Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Magas TSH-val sikerült már...

Magas TSH-val sikerült már valakinek a terhesség?

Figyelt kérdés

Több mint egy éve próbálkozunk párommal, és nemrég voltam vérvizsgálaton ahol a TSH (5,71) eredményem elég magas lett. Azt olvastam hogy minimum 1-esnek kell lennie, hogy a terhesség egyáltalán sikeres legyen. Mikor az orvosom megnézte az eredményt direkt rákérdeztem, hogy ezzel kell-e valamit kezdeni, kapok-e rá gyógyszert. Mire azt válaszolta, hogy ez nem olyan magas, erre nem kell semmi. Felírt nekem Clostibegyt, plusz javasolta hogy kezdjek el szedni PreMens tablettát.

Na most igazából én az miatt aggódok, hogy ha még sikerül megérnie egy vagy több petesejtemnek, és babás leszek, akkor ilyen magas TSH-val nem lesz nagy a vetélési rátám? Szerintetek érdemes egy endokrinológust is megkérdeznem, vagy esetleg más orvost? Valami vélemény? Tapasztalat?

Mellesleg a PreMens betegtájékoztatójában, az áll, hogy barátcserje készítmény. Körülbelül 2 hónapig szedtem előtte simán barátcserje kapszulát, ami azt eredményezte, hogy a végre rendeződött ciklusomat teljesen össze keverte. Megéri egyáltalán kiváltanom?


Előre is köszönöm a válaszokat! :)


L/27



2016. nov. 15. 10:53
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Terhesség előtt 2-es volt a TSH - m ezzel az értékkel lettem várandós 24. Héten nézetem újra akkor már 1,6 volt a TSH.. De mindenképpen keress fel egy Endroklinologust mert ez nagyon magas.
2016. nov. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
30,9 TSH szinttel mekkora az esély a teherbeesére. (Orvossal kezeltetem magam, gyereket nem szeretnék még.)
2020. aug. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!