Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Magas TSH-val sikerült már...

Magas TSH-val sikerült már valakinek a terhesség?

Figyelt kérdés

Több mint egy éve próbálkozunk párommal, és nemrég voltam vérvizsgálaton ahol a TSH (5,71) eredményem elég magas lett. Azt olvastam hogy minimum 1-esnek kell lennie, hogy a terhesség egyáltalán sikeres legyen. Mikor az orvosom megnézte az eredményt direkt rákérdeztem, hogy ezzel kell-e valamit kezdeni, kapok-e rá gyógyszert. Mire azt válaszolta, hogy ez nem olyan magas, erre nem kell semmi. Felírt nekem Clostibegyt, plusz javasolta hogy kezdjek el szedni PreMens tablettát.

Na most igazából én az miatt aggódok, hogy ha még sikerül megérnie egy vagy több petesejtemnek, és babás leszek, akkor ilyen magas TSH-val nem lesz nagy a vetélési rátám? Szerintetek érdemes egy endokrinológust is megkérdeznem, vagy esetleg más orvost? Valami vélemény? Tapasztalat?

Mellesleg a PreMens betegtájékoztatójában, az áll, hogy barátcserje készítmény. Körülbelül 2 hónapig szedtem előtte simán barátcserje kapszulát, ami azt eredményezte, hogy a végre rendeződött ciklusomat teljesen össze keverte. Megéri egyáltalán kiváltanom?


Előre is köszönöm a válaszokat! :)


L/27



2016. nov. 15. 10:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szeretem az ilyen "szakbarbár" orvosokat. Még ha nem is teherbeesést nézzük, akkor sem jó, ha 4 felett van a TSH.

Ezzel még ha teherbe is esel (amire nem sok esély van), akkor is veszélyes!

Keress egy másik orvost sürgősen!

2016. nov. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel! Így nem jó teherbe esni, még ha sikerül is véletlenül! Én babatervezéshez 2,5-re Letroxot kaptam, évek óta szedtem, mindig jó volt, közben szültem is. Most néztük megint, picivel 3 fölé ment, így emeltünk az adagon, mert pár hónap múlva tervezzük elkezdeni a próbálkozást. Keress endokrinológust!
2016. nov. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 3,8-as tsh-val estem teherbe, a nödokik ehhez nem értenek, mert az én nödokim is azt mondta, hogy ez túl magas a teherbeeséshez, az endokrinológus meg azt mondta, hogy pont jó. Az endokrinológusok között van aki mindenképpen levinné 1-2-re, más viszont azt mondja, hogy a referencia tartományon belüli érték jö, az 4 egész valamennyi, a te értéked azért ennél is magasabb. Szerintem mindenképp menj endokrinológushoz és reménykedj, hogy felfogja, hogy a közel 6-os tsh-d magas a gyerekhez és ad gyógyszert, nagyon nehéz, hogy a szakmán belül sincs egyetértés a kérdésben.
2016. nov. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Tényleg hihetetlen, hogy mennyire eltérőek az orvosok közti vélemények is. Igazából olyan 5 éve egyszer már voltam endokrinológusnál, aki kb elküldött, hogy semmi bajom nincs. Mivel akkor még nem terveztem babát, nem is foglalkoztam vele. Hozzáteszem fél évre a bejelentkezés után kaptam időpontot. Már elkezdtem nézegetni magándokikat, hátha azok jobban foglalkoznak az emberrel.
2016. nov. 15. 11:16
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sikerült kétszer is a tiednél nagyságrendekkel magasabb értékkek DE ha pajzsmirigyes vagy, és gyereket akarsz, már most kérj időpontot egy magán endokrinológushoz! Terhesség alatt sokkal jobban oda kell figyelni, a gyógyszeradag is más lesz, gyakrabban kell nézni. Első babával kéthetente jártam vérvételre, mire sikerült beállítani.
2016. nov. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Már többször nézték a pajzsmirigyem, de minden alkalommal azt mondták, hogy semmi baja. Most igazából egy kicsit meg vagyok kavarodva, mert ha magas a THS-em akkor ezek szerint pajzsmirigy alul működésem van? Vagy annál magasabb értéknek kell lennie, hogy tényleg alul működésem legyen?
2016. nov. 15. 12:42
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
4 fölött mindenképpen alulműködésről beszélünk.
2016. nov. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon enyhe alulmüködés, de teherbeeséshez nem jó. Magándokira is hónapokig kell várni (Pesten) túl kevés az endokrinológus, a pajzsmirigy betegek száma viszont nőtt. Most fogok menni a mensmentisbe, az egy menőnek számító hely endokrinológus szempontból, az időpontot júliusban kaptam.
2016. nov. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszönöm a válaszokat!
2016. nov. 15. 16:30
 10/12 anonim ***** válasza:

A tsh-t magában nem lehet értékelni, kell a t3, t4 eredmény is. Plusz antiTPO, hogy kiderüljön, autoimmun-e.

Másrészt a tüneteket is kell nézni. Van akinek ilyen tsh-val valóban semmi baja, de nekem pl már 2,5-nél vannak alulműködéses tüneteim (hajhullás, fáradékonyság, hízás). Nekem 1 körül jó.

Egyébként terhesen, kb 20 hetesen derült ki az alulműködésem, akkor 3,8 volt a tsh, azonnal kaptam gyógyszert. A babának nem lett vaja szerencsére.

2016. nov. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!