kérdezzék,hogy mi van.Mi 8 hónapja próbálkozunk a férjemmel.A bajaimat rögtön elmondtam a szülőknek,anyóséknak.
2016. szept. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
20%
Mi igaz 1 hónapja próbálkozunk, pont hétvégén voltunk egy születésnapi összejövetelen barátokkal, ahol páran megkérdezték, hogy és, baba? Senkinek nem mondtuk konkrétan, hogy próbálkozunk, a testvéreim, illetve 1-2 barátnőm tudja csak mi a helyzet. Általános, kitérő választ adunk, hogy "majd ahogy alakul.. ha majd jönni szeretne" stb. Szerintem ebből érthető, hogy rajta vagyunk, és akármikor jöhet.
2016. szept. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
58%
Kíváncsi lennék azokra a fáradt agyú emberekre, akik az itteni válaszokat lepontozzák...nem tudom mi volt az a roppant haszontalan dolog, amivel a 13%-ot érdemeltem...leírtam a véleményem egy olyan kérdésre, ahol nincs jó, vagy rossz válasz.
2016. szept. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!