Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mennyire kiborító, ha fej-fej...

Mennyire kiborító, ha fej-fej mellett próbálkozol a nővéreddel (barátnőddel, más rokonoddal, mindegy) és a másiknak sikerül?

Figyelt kérdés
Egyidősek vagytok, mindkettőtök ugyanazzal küzd (PCOS). Megutálod érte titkon a másikat? Hogy viselkedjen ilyenkor a másik, a baba születése előtt és után, hogy neked ne legyen még nehezebb? Hívjon magával, beszélhet szabadon, vagy... hogy lehet ezt nem bántóan megélni?
2017. jan. 6. 23:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Mivel már kinőttem az oviból, semennyire. Teljes szívemből szurkoltam a barátnőmnek, és ő is nekem.

Neki jött össze először, s ez se tört le egy csöppet sem, nagyon örültem nekik.

2017. jan. 7. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Kiborító, de egy idő után már megszokja az ember hogy körülötte mindenkinek gyereke lesz. Egy ismerősömnek nemrég ikrei születtek. Utálni nem szoktam senkit ezért, miért is kéne? Irigy az vagyok, de nem a rosszindulatú irigység hogy bárcsak nekem lenne és nem neki, hanem a másikfajta irigység hogy de jó neki, milyen boldog, bárcsak nekem is lenne ahogy neki. Szerintem ha két ember ilyenkor találkozik, akkor a szerencsésebbik fél ne áradozzon egész idő alatt csak a babáról, mert hiába örül a másik, mégis elszomorító a saját helyzete. Hagyni kell hogy ő beszéljen, ő kérdezzen a babával kapcsolatos dolgokról.
2017. jan. 7. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
A barátnőmmel egyszerre kezdtünk próbálkozni,neki endometriozis,nekem PCO. Nekik fel év után össze jött a baba. Először sirtám egy jót,hogy nekem miért nem lehet,de azóta nagyon nagyon örülök neki. Mindig sokat mesél a fejleményekről és én is sokat kérdezek. Alig várom már, hogy megszulessen és babazhassak.
2017. jan. 7. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Ez nem egy kib.zott verseny, amit meg kell nyerni! Barátok,testvérek között pedig egyenesen elfogadhatatlan ez a fajta viselkedés!

Nem tudom melyik vagy,de ezzel az érzésvilággal nyugodtan újraértékelheted a barátságaidat,rokoni kapcsolataidat!

2017. jan. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
96%

Mi ugyan így voltunk. Azzal a különbséggel hogy nálam nem volt szó betegségről csak a barátnőmnél.De a mi kisfiunk is majdnem egy évig váratott minket mielőtt megfogant.Mikor megtudtam a hírt az első volt akinek elmondtam. Nem mondta soha hogy őt bántaná a mi boldogságunk. Inkább velünk együtt örült. Mi pedig azóta is szurkolunk nekik,hogy mielőbb sikerüljön nekik is a gyermekáldás.És ha vagytok olyan viszonyban másodikként szülni sokkal kedvezőbb mint elsőre. Hiszen mindig van egy kismama/anyuka akitől bármilyen segítségre van szükséged készségesen a rendelkezésedre áll.Míg az elsőnek nincs ilyen aduásza,és még tart is attól ,hogy a legfrissebb élményeiről beszéljen,nehogy a másik ettől kelemetlenül érezze magát.

Én ha fordított lett volna a helyzet sem haragudtam volna rá. Irígykedni persze mindenki irígykedik kicsit mindenre ami a másiknak megadatik neki meg nem.De az akit akár csak titkon is megutálsz azért mert teherbe esett,azzal csupán versengeni akartál a rulettasztalnál

2017. jan. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

Mi 6 évet vártunk a sikerre. Addig körülöttem mindenki szült, aki akart, legtöbben nem is egyszer...

Soha sem 'haragudtam' rájuk ezért.

Sosem értettem, hogy miért írkálják itt a meddő nők, hogy 'gyűlölnek minden kismamát', vagy, hogy nem bírnak babára nézni...

Attól, hogy nekünk problémáink voltak, nem 'vártam' el soha senkitől, hogy kevésbé, vagy visszafogodtabban örüljön a saját sikerének előttem.

Persze egy-egy bejelentés fel tudta erősíteni rövid időre a saját 'nyomoromat'; de ezt a helyén kell tudni kezelni. Összeszedtem magam, és csak arra koncentráltam, hogy mi megyünk a saját utunkon, és előbb- utóbb sikerülni fog nekünk is... Így is lett. 11hkm

2017. jan. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
30%
Aki így viselkedik,az maga is gyerekes,nem való még anyának.Fejben helyre kell tenni a dolgokat.Nem vagyunk egyformák,van aki első hónapban teherbe esik,más éveket vár.És én észrevettem,hogy az vár éveket,aki görcsöl,nem tudja elfogadni,hogy másnak miért sikerül.
2017. jan. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire. Örültem nekik! 5 éven át próbáltkoztunk. Egy vetélés, egy méhenkívüli terhesség. Oda egy petevezető. Barátnőm később kezdett próbálkozni, sikerült neki, sógornőmnek úgyszintén, unokatestvéremnek is és távoli barátnőmnek is. Sorra születtek a kisbabák, mikor engem meg műtöttek, mert majdnem otmaradtam, kiszakad petevezető miatt.

Sírtam sokat esténként, fájt, de nem az, hogy nekik sikerül, hanem, hogy nekem miért nem. Ráadásul ebben volt egy nem tervezetett baba is és tudtam nem is örülnek neki. Ez mondjuk kiakasztott.

2017. jan. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
34%
Én is irigykedtem mindenkire, akinek sikerült, de ahogy nekem is összejött, ez mind elmúlt. Utólag visszagondolva tök felesleges volt ezen pörögnöm, meg rosszul éreznem magam, hogy nekem nem sikerült...amúgy pcos vagyok/voltam.
2017. jan. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%
A reakciód természetes, azt gondolom. Ez egy egészséges vágyakozás szerintem. Elhiszem mit érzel. Mi most próbálkozunk a párommal egy hónapja , még nem jött össze. Közben meg halmozottan hátrányos helyzetű gyerekekkel foglalkozok, mint pedagógus. Egy- egy családban 10 gyerek is van, elengedik ilyen időben egy szélkabátban. Igazságtalan az biztos. Megmondom az őszintét, hogy nekem egy kicsit talán attól könnyebb, hogy nem tárgyalok a környezetemben olyanokkal, akik jönnek a spirituális baromságokkal, mint amikor a gyerek akkor jön ha már kiválasztott szülőnek meg ilyenek. Az ilyenektől falra mászok. Azzal foglalkozok, hogy a párom és én közösen szeretnénk családot, mert ha belegondolsz rengeteg olyan halott párkapcsolat van, ahol csak az egyik akar, másik nem.
2017. jan. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!