Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Pm alulmüködésem van, ez...

Pm alulmüködésem van, ez önmagában megakadályozhatja a teherbe esést?

Figyelt kérdés
Magas ths jött ki5.6 màs hormon minden rendben volt.Endokrinologus kezelest irt fel euthyrox25,mennyi idő mig beàllitja?nagyon szteretnénk babàt..
2017. febr. 3. 12:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, akadályozhatja, de a magzatnak is árthat, szerencsére nem túl magas az értéked, 1-2 hónap alatt jó esetben be lehet állítani.
2017. febr. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
5,6 mellett nem valószínű, sőt inkább esélytelen, hogy teherbe ess. Már 2 fölött is nehézkes. Én 2,5-ös TSH-val 3 évig nem tudtam teherbe esni, aztán csodák csodája sikerült, de a nőgyógyász azonnal endokrinológushoz küldött, hogy ezt minimum 1,75-re csökkentsük le, nehogy vetélés legyen, vagy fejlődési rendellenesség. Ekkora TSH-val elvetélsz. Ezt előbb kezeltesd, írass fel rá hormonpótlást. Gyorsan lecsökken és sikerül a teherbeesés is, ha más probléma nincs.
2017. febr. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
2 tudom, hogy vannak endokrinológusok, akik úgy gondolkoznak, mint a tiéd, szóval nem kötekedni akarok. De az én endokrinológusom szerint 4-es tsh alatt simán teherbe lehet esni, nekem is 3,8-cal sikerült, akkor megijedtem és gyorsan felkerestem egy endokrin központot, ott is azt mondták, hogy minden oké, nem lesz semmi baj. Szóval, ahogyan én látom nincs egyetértés endokrinológusok szerint sem, de azért egy 5,6-os tsh nem olyan magas, hogy különösebben meg kellene tőle ijedni, nekem volt 30 feletti is, szinte semmi tünettel, persze úgy már biztosan nem lehet teherbe esni, de egy könnyen kezelhető, beállítható dolog szerencsére.
2017. febr. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors vàlaszokat.kezelve vagyok màr ez kb a 20.nap. Nagyon szeretnénk babàt és egy éve próbàlkozunk.most derült ki egy hónapja az alulműködés.teljesen reményvesztettnek érzem magam néha...imàdkozunk és vàrunk.
2017. febr. 3. 12:45
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább örülj, hogy kiderült, a nők 10-20 %-ának van pajzsmirigy alul-vagy túlműködése, nagyon gyakori dolog és teljesen jól kezelhető gyógyszerrel. Én legalábbis örültem neki, amikor kiderült, hogy csak ennyi a gond a pajzsmirigyemmel, a gyógyszert egyébként abba is hagyhattam a terhesség elején.
2017. febr. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

2, először is köszönöm, hogy nem estél nekem azért, mert ellentétes a véleményünk, hanem normálisan reagáltál :) Ilyet én még itt soha nem tapasztaltam... :(


Igen, ebben nagy az ellentét az orvosok között, hogy 4, vagy 2 a határérték. Laborpapíron is 4 van megjelölve. Mostanában sokat olvasgattam erről és úgy értelmezem, hogy nem terhes nőknek a 4 egy elfogadható érték, de terhesen 1,5 körül van, ami megfelelő, mert a magas TSH kihatással van a magzat agyi fejlődésére és 4 fölötti érték mellett szinte biztos a vetélés.

Én úgy vagyok vele, hogy ha az orvosom azt akarja, hogy 2 alatt legyen a TSH-m terhesen, akkor hallgatok rá. A védőnőm egyébként azt mondta, hogy jóval a 4-es határérték alatt van, vagyis tökéletes. Mindenki mást mond :)

2017. febr. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!