Szerintetek milyen hormon labor eredmények ezek? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

FSH 4,8 IU/L


LH 5,7 IU/L


Prolaktin 317,0 mIU/l


Progeszteron 2,20 nmol/l


Ösztradiol 166,3 pmol/l


Tesztoszteron 0,860 nmol/l


2016. szept. 29. 21:18
 1/7 A kérdező kommentje:
Ciklus 4.napján!
2016. szept. 29. 21:23
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Pcos gyanús.
2016. szept. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mi alapjan gondolod ezt? A Labor által megadott hatarertekeken belül van.Tudom, hogy az Lh Fsh 1:1 nek kell lennie,de túlzottan az sem tér el
2016. szept. 29. 23:11
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez még közel nem PCOS gyanús...

Ezt úgy rá tudják fogni egy kétszavas kommentben itt a gyakorin valakire, mintha az nem egy igen komoly betegség lenne.


A progeszteronos, tesztoszteronod, ösztradiolod szerintem jó. A prolaktinban azért nem vagyok biztos, mert nekem más mértékegységben szokták mérni, de szerintem az is jó.


PCOS: Tény, hogy egyik tünete, hogy az LH dominánsabb, mint az FHS, de azért ennél dominánsabb szokott lenni. Amennyiben nem társul hozzá peteérés (a 21. napi progeszteron alacsony lesz), érdemes lenne csináltatni egy IR vizsgálatot. Illetve ultrahangot.

2016. szept. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem jó eredmények,nem PCO gyanús,az nem ilyen.
2016. szept. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A max megengedett az 1:1. Normal esetben az FSH magasabb.
2016. szept. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ultrahangon nem láttak semmilyen problémát.

Megyek majd a 21.napira,és utána orvoshoz,de addig is gondoltam megkérdezem itt a tapasztaltabb embereket.

Az elmúlt hónapokban menstruációs problémáim vannak,de az orvos szerint stressz hatása is lehet(költözés,munkahely váltás,családban komolyabb betegségek..szóval elég nehéz volt az elmúlt időszak).

A LH-FSH látom én is,hogy egymáshoz viszonyítva nem annyira jó,de talán van ennél vészesebb is.

Prolaktin is a elvileg jó,labor szerint 500-ig normális.

2016. szept. 30. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!