Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 35+ nők, akik szintén küzdenek...

35+ nők, akik szintén küzdenek a teherbeeséssel? írjatok tapasztalatokat, bátorítást! Köszi

Figyelt kérdés
2017. febr. 9. 08:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Én 43 éves vagyok, az enyém sikertörténet.

Bő 2 évehatároztuk el a második férjemmel, hogy közös babát szeretnénk. Azt hittem, minden olyan lesz, mint az eddigi három gyerekem esetében, kigondolom, és jön a baba. Az első ciklusban azt hittem, már össze is jön. Negatív lett a teszt, utána egészen másfél évig.

Az hozzátartozik, hogy semmilyen orvosi beavatkozást nem szerettünk volna. Van mindkettőnknek gyereke. Biztos voltam abban, hogy ha elkezdenénk a vizsgálatokat, biztosan találnának valami apró eltérést, arra jönne a terápia, hormonok, gyógyszerek, azok mellékhatásaira újabb gyógyszerek, stb. Lehet, hogy ez butaság, de nem akartam megerőszakolni a természetet.

Masfél év után pozitív lett a teszt, nagy volt az öröm, ami sajnos hatalmas bánatba fordult, 8 hetesen elvetéltem.

Úgy éreztem, nem adhatjuk fel, akkor éreztük meg igazán, hogy mennyire szeretnénk ezt a babát. Elkezdtem tudatosabb lenni, figyeltem a peteérést, ittam a palástfű teát. A vetélést követő harmadik hónapban várandós lettem, most vagyok 36 hetes, hamarosan meglátom a kisfiamat.

A terhességet végig izgultam, de ez egy másik történet.

A lényeg, hogy soha ne add fel, és igenis sikerülhet! Lehet, hogy hosszú az út, lehet, hogy neked szükséges az orvosi segítség, de van még bőven időd, és sikerülni fog!

2017. febr. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35 vagyok.A második párommal szeretnénk közös gyereket.Tavaly össze is jött,de sajnos elvetéltem.3 honapja próbálkozunk,14.re nem várom. :)) Próbálok nem rá görcsölni.
2017. febr. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 37 évesen volt egy vetélésem 8 hetesen, legközelebb 40 évesen mertem belevágni. Elsőre sikerült természetes úton.

A kor csak egy szám. Én hiszem, hogy nem ezen múlik. Ha régóta próbálkoztok, természetesen nem árt kivizsgáltatni, hogy minden oké-e, de 35 felett is jó eséllyel lehet egészséges babát szülni. Érdemes beruházni egy Prenatestre, hogy egészséges-e a baba (én aminiocentézist semmiképp nem akartam a vetélési kockázat miatt), és érdemes többet pihenni, mint ha 20 éves lennél, de nagyjából ez minden. Illetve az orvosom szerint ennyi idősen nagyobb az esély a császárra, de nem kizárt a normál szülés sem.

2017. febr. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

39 voltam mikor megfogant a közös baba.... Épp mikor másfél év próbálkozás után elkezdtük a Kivizsgálást.

Sajnos nem fejlődött rendesen... Missed ab lett a vége.

Aztán 6 hó kellett h újra össze jöjjön... Az az időszak pokoli volt.... Teljes csüggedés... tán csak az ösztön vezérelt.

Én megcáfolom a rágörcsölés miatti sikertelenséget! Abban a hónapban nem akartam a véletlenre bízni. És legbelül tudtam h sikerülni fog. Szóval hőmérőzés, ovu teszt és kétnaponta együttlét.


Szóval mindig van remény!

34 hkm

2017. febr. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem két nagyobb, iskolás gyerekem van, 27 és 29 évesen szültem. Az első babára másfél évet vártunk, sok negatív teszt és vetélés is volt. E-vitamin kúrát csináltam, és elengedtem a görcsöt, utána fogantam meg. 40 éves voltam, amikor tavaly elhatároztuk, hogy szeretnénk még egy babát. Épp csak hogy kigondoltuk, és első hónapban megfogant. Pedig ahogy számoltam, mikor kellene együtt lenni, aznap nem sikerült, csak napokkal később. Most 4 hónapos a kisbabám. Gyönyörű, egészséges. Semmi külön vizsgálatot nem kértem, és ez volt a legkönnyebb terhességem, természetes úton szültem. Nyugodtan bízz a testedben, az életkor nem lehet gond, csak ha más egyéb probléma van, az pedig fiatalabb korban is előfordulhat.
2017. febr. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Jó hallani a pozitív példákat! 38 éves vagyok, nagyon szeretnénk babát, egyelőre szorgosan próbálkozunk!
2017. febr. 10. 16:56
 7/10 anonim ***** válasza:
Szendi Gàbor honlapjàt olvasgasd ezzel kapcsolatban.
2017. febr. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
További tapasztalatok esetleg? Nagyon lehangol minden hónapban a nemvárt Mikulás... :(
2017. júl. 10. 11:12
 9/10 anonim ***** válasza:

#1 vagyok

Aznap, amikor írtam, voltam orvosnál, és másnapra sürgős császárrá irt ki a baba problémai miatt. Azóta már alakulnak vele a dolgok, már 5 hónapos.

Voltatok valami kivizsgáláson? Vagy továbbra is "csak" próbálkoztok? Drukkolok!

2017. júl. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a drukkolást! "Csak" próbálkozunk egyelőre, illetve méhpempőt és jódot szedek. Sok boldogságot és egészséget a babához!
2017. júl. 18. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!